Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Boixos Nois
F.C. Barcelona Forum > F.C. Barcelona > Разни
_Dexter_
Искам всеки които знае нещо и има желание да драсне за най-крайните ултраси на отбора . Ще се постарая да публикуват това в Дон Балон .
10х предварително
Очаквам съдействие
Anims Tito
Честно казано не знам детайли, но ще ми е много интересно да науча. Това, което ми направи впечатление докато гледах двата мача на живо на Камп Ноу, е че от там където стоят се чуваха само критики и гневни скандирания против всеки dry.gif
BoixosNois
Първо да кажа че се пише Boixos Nois smile.gif
Аз нямам достатъчно време и материал да напиша обстойна статия за тях ама мога да ви дам една маалка част от колекцията ми техни снимки:

user posted image

Барселона-Виляреал ---сезон 2004/2005

user posted image

Барселона-Атлетико Мадрид ---сезон 1990/1991

user posted image

Барселона-Еспаньол ---1990/1991

user posted image

Барселона-Реал Мадрид ---сезон 1990/1991

s_barcelona.gif s_barcelona.gif
_Dexter_
QUOTE(_-_BoiXosNoiS_- @ Apr 11 2006, 10:48 PM)
Първо да кажа че се пише Boixos Nois smile.gif
Аз нямам достатъчно време и материал да напиша обстойна статия за тях ама мога да ви дам една маалка част от колекцията ми техни снимки:

user posted image

Барселона-Виляреал ---сезон 2004/2005

user posted image

Барселона-Атлетико Мадрид ---сезон 1990/1991

user posted image

Барселона-Еспаньол ---1990/1991

user posted image

Барселона-Реал Мадрид ---сезон 1990/1991

s_barcelona.gif  s_barcelona.gif
*

Хммм ... уместна забележка wink.gif 10х . Снимките са супер и поне една от тях ще намери място в Дон Балон ... сега остана и някои да драсне по - няколко реда, за да събера нещо добро
xixo
довечера ще се опитам да драсна нещо...
искам обаче да видя дали ще се засека с един пич, който е бойшош и да говоря с него...
Barca_girl
user posted image
user posted image
user posted image
barceloncho
Луди фенове
Tcono
Мисля,че тука е най-удачно да си задам въпроса или молбата по-скоро.
Трябва ми картинката с оня булдог,която е нещо като символ на Boixos Nois,ама с по-хубава резолюция защото искам да си я щамповам на тениска s_barcelona.gif
BoixosNois
Виж тва може да ти хареса wink.gif

Ето ти и официалната

Tcono
Много ти благодаря!
Ако имаш нещо друго интересно,което е с добро качество и става за щампичка laugh.gif ще се радвам да го видя.
Иначе картинките с булдога са стабилни! 10x
bEsTFCB
Ми те си имат и сайт , би трябвало да го знаете http://www.boixosnois.com/index_en.htm
El Catalan
Maй скоро са навършили 25 години.Да им е честито!!!

Всъшност как точно им се чете името?
Fanàtico_de_Barça
Бойксос Нойс
BoixosNois
QUOTE(Fanàtico_de_Barça @ May 19 2007, 01:22 PM) *
Бойксос Нойс

Испанците го изричат Бойшос
Anthrax
Цитат(_-_BoiXosNoiS_- @ May 31 2007, 12:31 PM) *
Испанците го изричат Бойшос

а на Български как точно са превежда ако мога да запитам
BoixosNois
Ами идва от boig тоест луди (Също има и квартал или махала или незнам как точно се води,до Ноу Камп която се казва Can Boixeres,където феновете се събират преди и след мачове) и Nois се превежда момчета. С две думи Boixos Nois - луди момчета wink.gif
GolemiTopki
такаа..... ето какво ви намерих за тези '' луди '' фенове smile.gif въпреки , че не съм фен на Барселона

Въпрос : кои са boixos nois? Кога са създадени? В какво вярват?

Отговор: boixos nois са радикална фенгрупа на Барселона.Създадени са през 1981 година и ако съм прав празнуват 27та си годишнина през Октомври 2008.Те също така си имат знаме на което е изобразено лицето на Булдог което показва че са радикални фенове!!!Те са също така Neo-Nazi ( това немога да си го преведа smile.gif ) , те винаги са всявали страх у чуждите фенове.Те мразят президента на отборa ( без значение кой е ). Обикновенно стоят извън стадиона по време на мач освен когато се играе някой наистина важен мач

това е което намерих wink.gif нз дали ще ви е от полза smile.gif
BoixosNois
Това го знаем вече wink.gif Иначе добре ,че показваш някакво старание tongue.gif Иначе Neo-Nazi значи неонацисти smile.gif
GolemiTopki
залагам си 2те топки и 2те глави , че не сте знаели , че не влизат на терена освен когато имат важни мачове !!!
El Catalan
Почти сигурен съм , че поне той го знае.Само като му видиш ника - _-_BoiXosNoiS_- wink.gif
Zoltar
Ултраси на Барселона арестувани заради трафик на наркотици

Най-малко двама ултраси на Барселона от печалноизвестната фракция „Бойсос ноис” са били арестувани, съобщи местното Радио Каталуня, позовавайки се на полицията.
Част от запалянковците от тази групировка са заподозрени в трафик на наркотици, уточни говорител на местната полиция, но отказа да съобщи повече подробности и подчерта, че разследването продължава.
„Бойсос ноис” в миналото заплашваха президента на Барселона - Жоан Лапорта, изписвайки агресивни лозунги на фасадата на неговия дом.
„Днешната операция няма нищо общо с тези инциденти“, подчертаха от полицията.

http://novini.dir.bg/
govedarov
А защо мразят президентите на отбора ?
govedarov
„Камп ноу” е нашият дом – твоят е гробището”, пишат членове на фракцията върху стените на къщата на настоящия президент Жоан Лапорта

На 120-хилядния „Камп ноу” е трудно да направиш нещо забележително. Все пак на долните редове в южния сектор доскоро присъстваше една групировка, която правеше живота на легендарния стадион малко по-интересен. Недолюбвана и боготворена от свои и чужди, Boixos Nois е безспорен фактор на испанската и европейската сцена, с който се съобразяват всички. Името им идва от bojos (луди) и nois (момчета). Предстои ви среща с лудите момчета на Каталуня.

Легендарната групировка Boixos Nois е създадена през 1981 г. от група младежи между 16 и 20 години и в началото е изцяло аполитична фракция. Като всички младежи доста от основателите й са по-скоро с леви пристрастия. Това, което ги обединява обаче, е веруюто, че „Барса” е над всичко и всеки. Затова и политиката остава на заден план.
Скоро обаче в Boixos се събират доста ултраси, които искат независима Каталуня и постепенно техният глас започва да се чува все по-силно. През 80-те и 90-те поради огромния миграционен поток към Испания силно се развива скинхед движението и доста младежи с крайно националистически убеждения започват да търсят изява и на трибуните на „Камп ноу”, естествено чрез Boixos Nois. Както впрочем е ситуацията и при останалите клубове, поради което повечето хулигански или крайни ултрас фракции в Испания започват да пропагандират и политически възгледи – хулиганите на „Еспаньол” от Brigada Blanquiazules, които са близки с мадридската Ultras Sur, и фашистите от „Лацио” заемат националистическа позиция, докато Boixos Nois защитават каталунските интереси и идеята за автономия. Една определена част от барселонската фракция дори залита крайно вдясно и завинаги оставя отпечатъка на фашизма върху Boixos Nois.

През 90-те все пак водеща е линията на насилието, търсят се всевъзможни конфликти с вражеските групи и с полицията. Коалицията Ultras Sur - Brigada Blanquiazules е основният враг и рядко минава двубой срещу „Реал” или „Еспаньол”, в който те да не действат заедно срещу "червено-сините". От тези години е останал и един емблематичен за отношенията между каталунските ултраси рефрен: Мe gusta el Barсa por su calidad y su aficion por su agresividad y si alguna vez hay que matar que sea un perico (Харесвам "Барса" заради стила и агресията, a ако някога ми се наложи да убивам – нека бъде еспаньолец). Ултрасите на „Барса” почти изпълниха на дело заканата си – през октомври 2008 г. на Олимпийския стадион еспаньолци бяха подложени на обстрел от запалени факли. Естествено обичайните заподозрени бяха Boixos Nois, но от фракцията отрекоха да са организирали атаката с официално съобщение до медиите.

Ако оставим настрана хулиганските прояви, все пак Boixos Nois е лидер и на ултрас действията на трибуните на „Камп ноу”, поради което си спечелват репутацията на водещата група зад тима (въпреки че в доста анонимни интервюта лидери на Boixos обичат да казват: „Ние сме радикални, обичаме насилието, ние сме хулигани и не ни бъркайте с ултрасите”).

Заради изключителната активност през 90-те Boixos Nois се радват и на специално отношение от страна на клуба – президентите Нунес и Гаспар дават безплатен вход за членовете на фракцията и така си купуват тяхната безкритичност. През 2004 г. обаче настоящият президент на клуба Лапорта забранява групировката да се появява официално на „Камп ноу”. От едната страна се говори, че Лапорта е отказал да поднови привилегиите с безплатни сезонни билети на групата, поради което е атакуван и заплашван. От другата страна твърдят, че Лапорта се страхува от групата, която има силно влияние и още от встъпването му в длъжност не го долюбва. Когато Лапорта отказва да допусне Boixos Nois на трибуните, получава смъртна заплаха – неговата къща осъмва със зловещи графити: „Лапорта, ще те убием” и „Камп ноу” е нашият дом – твоят е гробището”.

Така или иначе през последните 5 години Boixos Nois се появяват единни единствено по време на гостувания (естествено отделни членове на фракцията посещават и домакинствата, но на малки групи и в различни сектори). Penya Almogavers (по името на каталунски воини от XVI век) е фракцията, която от 2004 г. поема лидерството по време на домакинствата, но е спорен въпросът доколко успява да замести Boixos.

Днес голяма част от привържениците на „Барса” искат булдозите да се върнат на трибуните и да изместят азиатците с фотоапарати, или европейците с фланелки на Меси, които не знаят песните на отбора. За да може да се върне поне малка част от атмосферата на 80-те и 90-те.Крайните привърженици на „Барса” пък чакат изборите през 2010 г., когато със сигурност претендентът за поста на Лапорта ще се ползва с подкрепата на Boixos Nois. За добро или лошо.

И следващата седмица ще продължим да ви запознаваме с испанските лоши момчета. Предстоят ни срещи със силно политизираните групировки зад „Еспаньол”, „Ла Коруня”, баските от „Атлетик" (Билбао), както и участниците в здравото севилско дерби "Севиля" - "Бетис".

тук клипове : http://www.worldofhooligans.com/category/e...na-boixos-nois/
Capitan_Tarzan_Puyol
Boixos Nois определено са крайно-дясна националистическа каталунска организация. Нямат нищо общо
с левите идеи, както някои се заблуждават.
Pietro
Абе не знам какви са, но искам да има поне 2-3-ма малко по-луди от останалите, които да викат и пеят цели 90 минути с пълно гърло, защото така Камп Ноу както е най-големия стадион, далеч не е сред най-шумните . . .

Да не се окаже, че и тука във форума има наркодилър,трафиканти на оръжие, терористи или сутеньори . . . biggrin.gif biggrin.gif
Anims Tito
не мисля, че е кой знае каква гордост за клуба, подобна групировка да определя атмосферата на стадиона.
Има доста шумни стадиони, в които даже няма и един подобен "ултрас"...
govedarov

Ех спомени , епичен момент беше това wink.gif
Zoltar
явно сега има повече контрол на стадиона и санкциите към даден клуб за ексцесии от публиката са по-сериозни и по-трудно се внасят предмети за хвърляне...иначе нямам обяснение как не са се посипали разни неща по моуринио tomato.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.