Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Шампионска лига 2018/2019
F.C. Barcelona Forum > Първенства и турнири > Champions League
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
ALEX_CARDO
Има шанс за ВАР в Шампионската лига още през този сезон

Технологията ВАР все пак може да бъде въведена в Шампионската лига още през този сезон, въпреки че в началото на годината президентът на УЕФА Александър Чеферин отхвърли тази възможност. Според "Таймс" в европейската централа вече обмислят възможността да използват системата от 1/4-финалната фаза на надпреварата. Тази промяна в нагласите е продиктувана от преобладаващо положителните отзиви за начина, по който функционираше ВАР по време на Световното първенство в Русия. С евентуалното въвеждане на технологията в по-късната фаза от турнира пък ще бъде избегнато притеснението, че ще бъдат нужни много ресурси, необходими за използването на ВАР в осем мача в рамките на един ден от груповата фаза.

Решението за въвеждането на технологията от 1/4-финалите на Шампионската лига ще бъде взето на среща на изпълнителния комитет на УЕФА в края на месеца.

източник: https://www.sportal.bg/news.php?news=741614
Svetlin_Barcelona1104

През последните години се насъбраха случаи за неизпълнение на финансовите норми на УЕФА. В очакване на наказание за Пари Сен Жермен от испанския AS прелистиха историята за финансовите регулации в опит да открият каква ще е санкцията на европейската централа.
През 2014 година Манчестър Сити и отново ПСЖ бяха хванати в крачка. Тогава им се размина изхвърляне от европейските клубни турнири, но им беше наложена глоба от по 60 милиона евро. Беше им наредено да скъсят съставите си за Шампионската лига от 25 до 21 играчи. Беше им забранено да привличат футболисти за повече от 60 млн. евро.

През 2012-а УЕФА изхвърли Малага от Европа заради дългове от 12 млн. евро. Две години по-рано Майорка също не участва на международна сцена заради “борчове” от 65 млн. евро. През май 2015-а УЕФА наказа десет клуба, сред които и българският ЦСКА. Сред наказаните беше и италианският Рома, който беше принуден да продава свои футболисти и в крайна сметка същото лято се раздели с Мохамед Салах срещу 42 милиона евро.
През април тази година УЕФА предприе изхвърляне от евротурнирите на няколко клуба - Тирана, Иртиш, Войводина (Нови Сад) и Сион. Любопитното е, че наложеното от централата наказание за неучастие на Милан в Лига Европа за този сезон беше отменено само преди месец от Спортния арбитражен съд.

Източник: https://www.sportal.bg/news.php?news=741900

Я да видим сега дали Уефа ще имат топки и ще изхвърлят тва изкуствено отборче от ШЛ.
Svetlin_Barcelona1104
Дано дръпнем Звезда или AEK, че ми се ходи да гледам мач biggrin.gif
Svetlin_Barcelona1104
Тая година ще ни е тегаво в ШЛ още в групите
xixo
Тегава група... Валверде да почва да мисли мачовете отсега, че ще има доста работа
xixo
I_Love_Barca
Страхотни мачове ни очакват. Нямаме лесен мач в групата, което не помня някога да се е случвало. Шест тежки мача, които заедно с мачовете от п-то ще изискват максимална концентрация и ротации.
Мишо
Нелека, но напълно преодолима група. Лошото е, че най-вероятно първото ни място ще зависи до последния мач, което ще направи невъзможно младите ни играчи да опитат от вкуса на ШЛ, но каквото-такова. Идеален шанс да отмъстим на Интер за преебавката с Рафиня. ПСВ не вярвам да имат сили за нещо повече от евентуално равен в Холандия и не много разгромна загуба на "Ноу Камп", а с Тотнъм очаквам да си разменим по една домакинска победа и в крайна сметка да финишираме първи в групата. Но пък като се замисля - дори да финишираме втори, какво от това? Нима Реал вече няколко години не завършват втори в групите, ама това да им е попречило накрая да триумфират?

Другите групи са пълен майтап, с изключение на тази на Ювентус и "групата на смъртта", в която попадна Ливърпул, които много се надявам още там да отпаднат за сметка на Наполи, но да видим. smile.gif

П.С.> Групата на Шалке и Локомотив Москва е пълен майтап даже и за Лига Европа, пък какво остава за ШЛ... icon_smileLOL.gif
Barcelona_
Страхотна група. Трябват ни големи мачове първия полусезон, че само с Реал и Атлетико няма да си направим реална равносметка къде се намираме. Тъкмо ще видим как ще реагира Валверде и как ще изглеждаме в гостуванията. В Англия и Италия ще ни е трудно и ако там не си вземем мачовете корекциите са задължителни.
Железчев
Реал пак удариха кьоравото, а ние пак голямата мотика! Ццц... icon_smileLOL.gif
Visca_el_Barca1899
Интер не осъзнават какво ги очаква. Дори грам идея си нямат. Ернесто ще ги шокира с 4 защитника , 5 опорни халфа и Меси отпред. Очаквам да изиграем групата умно и във всеки мач да излезем за да не загубим , пък ако Меси има ден може и да спечелим някой мач ...

Сега сериозно . Имаме играчите и класата да победим във всеки един от тези мачове в тази иначе трудна група . Добър момент да започнем с ротациите .
HateFuckinGReal
Смешна група за отбор от ранка на нашият. Няма от какво да се плашите, първи сме без зор.
Mihuba
Не мога да разбера защо толкова много се подценява тази група, при условие, че е може би най-трудната, а още повече имайки предвид колко сме блестящи в ШЛ като гости. Ако продължаваме да показваме игрите от миналата пролет, особено навън, нищо добро не ни чака. Тотнъм са страхотен отбор и миналогодишните им мачове срещу Реал М и Юве го доказват. Интер също се подсилиха стабилно това лято и - на хартия поне- са по-добре окомплектовани, отколкото миналия сезон, а бъдете сигурни, че около домакинството им срещу нас, грам няма да се колебаят да рискуват евентуална загуба в калчото, само и само за да са на 120% физически за сблъсъка, особено след известен период на липса от най-силния турнир.

А нас специално не трябва да ни плаши нито Интер, нито Тотнъм, нито никой като някаква непреодолима класа, а човекът на скамейката ни, който взима решенията за състав, схеми и смени. wink.gif
Vankata_10
Сега ще видим Ърни какви ще ги мъдри.Октомври в рамките на 7 дни играем срещу Севиля,Интер и Реал.Там ще си проличи накъде духа вятъра.

Модрич спечели приза за играч на сезона и Роналдо камп,започнаха да го хранят. confused0086.gif .Колко са долни кликата на мазната португалска циганка,когато нещата не са в тяхна полза.Нямат грам респект.

Barça’s UCL group stage fixtures:

PSV - Tue 18th Sept - 6:55pm - Home
Spurs - Wed 3rd Oct - 9pm - Away
Inter - Wed 24th Oct - 9pm - Home
Inter - Tue 6th Nov - 9pm - Away
PSV - Wed 28th Nov - 9pm - Away
Spurs - Tue 11th Dec - 9pm - Home

(All times in CET)
Barcelona_
Аз не подценявам групата а се радвам, че е такава тежка. Ще бъде същински тест за Валверде. Как ще се справи с поредицата тежки мачове, с гостуванията и с ротациите.
Още по-добре е, че втория мач е гостуване на Тотнъм където победата ще е задължителна.

А ако Валверде не е променил нищо и играе както в последните си гостувания в Европа то поне ще има време за реакция - дали уволнение, промяна от самия него или от играчите.
Shane
Миналия сезон го разкриха Валверде много мръсно в ШЛ. Тази година ше е просто по default.

Мъка ми е с този треньор и с тези му "титуляри", които ще бичат пак до май.

I give up. Немам сили повече да гледам този ялова предизвестена смърт.

Дано ме опровергаят. Шанс - минимален.
Svetlin_Barcelona1104
Цитат(Shane @ Aug 31 2018, 08:30 PM) *
Миналия сезон го разкриха Валверде много мръсно в ШЛ. Тази година ше е просто по default.

Мъка ми е с този треньор и с тези му "титуляри", които ще бичат пак до май.

I give up. Немам сили повече да гледам този ялова предизвестена смърт.

Дано ме опровергаят. Шанс - минимален.

Няма дон Ернесто ще си цъка с един и същи състав, е другиден срещу още една дънна риба като Уеска на Кампа пак ще пусне сите титуляри. Тоя чичко колко по-бързо бъде уволнен толкова по-добре. Те мен да ме сложат ще правя повече ротации, а и ще съм доволен на заплата от 5-6к евро на месец icon_smileLOL.gif icon_smileLOL.gif
Мишо
Точно в груповата фаза надали ще го "разкрият". В интерес на истината аз очаквам минимум 7 домакински точки и в най-лошия случай 3-4 при гостуванията, а това са 10-11 точки, напълно достатъчни за преодоляването на групата.

Колкото до ротациите - и аз не вярвам особено много да ротира състава, но със сигурност ще има повече промени, отколкото миналата година, когато трябва да признаем, че една от причините за липсата на ротации беше шокиращо слабата като за отбор от ранга на Барселона скамейка. Сега с Артур, Ленгле, Малком (нито един от тях не е доказана световна класа, но пък сумите, платени за тях предполагат, че ще бъдат някаква сериозна алтернатива, а не пълнеж тип Денис Суарес, Рафиня, Делофеу и разни такива, каквито имахме миналия сезон), пък даже и Видал (който в някакъв момент не изключвам дори и титуляр да стане) нещата са поне на теория доста различни. Е, надали ще е като при Луис Енрике, при когото ротациите бяха по 2-3, и то буквално всеки мач, но пък и не вярвам титулярите ни да са като миналата година, когато още през Март месец вече не можеха да ходят.

Много ключови и интересни ще са мачовете с Тотнъм, защото "шпорите" играят много бърз и динамичен футбол, а и Почетино лека-полека успя да ги превърне в доста корав отбор, стоящ едно стъпало под грандовете в Европа. Ако се случи така, че ни скрият шапката, то направо не ми се мисли какво биха могли да ни причинят Ливърпул и Манчестър Сити, така че тази група би ни била много по-полезна във всякакъв смисъл, отколкото ако бяхме попаднали в групата на Локомотив Москва, която сигурно и Б отборът ни би успял да преодолее.
Mihuba
За мен групата си е коварна и отново не намирам обяснение защо така биват дисреспектвани Тотнъм и Интер, та дори и ПСВ, които са си традиционен отбор в този турнир. Ние класата си я имаме, но вече слаби, тип боксови круши, с които буквално да си оправиш головата разлика, не останаха и дори такива като Бешикташ, Цървена Звезда и Локо М не бива да бъдат подценявани, а какво остава за Интер и Тотнъм.

За мен е много важно да вземем поне една точка на "Уембли" във втория ни мач и съответно първо гостуване, защото при потенциална загуба, нещата ще станат доста неприятни.
=============

Относно ротациите - както и някой по-горе каза, групата е достатъчно силна, че да не се надяваме на някакви по-сериозни включвания на новите попълнения (извън Видал за по 20-на минути да бетонира), така че в няколкото мача между утрешния с Уеска и преди по-тежките с Валенсия и Реал М трябва да очакваме поне един измежду Ленгле/Артур/Малком/Рафиня да започне титуляр, а Денис Суарес евентуално, на пъвро време, да се добере до групата за мача.
Svetlin_Barcelona1104
Фифа тая година направо избиха рибата с тримата най-добри, където само Модрич има място тама, оня терориста от Египет, някой да ми каже какво прави тука, нищо не е спечелил, Роналдо след задната ножица срещу Юве има точно 1 силен мач срещу Испания, Меси, където е голмайстор на Испания и Европа го няма, айде да кажем че не е играл добре на световното, ами къде тогава са Гризман и Мбапе, първия от които, освен световното има и Лига Европа и суперкупа на Европа. Тия награди вече ги правят по не знам какви критерии....
xixo
Щеше да е хубаво Интер и Тотнъм да завършат наравно, но уви...
Barcelona_
Явно слабата форма на Интер в Италия не трябва да се бърка с ШЛ.
Тотнъм сега ще дадат стабилен отпор следващия мач и нашите трябва много да се раздадат за да не загубим на Уембли. Загубим ли инициативата ще стане като в Рим миналия сезон.

Доста интересен мач м/у Пуул и ПСЖ снощи. Червените много се раздадоха и ги изядоха направо. Трябваше да водят с повече, прехваления Салах провали каквото можа. От друга страна не знам дали заради супер стабилната игра на Пуул или ПСЖ дадоха инициативата, но тия имат двамата най-скъпи играчи и нищо не играха. Не търсеха топката, постоянно бяха в тяхната си половина и конкретно Рабио го забелязах, че игра главно в защита?!

П.П Ливърпул с тази игра би ни изкъртил по-жестоко и от Рома.
luck0
Както бях казал още по време на световното, Дембеле не е далеч като талант от Мбапе. Всъщност последният изпъква главно, защото играе във френското първенство и то за най-силният отбор там, който е с поне 10 класи над всеки останал местен клуб. Другото му силно представяне беше в мача срещу Аржентина на СП, и на финала срещу Хърватия. За мача срещу Аржентина, на всеки, който го е гледал, му е ясно, че треньорът на гаучосите обърка де що имаше да се бърка и остави страшни пространства за Мбапе, който е един от най-бързите играчи, които съм виждал и разкъса защитата им. Но като цяло мисля, че нашият най-накрая показва за какво е купен и е загърбил извънфутболните глупости, фокусирайки се изцяло върху представянето на терена и резултатите не закъсняват. Очаквам още повече от него и реално, с такъв перспективен футболист, набор 97, Коутиньо (92 - готов футболист) и Артур (при условие, че му се гласува доверие), бъдещето изглежда светло.
Barcelona_
Аз също мисля, че Мбапе не е нещо кой знае какво в затворени пространства, но и на нашия силата му е в отворените. Даже миналия сезон много хора тук казваха, че той не става за нас точно по тази причина. Но винаги съм бил на мнение, че младите играчи тепърва ще се учат и са податливи на насочване. Сега Дембеле го учим да играе отляво, да играе в затворени пространства и да си избере силния крак icon_smileLOL.gif . И има възможно най-добрите учители за това + огромен талант. Само трябва да има акъл в главата.
Мбапе и на СП се видя, че с/у затворените не се чува много, но и е малко по-индивидуален и това му изиграва лоша шега като го пресрещнат 1-2 защитника.
FCB95
Роналдо бива ли да реве, че е изгонен, на 6 ли е, каква е тая драма?
Vankata_10
Mанго номер 7 започва да разбира,че вече не играе за Реал.
luck0
Съдията на Юве - Валенсия снощи тотално е оакал мача. Първо доста дискусионен червен картон за Роналдо, въпреки че може и да се даде. За подобна ситуация в миналото Ел Класико на Сержи Роберто беше показан червен картон и никой не го дискутираше, но тук всички казват, че е измислен. За мен е дискусионен.
Първата дузпа за Юве е окей - дузпа си е. Втората не е в никакъв случай дузпа, а дузпата за Валенсия по-добре да не се коментира. В общи линии скандално некадърно съдийство снощи в този мач.
Nasio
Никой нищо не казва за Гуардиола.....? girl_pinkglassesf.gif
Svetlin_Barcelona1104
Цитат(Nasio @ Sep 20 2018, 12:38 PM) *
Никой нищо не казва за Гуардиола.....? girl_pinkglassesf.gif

Шити са същита като БДЖ, само с пари не става, тия ако ще и Господ да им стане треньор, повече от 1/4 финал няма минат. Манталитета им е средняшки и това си е
luck0
Гуардиола не е като да не е допускал подобни резултати и докато ръководеше нас. Гаранция, че няма да имат проблем да си вземат първото място в групата. Интересното става по-нататък, но за груповата фаза, особено в тяхната елементарна група, не виждам какво има да се коментира.
Nasio
Четвърта поредна загуба в ШЛ не е проблем girl_pinkglassesf.gif щом е Гуардиола може.
runthewalk
Цитат(luck0 @ Sep 20 2018, 11:01 AM) *
Съдията на Юве - Валенсия снощи тотално е оакал мача. Първо доста дискусионен червен картон за Роналдо, въпреки че може и да се даде. За подобна ситуация в миналото Ел Класико на Сержи Роберто беше показан червен картон и никой не го дискутираше, но тук всички казват, че е измислен. За мен е дискусионен.
Първата дузпа за Юве е окей - дузпа си е. Втората не е в никакъв случай дузпа, а дузпата за Валенсия по-добре да не се коментира. В общи линии скандално некадърно съдийство снощи в този мач.

Този съдия е първия който посочи център след като топката мина встрани от вратата smile.gif
Потърсете в интернетsmile.gif
Rosen
Досега гледах мача между ЦСКА и РМ. Съдията тотално изпусна мача накрая.
Даде два жълти картона на Акинфеев в 90+4 минута за оспорване.
После страничният показа за смяна номера на Акинфеев,
вместо този на някой полеви играч.
И на последно място, но не и по значение: ЦСКА спечелиха с 1:0.
Mihuba
Прехвалените Ливъри и легендата Муу Салах си тръгват от "Сан Паоло" без точен удар към вратата. icon_smileLOL.gif
Партенопейският звяр разкъса гостите си с гол на снежнобелия Лоренцо Инсиние в последната минута и нещата в тази група стават неимоверно интересни.

В Дортмунд Борусия очаквано премина през Монако, като Пако Алкасер отново се е разписал, а преди това аристократично е пропуснал и дузпа.
wesley
Цитат(Mihuba @ Oct 4 2018, 12:02 AM) *
Прехвалените Ливъри и легендата Муу Салах си тръгват от "Сан Паоло" без точен удар към вратата. icon_smileLOL.gif
Партенопейският звяр разкъса гостите си с гол на снежнобелия Лоренцо Инсиние в последната минута и нещата в тази група стават неимоверно интересни.

В Дортмунд Борусия очаквано премина през Монако, като Пако Алкасер отново се е разписал, а преди това аристократично е пропуснал и дузпа.

Снощи се замислих, че Роналдо и Меси наистина са класи над останалите си конкуренти. Виждаме как Салах вече 2 пълни месеца е абсолютна 0. В същото време първите двама навлизат в 11-ят си топ сезон....
Barcelona_
Еднодневката Салах спря да играе и Ливърпул нещо забоксуваха. Групата им стана супер завързана и вече дори сърбите имат шанс за класиране напред.
Надявам се Наполи да излезе от групите пък за другото място да си се млатят Пуул и ПСЖ.
Много ще се смея ако ПСЖ не се класират icon_smileLOL.gif .
_Dexter_
Къде ли Съра е потресен за поредния мач на отбора си. И това е Юнайтед. Ужас! Жал ми е как е 25 + години отидоха на вятъра само за 3-4 години
_Dexter_
Цитат(_Dexter_ @ Nov 7 2018, 11:28 PM) *
Къде ли Съра е потресен за поредния мач на отбора си. И това е Юнайтед. Ужас! Жал ми е как е 25 + години отидоха на вятъра само за 3-4 години

Хахха, точно по Съровски взеха мача... Какво нещо е футбола!
_Dexter_

Още три познати знака и само Рома ми избяга... Щеше да е плодотворна вечер, ако не се бях отказъл от хазарта.
Svetlin_Barcelona1104
Рамос му спестиха нарисуван червен картон, на Ленгле за доста по-малко му дадоха червен...
A за дузпата на Сити няма и да коментирам, айде да кажем че главния не е видял ама тоя на аута има отлична видимост, това е най-хубава работа на света, гледат мача от близо, 90 мин си барат ушите, а накрая им плащат и за това....
Barcelona_
Ливърпул май ще глътнат водица. Снощи нищо не играха, а еднодневката Салах беше много безпомощен. Надявам се все пак Наполи да не се издънят като преди няколко години където завършиха с 12 точки и останаха 3ти.
runthewalk
Отбора на носителя на ЗТ пада с 0-3 от ЦСКА Москва smile.gif
I_Love_Barca
Ливърпул, Ман Юн. Лион, Рома, Аякс, Шалке.

Дано избегнем Ливера, защото само те имат реален шанс да ни отстранят. Ман. Юн на Моу ще бъдат мн. неприятни с техните автобуси. Другите всичките са отбори, с които не би трябвало да имаме проблем. Рома са доста по посредствени тази година, а и си имаме обеца на ухото за тях. Аякс са страхотни симпатяги и играят супер футбол, но не са дорасли да ни отстранят. Лион са подобен на Аякс отбор. Шалке би бил истински подарък.
Mihuba
Аз пък се надявам да изтеглим точно Ливърпул. Не е като да не дърпаме почти всяка година най-тежкия възможен съперник на първа елиминация, така че не ми пука. Както се е писало многократно тук - ако искаш да стигнеш финал в този турнир, трябва да минеш през всеки един отбор, без значение дали е Лион или Ливърпул.

А и ако на първа елиминация отстраним единият финалист от миналата кампания - за 1/4 финала ще имаме много добро самочувствие.

Разбира се, никой не може да предположи в каква форма ще сме те или ние в края на февруари, така че има много променливи.

И разбира се, по-добре отбор, който играе футбол и няма да го е страх да ти излезе на размяна на шамари, отколкото поредния бетон на Моу. По-добре да си спестим гледката.

Според мен ние със сигурност ще имаме повече шансове, поради простата причина, че Ливърпул имат безбожно къс състав. Сега са все още свежи, но в първенство като Прем няма как да се надяваш, че ще изкараш в подобно темпо цял сезон. До момента мачкат и са начело, но очаквам след декеврийския маратон да им поспадне малко формата.

За мен най-важният фактор при евентуален сблъсък февруари е дали Ливърпул ще са още в битката за титлата или Ман.Сити ще са ги издухали с 10-на точки.
Ако е първото - шансовете ни нарастват неимоверно, но даже и да са извън борда в Англия и да решат да се хвърлят за ШЛ, смятам, че пак ще сме фаворити с една идея, при все че след последователното привличане първо на Ван Дайк и после на Алисон, класата им в отбрана доста се подобри и сега са направо железни.
Svetlin_Barcelona1104
Два мача с Юнайтед ще са много грозни, тия 180 мин ще минат центъра има няма 10 пъти, не ги искам, а и като го знам превода некой път къв клизмарски късмет има,
Barcelona_
Цитат(Mihuba @ Dec 13 2018, 03:10 AM) *
А и ако на първа елиминация отстраним единият финалист от миналата кампания - за 1/4 финала ще имаме много добро самочувствие.

колкото ни повлия самочувствието миналата година от отстраняването на английския шампион след разгромите на Кампа срещу Челси и Рома и после аристократично нашите се разходиха в Рим.

По принцип нямам претенции, защото съм свикнал да теглим най-трудния а Реал най-лесния, но няма да е зле да го караме постепенно.
Vankata_10
Tirage ligue de champion.
NOT OFFICIAL |

The draw for the round of 16 of UEFA Champions League has allegedly been 'leaked'...

Barcelona Vs Man Utd
Tottenham Vs Real Madrid
PSG Vs Atletico Madrid
OL Vs Bayern
Liverpool Vs Porto
Roma Vs dortmund
Ajax Vs Man City
Schakle vs juventus icon_smileLOL.gif
Rosen
Ето това са двубоите:
Шалке - Ман Сити
Атлетико М - Ювентус
Ман Юн - ПСЖ
Тотнъм - Борусия Дортмунд
Олимпик Лион - Барселона
Рома - Порто
Аякс - Реал М
Ливърпул - Байерн М
Barcelona_
Ние, Реал и Сити се измъкнахме.
Ливърпул-Байерн и Борусия-Тотнъм ще са зрелища, а Атлети-Юве и Юнайтед-ПСЖ ще е голямо надлъгване.
Mihuba
Пак доволно. Сигурното е, че поне два от всички противни отбори си тръгват още тук. Не е зле.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.