Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: La Liga 2019-20, Round 2: FC Barcelona - Real Betis, 25.08.19, 22:00 BG
F.C. Barcelona Forum > F.C. Barcelona > Преди & След мача
ALEX_CARDO
Железчев
Шанс за победа или йок?
Все пак сме на Камп Ноу. 😀
effective
Ще се понапънем в защита на тренерчето. Все пак нали трябва в дадени моменти да му спасяваме мястото, че ще вземе да дойде някой лош като гуардиола и ще вземе да изисква повече.
Barcelona_
Присъствах на предния мач на кампа с/у Бетис където си ни издумкаха с 4:3. И тогава Меси се върна след контузия.
Не ги знам Бетис с новия треньор как са, но ако играят като миналия сезон нищо чудно пак да ни затруднят доста. Просто футбола на Валверде е толкова предвидим, че няма накъде повече. Думкаш му една стабилна преса, с много движение и халфовата линия е елеминирана.
Особено след провала предния мач виждам една халфова линия Бускетс, Ракитич и Де Йонг. Франки ще си играе сам или най-много с Меси, докато Ванката и Буси ще се джагъркат лекичко за здраве, ще пускат пасчета назад и настрани без да се откриват за триъгълници, хърватина ще изчубани 2-3 далечни удара и това ще е. Ще чакаме Меси да ни спасява.
Отпред виждам трио Меси, Гризман и Рафиня. Ако Меси не започне титуляр мисля, че този Карлос Перез ще влезе.
saniniesta
Защо не пробват Жуниор Фирпо отляво. Струва ми се, че ще се справи добре. Има добра скорост, дрибъл, техника, прилично центриране. Мисля, че ще бъде по-ефективен от Гризи.
effective
Това хич не е лоша идея, но шансът е нулев да стане. Ще си заложи на Рафиня както миналата година направи срещу Реал, Интер и т.н. при контузията н Меси.
Barcelona_
Рафиня ще е отдясно, защото Меси почти сигурно няма да започне титуляр. Отляво най-вероятно Карлос Перез, а Валверде няма топки да пусне Фирпо ляво крило сега, въпреки че ще бъде много добър ход, защото и познава Бетис добре.
6464
Без Меси утре.

Рафиня и той отпада заради коремни болки.

Какви ще ги върши Гризман сам....не знам.... .
Soni
Лошо! Очаквам големи мъки...
ALEX_CARDO
Ter Stegen, N. Semedo, Piqué, I. Rakitic, Sergio, Arthur, Rafinha, Lenglet, Griezmann, Jordi Alba, S. Roberto, F. De Jong, Vidal, Umtiti, Junior, Iñaki Peña, C . Perez and Ansu Fati.

Todibo, M. Wague and Aleñá have been left out by the coach, whilst Suárez, Messi, O. Dembélé and Neto are still injured.
effective
Значи Рафиня е в групата. Какъв състав очаквате утре?

въпросителните са халфовата линия и предните трима, защитата е ясна

Може би Ракитич, Бускетс, Де Йонг?

А тройката отпред ще е Рафиня, Гризман + защо не Сержи Роберто - нали според валверде и той трябва да е вечно попаднал в състава
runthewalk
На Гризман ще му липсва Диего Коща който да върши черната работа в наказателното.
Мишо
По-атакуващо настроените играчи ще са Гризман, Рафиня и Перес, ама като го няма Меси, Валверде сигурно ще се окопае максимално, за да не стане някоя издънка, така че на принципа "страх лозе пази" като нищо ще пусне Ракитич-Бускетс-Видал...
LImITeD_eDiTioN
Цитат(ALEX_CARDO @ Aug 24 2019, 10:21 PM) *
Ter Stegen, N. Semedo, Piqué, I. Rakitic, Sergio, Arthur, Rafinha, Lenglet, Griezmann, Jordi Alba, S. Roberto, F. De Jong, Vidal, Umtiti, Junior, Iñaki Peña, C . Perez and Ansu Fati.

Todibo, M. Wague and Aleñá have been left out by the coach, whilst Suárez, Messi, O. Dembélé and Neto are still injured.

Man Utd is that you ? icon_smileLOL.gif icon_smileLOL.gif
effective
Ter Stegen
N. Semedo
Piqué
Sergio
Rafinha
Lenglet
Griezmann
Jordi Alba
S. Roberto
F. De Jong
C. Pérez
_Dexter_
Втори мач без Ванката
Barcelona_
Добре върви гледам, ще има ли уволнение ако завърши така мача? Че много зле, на последно място сме сега icon_smileLOL.gif
Мишо
Рафиня е безумно слаб. Според мен грешката за техния гол беше по-скоро негова, отколкото на Бускетс, а изпусна и 2 чисти гола...

Не, че другите играят впечатляващ футбол, но неговото е направо отчайващо, дано се коригира през второто полувреме, че така все едно играе за Бетис, а не за Барселона...
Vankata_10
Френки ляво крило icon_smileLOL.gif
LImITeD_eDiTioN
С оглед на липсите ни в преден план не играем лошо. Има динамика и енергия , които ако докараме до края на мача с това темпо , мисля че ще бием.
Mihuba
С оглед липсите на Меси, Суарес и Дембеле, нямаме алтернатива за атаката и не можем да я усилим. С това, което сме, така ще завършим мача.

Иначе ми се нрави този младеж Перес, дано му се дават повече шансове през сезона.
6464
Буси е трагедия за пореден път.

Де Йонг се губи по-напред.

Като цяло не изглеждаме чак толкова зле....ако Рафиня беше малко по съобразителен в поне 1 от 2 чисти ситуации можеше да водим.
ALEX_CARDO
На мен лично ми харесва играта ни през първото полувреме. Нашите показаха някои много добри неща, особено една атака в 8-та минута на Гризман, Алба и Рафиня. Тотално доминираме по всички показатели и спокойно можеше да водим в резултата. Трябва ни малко повече концентрация в завършващата фаза. Рафиня и Перес са много активни и бих казал, че са идеални играчи за ротации и даване на почивка на Меси/Гризман/Суарес.
LImITeD_eDiTioN
Цитат(ALEX_CARDO @ Aug 25 2019, 10:55 PM) *
На мен лично ми харесва играта ни през първото полувреме. Нашите показаха някои много добри неща, особено една атака в 8-та минута на Гризман, Алба и Рафиня. Тотално доминираме по всички показатели и спокойно можеше да водим в резултата. Трябва ни малко повече концентрация в завършващата фаза. Рафиня и Перес са много активни и бих казал, че са идеални играчи за ротации и даване на почивка на Меси/Гризман/Суарес.

Неймар забравяш spiteful.gif
xixo
И аз съм доволен от видяното през първото полувреме - най-вече в настройка, раздаване, движение И преса. Кога за последно сте виждали да се опитваме да отнемем топката още пред противниковото наказателно?
Естествено може и по-добре да е, но нека запазим настройката - и да сме по-точни във завършека на атаките.
runthewalk
Ето това исках да видя глад за голове.Тоя Перез е мн надъхан и евала му правя че скача 1vs1 ,това ни тряба.
Де Йонг също ми харесва и Рафиня но в завършващия удър малко се левачи.
Мишо
Второто полувреме си беше наслада за окото направо, особено като имаме предвид кой ни е треньорът. Видя се, че 1-2, че даже и 3 ротации срещу такива съперници на наш терен не са прекалено голям риск, така че спокойно може да се случва по-често през сезона, за да сме максимално свежи в месеците Март-Април-Май, когато се решават трофеите.

Хареса ми, че играхме доста добре без Меси и съумяхме да направим пълен обрат, срещу съперник, който миналата година ни победи. Аз лично нямам търпение да видя как ще се сработят Меси, Гризман и Суарес, защото ми се струва, че има потенциал за едно наистина атомно нападение, което да ни изкара 1-2-3 сезона, докато Суарес и Меси още ги държат краката. smile.gif
HateFuckinGReal
Второто полувреме беше наслада, най-накрая да се усмихна от мач на Барса.
El Catalan
Валверде е преживял някакъв катарзис. Ракитич на пейката за втори пореден двубой, а освен Перез в игра влезе и 16-годишният... Днес даде дебют на толкова младежи, колкото за предните два сезона...
Mihuba
Вижда се, че без всяка топка да минава през Ракитич, скоростта в играта ни е поне две предавки нагоре. Не, че и Бускетс не мачка топчето и не убива темпото, но той поне може да компенсира с много важни пасове м/у линиите.

ДОбър мач след лошото начало на сезона. Тимът вече наистина изглежда по-добре окомплектован в почти всяка една зона и днес конкретно липсата на Суарес и Меси на практика не се почувства особено много. Момчета като Перес, както и Рафиня, Фирпо и Аленя ще са доста подходящи за подобни домакински мачове, за да отдъхват титулярите. Двата гола на гостите бяха много майсторски изпълнения, но се получиха след непредизвикани наши грешки в разиграване/изнасяне, докато те самите почти нищо не генерираха пред Тер Стеген. Ако тези грешки ги елиминираме, ще съм доста оптимистично настроен.
6464
Чудех се какви ще ги свърши сам Гризман вчера, но французина блесна много ярко тази вечер.

Колкото и да се раздадоха чисто отборно, с втория гол Гризман просто реши мача. Дойде спокойствието и настроението в играта и мача се обърна на обратно буквално. Просто ги поведе.... . Не знам обаче дали ще има тази свобода на действие при наличието на Меси и Суарез....там трябва да се напасне някакси... .

Всички играха добре, но все пак бяхме на Кампа и срвщу не толкова биткаджийски отбор.

P.S. След Ракитич за мен и Буси трябва да седне на пейката. Продължава да допуска много грешки в ключови моменти и позиции + да бави играта. На Френки не му е там мястото (CM).
effective
Не е истина колко дълъг състав имаме. Отделно не сме видели играч като Артур. Буси не беше толкова зле, но играхме срещу затворен непресиращ отбор.

Моето мнение е, че ни трябва треньор, който умее да подбира играчите, които са най-подходящи за съответния съперник. Например играчи като Бускетс умеят да контролират темпото и да разпределят играта, когато владеем топката и отборът срещу нас е прибран - видя се и днес, че даде няколко извеждащи паса напред включително за гола на Алба и пропускът на Рафиня. Но срещу пресиращи отбори Бускетс става излишен. Както и Ракитич. Тогава трябва да се вмести Артур, който издържа на преса - той пък от своя страна е леко безполезен срещу супер прибрани отбори заради склонността си да дава къси пасове настрани и назад, а не рискови такива, които да създадатт интересна ситуация пред съперника.

Разбира се с Валверде дори и да получим ротации - вече е вероятно да получим такива - едва ли ще са съобразени със съперника срещу нас, а по-скоро ще са напосоки.
xixo
Доста съм доволен от показаното от отбора снощи, а най-вече от Гризман - нагърби се с отговорността да поведе атаката, беше активен.
Barcelona_
Останах приятно изненадан от развитието на мача. Гризман наистина се нагърби и поведе отбора. Явно критиката на Валверде даде резултат(каза му да търси повече топката).
Като цяло смело изигран мач. Това ни липсваше - смелост, раздаване, движение, преса и настроение.

Но да не скачаме много, че Бетис не са мерило. Вратаря им май беше бая кашкавален icon_smileLOL.gif . Честно казано не знам как влязоха някои голове, особено този на Алба.
Железчев
Ако не беше толкова алчен и толкова замаян от "слава", Шави Симънс щеше да е на мястото на Ансу Фати.
Barcelona_
Цитат(Железчев @ Aug 26 2019, 10:39 AM) *
Ако не беше толкова алчен и толкова замаян от "слава", Шави Симънс щеше да е на мястото на Ансу Фати.

Симънс е халф, а Фати е нападател. Затова и получи дебют, защото имаме само един здрав нападател от първия отбор.
Липсваха ми юношите да играят за първия отбор. Вижда се как са научени да играят за Барселона и пасват като дялан камък в състава. Много подавания, движение, триъгълници.
I_Love_Barca
За 1ви път видяхме пресата в атака, която виждахме в първите години на Гуардиола. За съжаление с Меси и Суарез това няма как да е така. Направо не е истина колко работа свърши Гризман и в защита. Толкова километраж навъртя... Жалко че с 2та тенори напред, той ще играе ляв халф и няма да може да блеати така..Рафиня и Перез изглеждаха също страхотно. Такава Барса, която да ни кара да се усмихваме трябва да виждаме.
saniniesta
След вчерашния мач изобщо не се притеснявам от липсата на Дембеле. Рафа и Перез изиграха страхотен мач, Алба и Фирпо могат да запълват дупки по лявото крило. Гризман изигра страхотен двубой. Пасове, движение, преса, отнемане на топки.
Pietro
Снощи отборът игра страхотен футбол. Резултатът остава встрани. Играта беше бърза, атрактивна, имаше красиви и запомнящи се пасове. И
Рафиня твърдо се надявам да остане. Можеше снощи да вкара 2-3 гола, но пък бе деен. Гризман поведе отбора. Ако го кажем по Пената - онзи младия вляво ми хареса. Положения много. създаде, но вкара най-лесното.

Отборът игра добре. Това липсваше преди. Ще се радвам ако ca такива времената след Меси и Суарес.
HateFuckinGReal
Перес загатва, че може да е добър ротационен играч. Има само ляв крак, не бих правил прогнози за бъдещето му, от него си зависи дали ще е Тейо или Педро.

Рафиня направи добър мач, има много голям нюх в наказателното поле, дано вкара някой гол да се поуспокои.

Де Йонг се загуби напълно.

Не съм доволен от Гризман, ама въобще! Дано пази Take the L за Реал, че с тия конфети няма да се разберем. Шегата настрана, втория му гол успокои отбора и заиграхме без напрежение.

Видал и в 89тата минута тичаше и се раздаваше на животно. Може да си вади малоумни картони и да прави простотии, но всеки един отбор трябва да има такъв човек като него.
AntrAcsA
Добър мач. Съперника не е никак лек, ако не се лъжа , даже ни биха миналия сезон на Кампа ?

За пръв път ми се случва да го хваля, но.. УОУ Рафиния вчера се развихри... игра с огромно настроение и желание.. леле.. то не бяха финтове, пасове и т.н. За пръв път ми прави толкова силно впечатление! Да изпусна една ситуация, напразна врата, която може би от 10 пъти, 9 ще я вкара, но играта му вчера изчисти всикчи негативи от пропуска си.

Нози младок който вкара 3-я гол.. сега .... ъъъъ ПЕРЕС.. да Перес, се казваше, маниера му на игра, движенията му много наподобяват на младия Меси,но определено ако продължава да се развива, изчиства играта си, ще се оказа ценно попълнение за Барса.

Новото момче това 16 годишното дето в лицето прилича на 6 годишно, се включи с огромно самочуствие, а и има голяма и бърза крачка, за 16 годишен има добър ръст, стехника и бързина, но все още му е раничко.

Както казаха по ESPN, Гризман направи такъв мач, който Коутинио за цялото си време и мачове в Барса не успя да направи. Нагърби се много се раздаваше и движише с и без топка, почти на всякъде по терена, само дано не е единично " избухване " същото се отнася и за Рафиния.
П.С. Трябва да му намерят по едри конфети, че тези едва се забелязаха, ако това ще му е марковото " радване " след гол за Барса.

Леле бях забравил Де Йонг, че игра... или това говори достатъчно за играта му тази вечер? Някак си не се вписа в цялата картина или още му е рано ?
_Dexter_
Де Йонг игра страшно много с топката. Търсеше я постоянно, но тая чътовна простотия с лявото крило...
saniniesta
Не знам дали сте забелязали, но без ракитич играем 5 пъти по-добър футбол. Дано го разкарат тоя до края на лятото.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.