Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Лига Европа 2019/2020
F.C. Barcelona Forum > Първенства и турнири > Champions League > UEFA Europa League
ALEX_CARDO
Svetlin_Barcelona1104
Голяма победа на Лудогорец снощи, колкото и да ги солят и да им казват всякак, това е единствения БГ отбор, който в близко бъдеще може да има някакви успехи в Европа. И като нищо ще си навъртят поне още 4-5 титли най-малко, преди някой да ги свали от върха.
El Catalan
Един Антон Недялков достатъчен ли е, за да бъде Лудогорец български отбор? hmm.gif
Barcelona_
Айде пак почнаха заяжданките icon_smileLOL.gif

Първо не е само Недялков. Пацо тигъра също е титуляр, Дяков все още си е там и им е капитан.

Ние като сме с едни Пике, Алба и Бускетс правят ли ни такива коментари? Или Реал с един Рамос и един Карвахал?
Mihuba
Цитат(Barcelona_ @ Sep 29 2019, 11:27 PM) *
Ние като сме с едни Пике, Алба и Бускетс правят ли ни такива коментари? Или Реал с един Рамос и един Карвахал?

Е, да, ама в Испания никой не е тръгнал да прави Барселона или Реал някаква испанска национална кауза и да апелира за това фенове на всички отбори да викат за тях и да ги подкрепят в евро-мачовете им, докато тук, едва ли не, ни се налага, че не сме истински българи, щом не подкрепяме Лудогорец в Европа, още повече след слабите последни години на Левски и тирето в Европа.

Няма да забравя как есента на 2016-а година ходих на националния да ги гледам срещу Арсенал. Естествено, с моя авер ходихме да стискаме палци за Арсенал де, но просто бяхме в неутралния сектор. Та....националният стадион беше пълен и въпреки че Лудогорец стартираха мача мега мощно, повеждайки с бързо 2-0, аз подкрепа кой знае каква не усетих и не чух. Имаше някакви семкаджии, дето надаваха глас спорадично, както и чат-пат се чуваше рехаво до болка втръсналото "Българи юнаци".

Срещу ЦСКА Москва пуснах мача съвсем за кратко и забелязах, че стадионът в Разград бе на 2/3 празен. Е, те в собствения си град нямат сериозна подкрепа, а какво да очакваме за останалата част от България?

Само си представи, ако един ден Ботев, Локо Пд или Берое влязат в групите на ШЛ и решат да играят на националния стадион. Гаранция, че София няма да спи ден преди и ден след мача.
effective
Колко пък фена ще имат Ботев, Локо и Берое в София?
Barcelona_
Заради това заядливо мислене сме доникъде.
Какви "слаби последни години на Левски и тирето в Европа"? Та те имат по една две силни в цялата си история а ти за слаби последни години ми говориш.
Докато Лудогорец почти всяка година са в Европа и вдигат коефицента на България и нявсякъде до тяхното име стои българското знаме.

И защо ни сравняваш с испанците? Какви успехи имат те и какви ние? Докато при тях европейските мачове са по дефоулт(не само мачовете ами и купите) ние тука можем единствено да се надяваме на Лудогорец да докарат някой стойностен отбор и да гледаме качествен мач. Казвам качествен, защото от Разград няма да свалят гащите и ще предложат спектакъл на зрителите си. Та те излязоха като трети от групите в ШЛ!

И за какви българи мрънкате? Дори най-добрия ни футболист Попов няма да има сигурно място в Лудогорец. Защо мислите почнаха да викат Марселиньо и Вандерсон? Ами защото са по-добри от нашите...

И вместо да оцените факта, че Лудогорец ви докараха любимия Арсенал и ви предложиха страхотна футболна вечер която очевидно помниш много добре, стоиш тука и ги хейтиш, че нямали българи(то по националния си личи защо няма), че нямали фенове и т.н.
Нов отбор са, в момента градят историята си.

runthewalk
Цитат(Barcelona_ @ Sep 30 2019, 10:31 AM) *
Какви "слаби последни години на Левски и тирето в Европа"? Та те имат по една две силни в цялата си история а ти за слаби последни години ми говориш.
Докато Лудогорец почти всяка година са в Европа и вдигат коефицента на България и нявсякъде до тяхното име стои българското знаме.

И защо ни сравняваш с испанците? Какви успехи имат те и какви ние? Докато при тях европейските мачове са по дефоулт(не само мачовете ами и купите) ние тука можем единствено да се надяваме на Лудогорец да докарат някой стойностен отбор и да гледаме качествен мач. Казвам качествен, защото от Разград няма да свалят гащите и ще предложат спектакъл на зрителите си. Та те излязоха като трети от групите в ШЛ!

И за какви българи мрънкате? Дори най-добрия ни футболист Попов няма да има сигурно място в Лудогорец. Защо мислите почнаха да викат Марселиньо и Вандерсон? Ами защото са по-добри от нашите...

И вместо да оцените факта, че Лудогорец ви докараха любимия Арсенал и ви предложиха страхотна футболна вечер която очевидно помниш много добре, стоиш тука и ги хейтиш, че нямали българи(то по националния си личи защо няма), че нямали фенове и т.н.

plqs-plqs.gif
Svetlin_Barcelona1104
Разград е има няма 30 хиляди души, а на мач има по 3-4 хиляди в Европа, това е 10% от населението на града, ми че то на "Мъчното дерби", рядко има повече от 15К на 42К Васил Левски в 2мил София, а и да не говорим че много хора пътуват за тоя мач от провинцията до София.
Mihuba
Цитат(effective @ Sep 30 2019, 10:00 AM) *
Колко пък фена ще имат Ботев, Локо и Берое в София?

Гаранция повече от Лудогорец. Искаш да ми кажеш, че от такива големи градове като Пловдив и Зарата толкова няма да се съберат 30 хиляди човека да напълнят стадиона ли? Място за сравнение няма. Горните три отбора имат фенска база, история и традиции, а Лудогорец, колкото и да се пъне Гела, няма как за няколко години да ги превърне във всенародни любимци.

Човек, вярно ли по 1-2 силни години да имат?? Хайде поразвори архиви и статистики и се абстрахирай от субективизъм и фенщина.

Не е баш така. Какво му дреме да кажем на един фен на Бетис или Валенсия, че Реал и Барса имат множество успехи в Европа? Всеки си гледа неговия клуб. Ама добре, остави я Испания. Да речем, че утре някой турски гел взима Трабзон и ги прави месетн доминант, печелят 5-6 титли поред, влизат в ШЛ, докарват топ-грандовете. Мислиш ли, че някой фен на Галата или Фенербахче, които през това време не могат да хванат ръка, ще се прехласне по отбор на другия край на страната, почти на границата с Грузия?

това ми е последният проблем на мен. Псевдо-патриотизмът ми и е чужд, а и на фона на това, че самите топ грандове са препълнени с всевъзможни чужденци, някак си би било лицемерно да ревем защо нямали българи, аз затова и не го правя.

Не бе, оценявам го. И не само за Арсенал, а за всички други силни отбори, които срещнаха през годините. Не ги хейтвам. Реално, нямам нищо против да се представят добре в Европа. В смисъл, ако си мислиш, че седя и стискам палци да падат, жестоко се лъжеш. Даже, чисто егоистично, далеч повече ме устройва да се задържат максимално дълго в ЕКТ и да пилеят енергия на + 1 фронт още. smile.gif
Смятам, че максимално ясно се изразих още в първия си коментар: способен съм да оценя достатъчно обективно, когато играят добре, като срещу ЦСКА М миналия мач. Евала, за което. Не ги хейтвам, нито се моля да се дънят. Проблем започвам да имам, когато някой почне да ми казва как не съм истински българин, когато не откачам от кеф при всяка тяхна победа, а иначе нека си градят историята. Всеки има право на място под слънцето.

Цитат(Svetlin_Barcelona1104 @ Sep 30 2019, 09:42 PM) *
Разград е има няма 30 хиляди души, а на мач има по 3-4 хиляди в Европа, това е 10% от населението на града, ми че то на "Мъчното дерби", рядко има повече от 15К на 42К Васил Левски в 2мил София, а и да не говорим че много хора пътуват за тоя мач от провинцията до София.

Аааа, много хлъзгаво така. Сравняваш ми мач от БГ първенството, бил той и вечното дерби, с евромач в Разград. Щото аз мога да ти кажа какво беше на националния стадион на Левски-Удинезе, Левски-Шалке, няколко години по-рано на Левски-Ливърпул, при все че първият мач в Англия бе свършил 2-0 за Ливъра и беше ясно, че шансовете за чудо за нулеви. Карфица нямаше къде да падне. За атмосфера и подкрепа говорим. Аз отчитам, че Л-ц са нов отбор, спор няма, ама за 7-8 години толкова пък някой да не седна да измисли два рефрена, ей това не го разбирам. Не очаквам да имат татуирани ултраси и някакви крайни агитки, просто да си личи, че дават подкрепа на тима си и да го оценяват, докато го имат, защото утре ще му писне на Киро и ще си обере крушите от там.
Дай да не се взираме в цифри и проценти. Ясно ти е, че 5 хиляди фена биха били способни да направят атмосфера като за 50 хиляди, но явно там доста бързо го приеха вече като даденост и не им се занимава.
=======================
P.S Апропо, утре вече Аталанта приема Шахтьор на "Джузепе Меаца", понеже техният стадион го реновират нещо. Любопитно ми е да видя колко фенове на Аталанта ще изпълнят иначе огромния стадион на миланските отбори, имайки предвид, че Бергамо е има-няма 100 хил. души град, мачът почва 19:00 местно време и трябва да се пътуват 50-60 км м/у двата града.

El Catalan
Цитат(Barcelona_ @ Sep 29 2019, 11:27 PM) *
Айде пак почнаха заяжданките icon_smileLOL.gif

Първо не е само Недялков. Пацо тигъра също е титуляр, Дяков все още си е там и им е капитан.

Не се заяждам. Даже много ми хареса обратът. Но питането ми си е съвсем на място.
Левски проби в Европа, като в нападение се изявяваха младежи като Коприваров и Домовчийски, а единственият им гол в ШЛ беше отбелязан от младежът Мариян Огнянов. За сравнение преди сезон-два имаше правило титуляр в А група да бъде поне един българин под 21 или 23 години, не помня вече, и Лудогорец на Герена накараха младежът си да симулира контузия в 5-тата минута, при положение че всички преди двубоя говореха как точно това ще направят... Разликата е огромна - едните са футболен отбор, а другите са бизнес начинание. Не че Левски не взимат анонимници на килограм, но е истина, че най-силни през този век бяха, когато градиха отбор около Боримиров и други истински левскари.

Ето, погледнете Славия (Прага). Собственици са китайски богаташи, но срещу Борусия излязоха с един нигериец, един румънец, а на смяна влезе нидерландец. Останалите си бяха чехи. И играха като равни срещу немците.
Динамо (Загреб) пък писаха оценка Добър (4) на Аталанта само с един... хм, черен.

А за сравнението с глобалните марки Барселона и Мадрид - тук неведнъж се е писало как Mes que un club малко увисва във въздуха в последните години. Неведнъж се е споменавало и че местните не долюбват туристите на стадиона. А доколкото си спомням, беше забранено членове да стават някакви случайни чужденци като тебе и мене.

PS - Пацо Тигъра не е точно титуляр smile.gif
Barcelona_
Цитат(El Catalan @ Oct 3 2019, 06:40 PM) *
PS - Пацо Тигъра не е точно титуляр smile.gif

А не бе, 14 мача този сезон с/у 7 за конкурента му. Чудиш се за какво да се хванеш.

След снощния мач медиите из Европа пак пишат "Българите разбиха съперника", "Българите си отмъстиха за ШЛ" и т.н и т.н.

Цитат(El Catalan @ Oct 3 2019, 06:40 PM) *
Ето, погледнете Славия (Прага). Собственици са китайски богаташи, но срещу Борусия излязоха с един нигериец, един румънец, а на смяна влезе нидерландец. Останалите си бяха чехи. И играха като равни срещу немците.
Динамо (Загреб) пък писаха оценка Добър (4) на Аталанта само с един... хм, черен.

Къде сравняваш чехите и хърватите с нас? Само им виж националите в сравнение с нашите.

Честно казано след като разбрах, че сте фенове на местните "гиганти" вече нямам желание да споря с вас. Фактите говорят и един пробив в ШЛ и по един в УЕФА не може да се сравни с постоянството което показва Лудогорец в последните 10 години.

П.П Не съм фен на Лудогорец, подкрепям всички български отбори в Европа, защото искам да имаме европейски вечери по стадионите ни.
HateFuckinGReal
Факт е, че много хора от този форум подкрепяме някои от българските отбори, но гледаме да няма малоумни спорове, защото всички сме обединени около Барселона.

Факт е, че последните 10 години Лудогорец имат история мечта. Влизане в групите на ШЛ със дузпи, вратаря да ти ги пази, като типичен хейтър ще напиша, че много моменти и Алахата ги подкрепяше, но понякога късмета е част от тази игра. Играят много добър за българските стандарти футбол, гледах им и двата мача до сега, смазаха от бой ЦСКА-Москва, резултата 5-1 лъже, можеше да е много по-голям ако си бяха вкарали и първото полувреме головете. Вчера пореден труден мач и си го взеха.

Но до там. Нито аз, нито повечето хора в България ще ги подкрепят и ще викат за тях. Не ни прави хейтъри или хора, които не подкрепят "българския" футбол, просто не ни пука за чужд отбор. Гарантирам ви, че ако не са медиите на Досмунчиев да бълват статии за тях, няма въобще да се шуми около тяхното име ако ще и на финал да стигнат. В Европа може да са всякакви, но тук купуват мачове, медии, съдии и тн. Едно добро нещо като успехите им в Европа няма да накара голяма част от нас да ги подкрепим.

И е факт, че ако тези неща се бяха случили на Левски или ЦСКА, мога да ви гарантирам, че наистина нямаше София да спи. Това щеше да е топ тема на разговор седмица след мача, деца, бабички и пенсионери, всички щяха да говорят за това. Футболистите щяха да са като национални герой, нямаше да могат да отидат да си купят кафе без няколко човека да ги поздравят, да им дадат акъл или да искат да си направят една снимка с тях. И в крайна сметка футбола е игра за феновете, а Лудогорец нямат особено голяма фен база, която да им се зарадва.

Пожелавам им успех в Лига Европа, но нито ще им се радвам на успехите, нито ще подскачам на загубите им. Чужди са.
Svetlin_Barcelona1104
Левски и Цска, поправка Литекс в Европа няма да играят поне в близките 5 години, то като цяло, ако махнем Лудогорец, другите отбори са на ниво аматьори, и ще бъдат качени на разлика и от отбор от 3та Испанска дивизия, то впрочем Левски лятото ги думнаха яко някакви дюнарджий от Мюнхен biggrin.gif. Докато не почне да се залага на талантливите деца в школите, а не на тия, където мама и тате бутнат по некой лев, няма да имаме, нито клубен футбол, нито националния ще се оправи....
runthewalk
Трябва да се залага на качествени чужденци, а не такива купени цигани на килограм само за бройката, да се каже, че правят транафери.

В Лудогорец няма слаб футболист, и няма как да са слаби
.Те докараха тук Реал, ПСЖ, Арсенал, Милан, ПСВ, Ливърпул, Лацио ,Валенсия и още куп други. Най - малкото имаше доста голяма маса фенове на Милан и Ливърпул които посмъртно нямаше да видят отбора си тук.

Пак казвам, трябва да се залагама на качествени чужденци. Българите между тях ще трупат опит, докато станат достатъчно за да имаме един хубав национален .
Антон Недялков онзи ден центрира с външен фалц тип "Куарешма" за гола на Лукоки, е аз не съм виждал такова изпълнение от бг футболист никога.
Това е начина.
effective
Съгласен съм. Дори дърво като Дяков много израсна в Лудогорец. Естествено той поначало си е ограничен футболист но направи доста сносни мачове предните сезони в ЛЕ и ШЛ.
El Catalan
Цитат(Barcelona_ @ Oct 4 2019, 11:32 AM) *
Къде сравняваш чехите и хърватите с нас? Само им виж националите в сравнение с нашите.

Е, с кого да се сравняваме? Добре, виж Цървена звезда тогава и ги сравни с Лудогорец. По-добро сравнение не може да има - сърби и българи. Сръбският първенец играе пред многохилядна публика с мнозинство местни в ШЛ, а българският пред скромна бройка привърженици с двама българи в състава в Лига Европа.А сравнението можем да продължим с това, че Сърбия беше бомбена в югославската война, после загуби Черна гора и Косово, а ние сме в богопомазания ЕС и пак сме след тях като развитие

Цитат(Barcelona_ @ Oct 4 2019, 11:32 AM) *
Честно казано след като разбрах, че сте фенове на местните "гиганти" вече нямам желание да споря с вас. Фактите говорят и един пробив в ШЛ и по един в УЕФА не може да се сравни с постоянството което показва Лудогорец в последните 10 години.

Да, Берое е гигант!!! Вчера ги подкрепях на "Тича" срещу Морето cool.gif
effective
Патриотите може да ми се обидят, но огромна част от сегашното поколение българи са "лош материал". Какви футболисти ще станат от тях като то освен наркомани, курвари и алкохолици друго не става. Голям проблем, че Лудогорец не бил с българи, ами ако е с българи той просто няма да е в ШЛ. Никой не пречи на Левски ЦСКА и другите, които примерно играят в А група само с българи да станат шампиони и да направят пробива. Пречи им единственото, че качество НЯМА. Вижда се и в националния отбор.

Много ми е смешно като кажат, че Лудогорец бил проблемът на БГ футбола, защото нямало българи и пречело да се развиват. Нали се вижда другите отбори с българи какво правеха преди лудогорец и какво правят отборите от 2ро място надолу в първенството ни. Излагация от Лихтенщайн и други (футболни) джуджета.
El Catalan
Цитат(effective @ Oct 6 2019, 12:58 AM) *
Много ми е смешно като кажат, че Лудогорец бил проблемът на БГ футбола

Аз не съм твърдял подобно нещо. Проблемите на българския футбол са много и най-различни.
Проблемът на Лудогорец е, че си имат един "шейх", който налива нефутболни пари. Той докарва готови играчи и се създава голяма пропаст между Лудогорец и всички останали. Българското първенство вече е вторенство. Затова и гледаме отпадания от Ференцварош и други подобни, а не групи на ШЛ. Получава се както БАТЕ в Белорус. За осем години Лудогорец не е произвел нито един играч, а само купува готови такива. Проектът им е обречен на провал в дългосрочен план, ако не започнат да генерират себестойност. След Киро и потоп.

По никакъв начин не вдигат качеството на българския футбол и затова много хора ги разглеждаме като тумор. Ако не съществуваха, сега никой нямаше да знае кой ще е първенец в края на сезона. Но Киро е прелял няколко милиона от другите си бизнеси и сега на всички ни е ясно, че пак ще са Лудогорец.
Преди ПСЖ да станат арабски отбор, френското първенство в шест поредни години имаше шест различни първенци. А не съм видял парижани да са постигнали нещо повече от Олимпик (Лион) в силните си години в началото на века. Същото е и с Лудогорец...
И стигаме до извода, че парите развалят футбола, което си го знаем отдавна biggrin.gif
Barcelona_
Щото на другите български отбори не им се наливат пари от други бизнеси icon_smileLOL.gif то не са разни "бизнесмени", то не са общински пари и каквото се сетиш.

Сметни какви пари е извадил Лудогорец от играчи и евротурнирите и кажи дали все още имат нужда Киро да ги финансира толкова icon_smileLOL.gif

От цялата работа разбирам, че искаш да го няма Лудогорец и ЦСКА и Левски да стават шампиони и да се надпреварват кой ще стане повече за смях в Европа. И цял свят да сме смее на България.

Евала за мисленето.
_Dexter_
Кейсара, Паломино и т. Н. Бяха най големите звезди. Дойдоха в Лудогорец и при тях изгряха! Едва този сезон в Левски се залага на повечко българи, а като гледам какву Евро успехи имат в Слави, Враца и т. Н. Само с чалгари и пияндета... Еми не мерси по добре да гледам Кешару и Робърта например, вместо бг тиинове дето се видяли с пари и това им стига. Или псевдо звезди подкупващи полицаи, други с хитове от колите си и разни баджанаци. Пародия?!?
runthewalk
Цитат(El Catalan @ Oct 6 2019, 12:48 PM) *
...По никакъв начин не вдигат качеството на българския футбол ...biggrin.gif

Само едно нещо искам да питам , ако можеsmile.gif
И по какъв начин Лудогорец трябва да вдигне нивото на БГ футбола ?

Според теб участията му в ШЛ и ЛЕ които вдигат коеф на България не е достатъчно.

Кой трябва да вдигне нивото на Славия , Левски ,ЦСКА ,Локо Пл , ЧЕерно Море и другите .Лудогорец трябва да им плаща на тях или да им продава качествени играчи за жълти стотинки на загуба ?
Много добре знаем защо няма качество в Бг футбола: Ботев ПЛ ,Локо Пл ,ЧМ и Славия , дълги години бяха ползвани за черно тото , това е доказано от УЕФА.
Освен това знам доста отбори които участват в лигата само да продават мачове (Любимец Хасково , Витоша Бистрица , Черноморец и др)

Лудогорец нямали школа за произовдство на футболисти.

1.имат школа
2.нали трябва да изчакаме няколко години да се завърти колелото , за 8г каква школа искаш.Че те сега децата които са вземали 2011 са на по 15г.
3.трима българи качествени да има , стигат!
El Catalan
Цитат(Barcelona_ @ Oct 6 2019, 02:25 PM) *
Сметни какви пари е извадил Лудогорец от играчи и евротурнирите и кажи дали все още имат нужда Киро да ги финансира толкова

В мига, в който съдебната власт си свърши работата и Киро влезе в затвора, Лудогорец ще се върне на мястото си - в Б група smile.gif

Цитат(Barcelona_ @ Oct 6 2019, 02:25 PM) *
От цялата работа разбирам, че искаш да го няма Лудогорец и ЦСКА и Левски да стават шампиони и да се надпреварват кой ще стане повече за смях в Европа. И цял свят да сме смее на България.

Нищо не си разбрал. Не съм и очаквал...

Цитат(runthewalk @ Oct 6 2019, 05:45 PM) *
Само едно нещо искам да питам , ако може smile.gif
И по какъв начин Лудогорец трябва да вдигне нивото на БГ футбола ?

По начина, по който Славия и Цървена звезда вдигат качеството на чешкия и на сръбския smile.gif

Проблемът Добри Войников го е казал още в 19-ти век...
runthewalk
Цървена Звезда и Славия си вдигат тяхното си ниво.
Svetlin_Barcelona1104
Цитат(El Catalan @ Oct 6 2019, 10:13 PM) *
В мига, в който съдебната власт си свърши работата и Киро влезе в затвора, Лудогорец ще се върне на мястото си - в Б група smile.gif

Явно си фен или на Левски или на тирето, да Домуса не е цвете за мирисане, но поне прави нещо за отбора и го изгради това вече 10 години да няма кой да го стигне, и да играе всяка година в Европа. Ама то Гришата и Божков не са ли същите, че дори по-зле, Ганчев кой знае колко свирки е направил на Перуката за тва порно, където стана 2016 и преименуването на Литекс в Цска -София ( Ловеч), това в нормална държава щеше да стане, точно никога, а Божков няма и да го коментирам и малките деца знаят, с какви далаверки си е докарал парите...
El Catalan
Цитат(Svetlin_Barcelona1104 @ Oct 6 2019, 10:57 PM) *
Явно си фен или на Левски или на тирето, да Домуса не е цвете за мирисане, но поне прави нещо за отбора и го изгради това вече 10 години да няма кой да го стигне, и да играе всяка година в Европа. Ама то Гришата и Божков не са ли същите, че дори по-зле, Ганчев кой знае колко свирки е направил на Перуката за тва порно, където стана 2016 и преименуването на Литекс в Цска -София ( Ловеч), това в нормална държава щеше да стане, точно никога, а Божков няма и да го коментирам и малките деца знаят, с какви далаверки си е докарал парите...

Ганчев сам си призна в едно интервю, че е купувал мачове през 90-те. Предполагам давността е изтекла и затова го направи толкова спокойно. Божков е ясен, както и Венци Стефанов. Но това по какъв начин оневинява Киро? И как това оборва твърдението ми, че без Киро Лудогорец няма да са дори в А група? Защото без Гришата ЦСКА ще са. Ето, догодина даже две ЦСКА-та ще има. Още порно се задава, заради прищявките на някакви "бизнесмени".

А че светът е Берое мислех, че сме го изяснили вече smile.gif

Цитат(runthewalk @ Oct 6 2019, 10:55 PM) *
Цървена Звезда и Славия си вдигат тяхното си своето ниво.

А след този аргумент аз напускам спора с наведена глава.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.