Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Патологията на Анти-Барселонизма
F.C. Barcelona Forum > F.C. Barcelona > Разни
Capitan_Tarzan_Puyol
Предлагам тук да постваме патологичните изказвания на анти-феновете на Барселона, които се пръскат от злоба, че отбора ни печели купа след купа.
Нека започнем с това:

"В такива моменти на раздяла, в американските филми тръгва едно трийсет секундно клипче с най-добрите моменти на героят който си тръгва. Който е гледал примерно „Баща мечта" с Адам Сандлър ще разбере за какво говоря. Франсеск Фабрегас Солер определено заслужава такова едно клипче. Той е най-младият футболист обличал фланелката на Арсенал в официален двубой. Той е най-младият голмайстор на отбора в цялата му история. Той разпердушини Ювентус, когато все още се учеше как да се бръсне. Той отбеляза един от най-великите соло голове които съм виждал в яростното междусъседско дерби със Спърс. Той замери с пица сър Алекс Фъргюсън. Той заплю в лицето Михаел Балак. Той изкара в Арсенал близо осем години и изигра над триста двубоя. Изобщо би се получило доста добро и доста трогателно клипче. Всеки който драсне нещо от сорта на „Да хваща пътя като не му харесва, можем и без него" сега, лъже. Опитва се да излъже останалите а и най-вече себе си. Защото горчи, наистина горчи много от тази раздяла. Все пак се отборът се разделя с капитана си и с човек който е донесъл страшно много усмивки през последните близо осем години. И понеже многократно през последните три години докато се протакаше тази сага Арсенал като клуб показа огромна класа във взаимотношенията си с един цигански клуб, ние като фенове на този отбор сме длъжни да покажем същото високо ниво. Длъжни сме да благодарим на Сеск, да му пожелаем успехи и да му пожелаем да върне радостта си от играта в родния клуб а също така и да върне усмивката на лицето си, защото се беше позагубила през последната година. Длъжни сме да изпратим с почести капитана си, просто защото няма да паднем на нивото на на една испанска провинция, просто защото сме единственият отбор канен от кралицата на чай, просто защото сме Арсенал. Именно поради тази причина ако в този момент срещу мен стоеше Фабрегас това което щях да направя е да му стисна ръката и да му кажа: „Благодаря ти за всичко, на добър час и успех!!!" И все пак у мен остава доста сериозна горчивина относно трансфера на Сеск в родния му клуб. Не знам, вероятно и аз съм доста крив, вероятно и моята камбанария не е най-праведната поради простата причина че поставям клуба над всичко. Все си мисля обаче, че не беше много правилно нещата да се случват по този начин. Все си мисля че и Сеск не беше докрай коректен към клуба който го направи това което е сега. Цяло лято т.нар. му приятели от Каталуния не спряха да обиждат и да се подиграват на Арсенал а той остана безмълвен. Така и не направи едно изявление с което да защити клуба който уж толкова много обича. Цялостното му поведение през това лято като че ли беше подчинено само и единствено на форсирането на трансфер. Все си мисля че най-правилният подход в една такава ситуация е да идеш при тренера си и да му обясниш че желаеш трансфер навън, но още на следващият ден да си скъсаш гъза от тичане на тренировката а на по-следващия да изведеш настоящия си отбор в мача и да дадеш всичко от себе си той да победи. Ако е писано транфера ти ще стане. В противен случай тръгваш да пикаеш в кладенеца от който пиеш, а аз никога не съм харесвал такова поведение. Заради транферната сага на Фабрегас върху Арсенал се изсипаха тонове помия. В края на тази сага клубът едва ли не беше приравнен до нивото на Либийски затвор който държи за заложник каталунецът. Каквото и да си говорим Арсенал беше ощетен от тази сделка. Желанието на Сеск да бъде трансфериран в точно един определен клуб при това колкото се може по-бързо във времето спести на Арсенал доста милиони. Ако Сеск беше пуснат на „свободна продажба", най-малкото ония от Мадрид щяха да извадят 50 млн. само колкото да направят мръсно на кръвния си враг. Бездънните джобове на Абрамович и шейх Мансур даже няма да ги споменавам. Вместо това за него бяха взети по-малко пари отколкото дори за Хавиер Пасторе само и единствено заради настояването му че иска да се върне у дома и никъде другаде. Оправданията с носталгията по родния дом, детската мечта, и приятелите от детството са много красиви и много сантиментални, но същевременно и доста клиширани и плитки. Чудя се защо ли не чувам за носталгия от страна на Меси по родния Нюелс Олд Бойс, и родния Росарио. Това са все факти, факти които колкото и да обичам и харесвам Фабрегас (най-първият ми аватар във форума беше с неговия лик) няма как да пренебрегна, факти които малко или много ме карат да се чувствам предаден.
Всъщност най-хубавото нещо от целия трансфер на Сеск е че вече няма какво да ни свързва с онази испанска провинциална клика. Надявам се ние да поемем по нашия път, те по техния и да не намерим повече пресечни точки. Мога да настоявам доста че не съм злобен човек и че ако нещо или някой ме накара да го мразя значи се е постарал доста. В тази връзка не искам повече и да чувам за онази малцинствена прослойка каталанчетата. Никой не може да ме убеди че това което вършат е нормално и заслужава каквото и да било уважение. Бога ми, те пуснаха видеоклип на Сеск с участието на мъртвия му дядо при което Фабрегас се разчувства, само и само за да могат на следващия ден да тръбят как Сеск се раплакал за Барселона. Колко гнусен и лишен от каквото и да било възпитание циганин трябва да си за да направиш това. Колко гнусен трябва да си за да обявиш един трансфер преди той официално да е станал факт. Колко гнусен трябва да си за да наденеш насила фланелка на чужд клуб върху уж най-добрия си приятел. Колко гнусен трябва да си за да кажеш пред целия свят какво си си гукал с уж най-добрия си приятел докато си се пекъл на плажа на Ибиса. Колко гнусен трябва да си за да отрежеш мрежата от вратата на Уембли. Колко гнусен трябва да си за да пуснеш пръскачките след загуба. Това е последният път в който споменавам тази сган в свой пост. Повече няма да прочетете и думичка за тях от мен нито добра нито лоша. Няма да крия обаче, че всеки път когато науча за тяхна загуба усмивката ще се появява на лицето ми а денят в който изпаднат в администрация и бъдат заличени от футболната карта ще го отпразнувам подобаващо. Вероятно по всички тълковни правила на българския език това би трябвало да означава че съм долен злобар и хейтър. Е, нека да бъде така.
Би било добре Фабрегас да знае и още нещо. Онзи отгоре гледа. Старите хора казват: той нито оре, нито копае, друга работа няма само това решава. Бусака и Щарк можеш да си ги лъжеш и да ги работиш колкото искаш, но него не можеш да го излъжеш пред него не можеш да се „гмурнеш за дузпа". Животът и съдбата са гадно нещо. Преди време Оуен тръгна към Мадрид заявявайки на феновете на Ливърпул, че иска да покори Шампионската лига. Сега привържениците на мърсисайдци го питат където го хванат: „Гледа ли Истанбул". Роналдо и той тръгна към Мадрид за да покорява света само и само за да може да гледа две години от близо как Барса вдига трофей след трофей. Анри също тръгна да лови една мечта и сега на 34 изглежда така все едно е на 54. Нека видим какво ще се случи с едно момче което се върна в дома за който толкова милееше и напусна един толкова жалък и неудачен клуб, тесен за неговата класа."
xixo
Добре се посмях на излиянията на крадците на деца... smile.gif
iNfRaSoNiC
WOW icon_smileLOL.gif Капитане, това от къде го извади!
Колко гнусен трябва да си, за да напишеш такова нещо!?
Noob3R
Аз не мога да повярвам с какви неща се занимавате и какво четете. blink.gif

На всички е ясно, че в момента феновете на Арсенал, чуят ли Барселона започват да се*ат бодлива тел. Така ще е винаги с оглед на това, че където ги хванем, все ги бием. Ако всеки започне да поства негативни коментари спрямо отбора, тая тема бързо може да набъбне до 20-30 страници. Не виждам голям смисъл.
Mihuba
Цитат(Noob3R @ Aug 16 2011, 01:53 PM) *
На всички е ясно, че в момента феновете на Арсенал, чуят ли Барселона започват да се*ат бодлива тел.

Феновете на Арсенал??? Де да бяха само те. Практически феновете на всички отбори, които имат по-голяма фенска маса и са по-популярни ненавиждат Барселона.
Където и да влезеш, в който и да е сайт, под каквато и да е статия, където има името "Барселона", със сигурност можеш да прочетеш неща като катарци, катунци, цигани, симуланти, УЕФАлона, Йовребо, съдийски галеници, гноМЕСИ, дъсЧЕРАНО, Лайниеста и пр епитети, което е наистина жалко.

А бе...... нека страдат и да се пенят , няма да седна и да ги мисля! icon_smileLOL.gif
Мишо
Няма как да си най-добрият и да не си жестоко мразен, просто е невъзможно. Между другото, единствените фенове на гранд, които нямат чак толкова негативно отношение към Барселона (даже на моменти тъкмо обратното) са тези на Манчестър Юнайтед, или поне такива са моите наблюдения. Но и за това си има причина, и то твърде прозрачна - просто те са на нашето място от много години, и особено в Англия са си хегемон и са свикнали на омраза, и може би един вид ни влизат в положението, пък и тях сме ги били изцяло с игра и няма за какво дори да се заядат относно съдии, УЕФИ, ФИФИ и т.н, което са неща, които създават допълнително напрежение. Донякъде покрай победите срещу Юнайтед и феновете на Ливърпул имат респект към Барселона, но там става въпрос по-скоро за уважение, задето бием най-големият им враг.
А любов от кого всъщност и да очакваме? От феновете на Реал, Милан, Интер, Арсенал, Байерн, или пък от феновете на Челси, които и досега не могат точно да изяснят помежду си колко точно хиляди дузпи не им е свирил Йоребро на реванша в Лондон. icon_smileLOL.gif
Capitan_Tarzan_Puyol
Тук опираме най-вече до злобата и простотията на българите. Като четеш подобни излияния разбираш защо държавата е на такова дередже. Като сложим и това, че мама и тати пускат разни 10-12 годишни дечица безконтролно да ръсят глупости в интернет нещата се изясняват...лошото е обаче че и уж по-големите и по-зрели фенове на футбола разсъждават по този начин. Толкова ли им е приседнало от доминацията на Барса не мога да разбера ? Пари ли губят от това, че Барса е номер 1, кредити ли не им дават банките или заплатите са им ниски заради Барса и шефа на работа ги мачка, заради Барса... не мога да разбера. Макар че съм сигурен, че всички тези хейтъри ще се насерат от кеф ако някой ден ги заведат на екскурзия до Барселона, посетят стадиона и най-вече музея на този велик клуб. Нещо подсъзнателно ги кара да се държат по този начин, не знам какво точно е... hmm.gif
govedarov
Винаги е било повече модерно да мразиш отколкото да обичаш !

Между другото има много наши фенове който предимно са Анти Мадрид и след това Барса , разбираемо е , всичко е въпрос на манталитет ! smile.gif
G.ILIEV
Тарзанееее,не се спря да ровиш по чуждите форуми и разни random сайтове и да ни споделяш какво си прочел.Запази си го за себе си.Не само аз съм на това мнение.Чети и рови, където си пожелаеш,няма нужда да го постваш тук и ние да го четем.
xenox
Хайде сега, капитане! Като гледахме мача с Манчестър в Слънчев Бряг имаше англичани, които бяха за Барселона, понеже подкрепят Ливърпул. Тая омраза я има навсякъде, не сме чак толкова велики че да е наш патент.

По мое мнение и по съвсем неясни за мен причини Барселона ги мразят предимно феновете на Арсенал и Челси. За Арсенал наистина не разбирам - играят нашата игра и просто ние сме по-добри в нея и ги бием. Челси, обаче, си ни биха в няколко случая, ние ги бихме в други - при това все с цигански номера, пясък по терена, ритане и скандали. Би трябвало ние да ги мразим.
За Манчестър - те просто се държат достойно. Когато са били по-силни са ни били, когато сме били по-силни ние - ние сме ги били, никога не е имало скандали, често са ставали невероятно култови мачове. Те това е отбор, заслужава уважение, но наистина в Англия има една поговорка, че "или си им фен или жестоко ги мразиш - няма средно положение"!
Омразата на Реал е ясна. Би трябвало останалите отбори в Испания да мразят еднакво Реал и Барса.

Не вярвам сериозно в съществуването на фенове на Интер... wink.gif
Anims Tito
Цитат(xenox @ Aug 24 2011, 11:06 PM) *
Не вярвам сериозно в съществуването на фенове на Интер... wink.gif

OFFTOPIC :

Да беше дошъл в Бенч на 6-ти август и щеше да си повярвал вече smile.gif
Capitan_Tarzan_Puyol
http://www.winner.bg/european-football/read51298.html

Подкрепяна ли е Барса от съдиите?
------------------------------------------------
Още една комплексарска статия на някое фенче (вероятно бяло) умиращо от мъка, че Барса е на върха и смазва всякаква конкуренция. smile.gif
Don Andres
BB се клонира : )

митьо
07.11.2011 | 08:53 Здравей Боби,

Току що изчетох материалът ти от 7 дни спорт. Честно да си кажа напоследък беше започнал да ми доскучаваш. Беше станал прекалено дипломатичен и прекалено тактичен. Ако търсех този тип журналистика, щях да си пусна вечерните новини. С конкретното четиво обаче определено се връщаш към доброто старо време. Всъщност статии като тази ме накараха изначално да започна да следя работата ти.

Помниш ли "каталано-нирваничния" футбол. Тогава ти каза, че е крайно време Висшата лига да се завърне към корените където подобни прийоми не се толерираха, всъщност лично на мен ми прозвуча доста сигурен, че това ще стане. Сега си спомни и двете дузпи дадени в мача Стоук-Нюкясъл, май не стана както го очаквахме а, вместо връщане към традиционното беше направен още един завой към модерното. При това беше направен в мач между двата може би най-мъжки и биткаджийски отбори в лигата. Всъщност знаеш ли от къде тръгна всичко. Всичко започна някъде преди пет години, тогава когато английските тимове започнаха да класират по три от четири отбора на полуфиналите в "най-престижния европейски турнир". Тази тенденция толкова сериозно бръкна в отверстието на Платини, че горкият не можеше да си намери място от яд за дето английските тимове превръщаха отрочето му в частна надпревара от полуфинала нататък. Създаде се вакум срещу английските тимове по високите етажи на властта в Уефа. Нещо или някой трябваше да запълни този вакум. Тогава на сцената изскочи онази автономна испанска провинция. Бяха идеални за целта: разцъкваха добре, вкарваха по една торба голове на Алмерия, Осасуна и Шахтьор, имаха местен, млад и харизматичен треньор, главните действщи лица също бяха местни момчета отгледани и закърмени с философията на клуба, а на всичкото отгоре си имаха и едно богопомазано джудже което беше идеално за новия идол на масите. Каква идилия само. И така днес си имаме най-великия тим в историята на футбола. Само, че има една малка подробност. За да им минават пасчетата, финтчетата и трикчетата трябва да не ги докосваш, защото ония всичките са с физика на недоразвит седмокласник и натиснеш ли ги падат. Накратко казано: край с единоборствата, без борба тяло в тяло, без шпагати (дори и чисти) за класическите мръсни номерца като почукване по глезените и "неволно" спрян лакът в тила на противника да не говорим. Винаги ги е имало до сега, но от сега нататък няма място за тях. И така днес имаме най-великия тим в историята на футбола. С едно леко уточнение: въпросният тим не стигна по естествената еволюционна стълбичка на футбола до този пиадестал. Трябваше футболът да бъде изкуствено променен за да им е удобен на тях. До преди това, в условията на старомодната футболна действителност не им се чуваше името. Казват че те били променили футбола, всъщност по-правилно е да се каже че футболът бе променен заради тях.

В природата има един процес известен като естествен подбор. С годините оцеляват най-приспособимите, примерно с нарастването на височината на която се намира хранителната растителност нараства и височината на жирафът който я консумира. Друг подобен процес е еволюцията. Общото и при двата е естествения път по който се достига до крайния продукт. Старите хора обичат да казват: природата си знае работата. Поне до преди 2009 г. някъде, и във футбола беше така. Той се развиваше, еволюираше и постоянство постигаха само тези които успяваха да се адаптират към промените. Всъщност точно това и беше чара на най-великата игра. Сега започваме да гледаме лабораторно създаден футбол, изящен, красив, идеален, хармоничен, но в същото време и до болка изкуствен и насилен. Наистина не е нормално. Не може да си създадеш жираф в епруветка, всъщност не знам, май може. То и човек май може. Така както е тръгнало след 50 години няма да има нужда да се таковаме, просто защото ще има по-чист, хигиеничен, хармоничен и идеалистичен начин да се множим. С футбола е на път да се случи същото: има всички предпоставки след пет години да няма нужда от треньорски указания, тактически разбори, стратегии и тем подобни отживелици присъщи за отминалите времена. Просто двата отбора излизат и играят по-общоприетия модел.

И пак за футбола, като организъм. Всъщност как беше: той е много повече от просто игра на живот и смърт. Дано Шенкли "ми прости" че го перифразирам толкова небрежно, и дано всъщност осъзнава колко зверски е прав. Футболът е една светиня, и всеки който си позволява да го шантажира, манипулира и моделира по изкуствен начин заслужава само и единствено онзи поздрав на Камата с който той "прослави" България. Независимо дали става въпрос за някой торински шанаджия, някой противоречив балкански субект със съмнителен произход на капиталите или някой костюмиран чичко подвизаващ се в някоя швейцарска канцелария. Така че на мен като един "горд сънародник на Камата" не ми остава нищо друго освен да пожелая на Платини да е жив и здрав и разбира се на една негова роднина от женски род.

Боби Борисов
07.11.2011 | 12:53 Брилянтно мнение.И едно уточнение - за да съм категоричен и агресивен в писането, трябва да съм напълно сигурен. Имам моменти, когато си позволявам да кажа нещо, което не е чак толкова крайно, но го мисля. И тогава не ползвам този агресивен стил. Няма да е честно. Пък и за да изпъкне категоричността в един момент, преди това е било редно да съм ползвал и друг стил. Иначе ще се превърна в едни други колеги, които винаги са много категорични и винаги всичко знаят. Пък аз не съм такъв определено.
Capitan_Tarzan_Puyol
Впрочем феновете на реал също трябва да си помислят дали ще се кефят на боби борисовските изцепки, тъй като нападките срещу Барселона целят да уязвят испанския футбол като цяло и този стил на игра. За да каже кретенът, че по-интересно ще му е да гледа мач от Чемпиъншип отколкото Ел Класико, значи наистина трябва да е изперкал тотално или другия вариант - добре да му плащат за да ръси тези глупости и да облъчва младите поколения с анти-испанска и про-английска демагогия. Няма да се учудя ако получава тлъсти пари директно от Лондон.
FCB95
Всъщност доста наблюдавам английски футбол и мога да заявя, че правят доста добри мачове, но в тях липсва едно - Качествен футбол. Цялата работа е дърварски изпълнения и безмислени центрирания. Аз лично когато наблюдавам испански футбол, като визирам най - вече Барса, виждам един финес и спокойствие в играта, което лично ме кара да се чувствам на кеф, когато ги наблюдавам. Имам добро мнение за Борисов, но от това, което чета, ме кара да си помисля, че той е поредното Манчестърско фенче без грам идея за футбола, а се кефи на англ. футбол просто защото са били най - известни.
SRoaD
Интересно ми е как се правят добри мачове, без да има някакво качество в тях?

И вие малко, като Борисов, в цел да опровергаете нещо, говорите пълни безсмислици.
FCB95
Малко глупаво се изразих, усетих се, исках да кажа, че в мачовете им има борба и скорост, която не се вижда толкова в испанския футбол, но им липсва финес. Ама стига съм спамил.
Capitan_Tarzan_Puyol
Говорим за това, че чужденците в Англия правят класата на отборите. Искам да ги видя с 8-9 англичани в състава си техните топ отбори как биха се представили срещу Барса и Реал. smile.gif
TpuHuTu
Цитат(Capitan_Tarzan_Puyol @ Nov 8 2011, 12:49 PM) *
Говорим за това, че чужденците в Англия правят класата на отборите. Искам да ги видя с 8-9 англичани в състава си техните топ отбори как биха се представили срещу Барса и Реал. smile.gif

Понеже Реал са пълни с испанци.
SRoaD
Цитат(Capitan_Tarzan_Puyol @ Nov 8 2011, 12:49 PM) *

На мен пък ми е интересно как ще се справят испанските топ отбори, освен Барселона, с 8-9 испанци в съставите си срещу МЮ и Челси.
Soni
Освен Барса и Реал няма кой да спре Ман Юн и Челси . Да не би имаш предвид патетико, фъшленсия и др ...
А и не се заблуждавайте, освен Челси или, някой от Манчовците друг английски отбор няма шанс да спечели ШЛ ...
Capitan_Tarzan_Puyol
Валенсия вече направиха равен с челси, ще ги видим в Лондон как ще се справят, като нищо могат да ги тупнат както са във форма. Ман.Сити нямат опит в Европа и повече от 1/4финал не им давам (ако имат късмет със жребия). Тук мисля, че ще имат големи проблеми с Наполи в Италия, така че и преминаването им не е сигурно. Така че единственият им претендент остава Ман.Ю. Толкова с офтопика, да се върнем към темата. smile.gif
xenox
Скоро имаше статия, че напоследък в Англия падат много голове, защото отборите се отиват да копират стила на Барселона със силно изтеглена напред халфова линия, която да пресира противника още в неговото поле. Съответно - остават много пространства между халфовете и защитата, което при Барса не е проблем - противника просто не играе с топката, за да създаде положения, но в Англия няма отбор, който да умее така да я задържа и отнема. Дори Арсенал не могат, дето се опитват да го правят от години.

статията е наистина тъпа, това е вече анти-барселонизъм от най-тъп тип. ама тъп - от тоя вид, дето не виждат по-далеч от носа си.
футболът не е променен заради Барса. винаги правилата са били едни и същи, фаловете винаги са били санкционирани и не са позволени, макар да ги има. просто един отбор като не може да подава, да финтира и да разиграва залага на търчене и балтии, а това не е и никога не е било красиво. а нашите джуджета си ги ритат и то доста груба, а често и безнаказано.
освен това едва ли някой в Англия може да оспори пресата на Барса, която мори и най-силните отбори и дори мъжките и биткаджийските им отборчета идва ли биха и устояли. просто и да ритат и спъват няма да успеят да задържат топката достатъчно дълго, че да направят нещо с нея. в последните два мача с Юнайтед се видя, че един културно играещ отбор от Англия, който пази достойнство и опитва да се наложи с игра (и може би заради това е хегемон вече толкова години там) не може да се справи с Барса. За Арсенал да не говорим - дори в последните двубои, ако не беше съдийската подкрепа в началото нямаше да има дори най-малка интрига.

но какво да ги говорим тука тия неща - онези си знаят тяхното.
ще ми е интересно когато Реал започнат да им ги сцепват от бой биткаджийските отборчета, а те ще го правят, защото имат и нелоша физика и ритат по-яко и от Стоук Сити, освен всичко останало, какво ще реват тогава. сигурно ще трябва да се променят правилата на футбола така, че не-англисйки отбор да не може да бъде не само по-техничен, комбинативен и пресиращ, но и по-бърз и груб от английските отбори?

извинете за последното, но мамицата им дребни душици!
FCB4Life
Случващото се е напълно нормално. Уж EPL е най-силното първенство във Вселената, а, видиш ли, идват "няк'ви джуджета" и в разстояние на 2-3 години многократно не просто надиграват, а буквално се гаврят с де що им се изпречи английски гранд. Съдя по себе си, най-трудно е да кажеш "По-добри са". Далеч по-безболезнено е да търсиш под вола теле и да излизаш с всевъзможни извинения.

Точно така, футболът беше променен, за да е удобен на Барселона. Обаче да не спираме дотук. Истината е, че FIFA, UEFA, UNICEF и прочее, освен всички останали манипулации в полза на Барса, правят и така, че когато играят Меси и компания, Земята спира да се върти, не духа вятър, не вали, а публиката по стадионите не диша, за да не им пречи. В общи линии, прави се каквото трябва (и повече) "циганите" от Каталуня да бият наред. Крепят ги изкуствено. Това, че единият финалист в ШЛ рядко е надигравал другия така, както Барса сгази Ман Ю (абсолютният хегемон в Англия в последните 20-ина години) на два пъти, е мираж.

Представянето на националните отбори на Англия и Испания е показателно. Едните не могат да спрат да печелят турнири (на всички нива - от деца до мъже), а другите се чудят "Колко точно ще се изложим тоя път?" Толкова за "великия" английски футбол...
SRoaD
Самият факт, че Боби квалифицира това мнение като брилятно говори много. Не може да намериш за брилянтно мнение на човек, който преди две години е разбрал, че има понятия като континентално и островно съдийство. А тази разлика съществува единствено за изгода на един отбор. Нека всеки си мисли каквото си иска, но човек с претенции- просто адски непрофесионално.
Capitan_Tarzan_Puyol
renton

коментар Вчера, 08:28 PM
Коментар #75

Тоя Шави с извинение е голям играч и някакъв фактор едва от 2008-ма. Тука вече и в топ 5 влезе, златни топки му даваха. Де факто до продажбата на Деко беше някакъв мотаещ се халф, който редовно ядеше тревата след като се изправи срещу някой по-силен халф. 2006-та даже не влезе и на финала да запише минута.
---------------------------------------------
Това е то да си прост като галош. Доказва защо думата "мадридист" е диагноза, а не определение. smile.gif
Даже не си е направил труда да провери, че Шави беше контузен от декември 2005г. до края на сезон 2005/2006г. и пита защо не играл на финала в Париж. doh.gif
SRoaD
Коментарът ми напомня на тези за Сеск от нашия форум от лятото- как играел за слаб отбор като Арсенал, как трябвало да се доказва още доста време, за да се върне отново в Барселона, как дори и да бягал зад Хави, нямало да може да го направи както трябва. Нищо учудващо.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.