Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Барса почва чистка през тази седмица
F.C. Barcelona Forum > F.C. Barcelona > Разни
N.F_TotaL95
След като направи гръмка селекция, Барселона е на път да освободи футболистите, на които няма да се разчита. Тимът започва подготовка следващата седмица и треньорът Франк Рийкард иска до голяма степен съставът за новия сезон да бъде ясен.

Според каталунските медии няколко играчи ще си тръгнат със сигурност. Много се говори за напускането на Людовик Жюли. Французинът трудно ще намери място в тима в тази голяма конкуренция и ще бъде продаден. Рома предложи 3 млн. евро за него, но испаците поискаха 5 млн. така че преговорите продължават. Бившият му клуб Монако също е вариант.

Джовани ван Бронкхорст вече се завърна във Фейенорд, но почти сигурно от "Ноу Камп" ще си тръгнат Тиаго Мота, Санти Ескеро и Жулиано Белети. Ейдур Гудьонсен и Лилиан Тюрам също не е ясно, дали ща останат, като при добра оферта те също ще бъдат трансферирани.

OGGY
абе тоя Олегер няма ли да го подарят на някой!!!
Tony Montana
Не Олегер има доживотен договор.Мисля че е интимен приятел с Лапорта.....
OGGY
http://sportni.bg/?tid=40&oid=1072646

вижте какво намерих,макар и да е писано тук и на мен често мие минавало през главата...и аз да съм,бих избрал резерва с голяма заплата и възможност за още някой трофей,отколкото да се доказвам на 30 някъде в нищото smile.gif
та какво ще кажете
Tony Montana
Жули май са го спазарили с Рома...другите незнам
N.F_TotaL95
Барса изглежда ще успее да се раздели с Людовик Жули в най-скоро време. 31-годишният французин не е нужен на Франк Рийкард и ясно му бе казано, че няма бъдеще в Каталуня.

В момента той е в Италия където договоря личните си условия с Рома. "Вълците" спечелиха битката за подписа му, след като основен претендент в началото бе бившият тим на крилото Монако.

Нюкасъл и Марсилия също бяха свързани с името на Жули. Англичаните градят изцяло нов състав под ръководството на Сам Алардайс, а Олимпик търси заместник на Рибери.

Според италианските медии Рома ще плати на Барселона близо 4 млн. евро, а заплатата на Жули ще бъде 3 млн. евро годишно плюс бонуси в зависимост от представянето му.

Междувременно "вълците" подновиха договора си с младежкия национален вратар на Италия Джианлука Курси, като новият контракт на стража е до 2011г.
Anims Tito
Е с какво толкова затормозява отбора Олегер. Заплатата ли му е висока, тормози клуба с изисквания и претенции ли...?
В същото време всеки път когато влезе дава не 100, ами 120 поне % от възможностите си...да, прави гафове, но ги правят и футболисти с много по-големи претенции от неговите, да, не вкарва голове, но не му е това работата. Състава не може да е от 22 еднакви звезди, разберете го това. Ако спираше някой в развитието си, ОК, ама така ли е...къде е Родри, къде е Наваро, къде е Дамия...какво направиха в клубовете, където ги преотстъпихме. Сега чакаме Марк Валиенте...да видим. Докато Олегер не заема мястото на някой по-талантлив младок, той винаги е нужен за дълбочина в състава.
Както и Гуди и Тюрам, между другото, че даже и Белети...другите май си стигнаха тавана. Макар че един Мота би вършил работа, при условие, че приеме факта, че ще е в дълбокия резерв.
EMOTICON.gif
OGGY
То по тази логика дай да събираме футболисти без претенции...не може клуб от ранга на Барса да има такива играчи.Ок имаме го-1-2 години,не става ли,ако щеш го подари,но не го дръж.за да има развитие клуба трябва да има конкуренция,той да лежи на кълката че няма друг на поста му...ами да купят някой който се справя по-добре!не искам да е звезда,ще прави и грешки,аз не обвинявам за изминялия сезон олегер,а повече хората който го допуснаха цялия сезон да се раздава на 120 %...смешно е,няма място в този отбор!
Zoltar
затормозяващо е че белети примерно е нарочен за махане за сметка на олегер който е поне класа под него. бразилецът и дзамброта спокойно могат да се въртят вдясно а в центъра имаме пуйол тюрам милито и маркес...при това положение олегер ми се вижда излишен с оглед по-ниската му класа сравнение с изброените но явно ръководството не мисли така.
Anims Tito
да не изместваме темата...ама съм длъжен да отговоря...

@ OGGY :
Съгласен съм с тебе, но не мислиш ли, че за да освободят през годините Дамия, Родри, Наваро, Мартос и други, за който не се сещам, значи все пак ръководството ( треньорско и клубно ) са преценили нещо...защото раздаването на Олегер като продукция дава доста повече от неиграенето в някой мачове на други футболисти. Бил е виновен за доста голове, но е и измъквал доста ситуации. В същото време, вина за голове са допускали и един куп други "звезди" от защитата ни и от халфовата линия.

@ hesp :
И ти си прав, че Белети има място в отбора, но и Олегер има. Най-малкото, защото Белети е контузен доста често напоследък, Тюрам е на 35, Маркес е по-скоро опорен халф...и кой остана Пуйол и Милито...за около 50-55 мача на сезон ( без контролите )...не мислиш ли, че трябва да има дълбочина в този отбор...

Разберете ме правилно, не съм нито за, нито против Олегер да остава в отбора, но в защитата винаги имаме нужда от човек в повече и в този смисъл единствените, които задължтиелно трябва да се махнат за спокойствието в съблекалнята са Жюли, Ескеро, Мота...всички останали според офертите...
Nasio
Цитат(nasbar @ Jul 17 2007, 12:25 PM) *
Е с какво толкова затормозява отбора Олегер. Заплатата ли му е висока, тормози клуба с изисквания и претенции ли...?
В същото време всеки път когато влезе дава не 100, ами 120 поне % от възможностите си...да, прави гафове, но ги правят и футболисти с много по-големи претенции от неговите, да, не вкарва голове, но не му е това работата.

МОЛЯ ТЕ, ЛЕКУВАЙ СЕ !
Толкова некадърен футболист незнам откога сме нямали, че и кажи речи титуляр. И 98765876% да дава тои е по зле и от резерва на Депортиво Лесичери. Да си върнем Габри, и той ще се раздава, какво ще кажеш ?
Просто ми е непонятно как може НЯКОЙ да мисли че ОЛИ има място в отбора..... в Б отбора да....
Tony Montana
Абсолютно всички пътища за чиста в отбора минават през разкарването на смотания Олегер.Нямаш право да излагаш цяла нация с тоя левчо.Ами това е подигравка с играта колега.(nasbar).Ако ще и 400 % да дава то като не мога да играя значи не мога да играя умножено по 4.Все тая е....Дълбочина в състава? По-добре милиарди пъти е да се въртят Замброта и Белети отколкото да играе титанът-писател-интелектуалец и какво ли още не Олегер.Стига Жоркера ще се справи по-добре на тази позиция.Наистина цялата тая мистерия около този хит Олегер май никога няма да бъде разгадана....откъде по дяволите ръководството реши че видиш ли ставал за А отбора на Барса.....утопия

Са да не се засегнеш нещо , спорим си леко и тва е cool.gif
Zoltar
всъщност нямам нищо против олегер и рядко съм го критикувал персонално...интересно ми е просто че слуховете за напускащи барса играчи все го подминават като се има предвид че не е титуляр а за всички останали наши резерви се говори как ръководството им търси други клубове и т.н.
OGGY
да подкрепям мнението че хем не е титуляр а не го продават,като е титуляр пък не е от най-сигурните играчи...и аз нямам нищо лично,ама защо си седи непокътнат от слухове дори и от схемата на Рийкард,и на мен не ми е ясно.също мисля че е необходимо да имаме 1 играч в пове4е от защита и това дори и оли да е,но това значи да играе има няма няколко мача на сезон и то за купата,а тоя взе да миграе в най-важните мачове!е той ли ще ние титуляра или дори резервен вариант?!за мен е трета резерва към четвърта дори и то при положение че няма претенции. А родри ако играе на камп,мисля че може да постигне чудесни неща!
Tony Montana
Мен пък ми е на лична основа,това копеле ни е проваляло неведнъж,що нерви изхабих по тва леке....
N.F_TotaL95
ОК Жули почти сигурно го няма вече, ама Гудьонсен не ми е ясно къде ще отиде.Тюрам пък не можа да се докаже,така не знам.Според вас къде би отишъл Гудьонсен?
Zoltar
гудьонсен е силен играч и немалко клубове биха го купили друг е въпросът че при нас поне миналия сезон не показа нищо. с напускането на савиола и жули обаче и това че след анри друг нападател едва ли ще взимаме ще ни трябват резерви в атака в случай на контузии на някой от титулярите. вярно че рийкард ще започне да залага на боян и дос сантос но едва ли ще са в групата за всеки мач така че от тази гледна точка е вероятно гуди да остане в барса...още повече че и ескеро почти сигурно напуска.
N.F_TotaL95
ДА вярно не показа нищо, но пък вкара доста важни голове като например с/у ливърпул и надъха момчетата(но за жалост не успяхме да си класираме.)ами незнам може и да остане
OGGY
не го искам честно,нищо против дори ми е симпатичен по един различен начин...но така или иначе не е чсно с каква схема ще се играе и както е тръгнало ето'о или анри ще почиват често,имаме и Къркич и става безмислено да държим и Гуди!а и той има какво да дава,сигурно не му се търка скамейката цял сезон!
Tunio
QUOTE(Nasio @ Jul 17 2007, 01:58 PM) *
МОЛЯ ТЕ, ЛЕКУВАЙ СЕ !
Толкова некадърен футболист незнам откога сме нямали, че и кажи речи титуляр. И 98765876% да дава тои е по зле и от резерва на Депортиво Лесичери. Да си върнем Габри, и той ще се раздава, какво ще кажеш ?
Просто ми е непонятно как може НЯКОЙ да мисли че ОЛИ има място в отбора..... в Б отбора да....

Напълно съм съгласен.... тоя изобщо не знае за какво става на въпрос smile.gif аз ще играя по добре от него макар че сам от лявата страна smile.gif Той и жули от одавна чакам да се махнат smile.gif даже и за Б отбора не стават тия...
C-a-p-o-n-e
Цитат(Tony Montana @ Jul 17 2007, 02:39 PM) *
Мен пък ми е на лична основа,това копеле ни е проваляло неведнъж,що нерви изхабих по тва леке....

worshippy.gif не е само при тебе тва. Аз като се сетя кво направи на мача с Реал, само за този мач като се сетя, ... просто го ненавиждам тва същество.
И аз много пъти съм се питал защо все медийте го подминава, защо никой не го закача, защо когато трябва да напускат играчи от клуба той винаги е подминаван... unsure.gif nono.gif
Най-логичния отговор който си поставям е, че Оли има връзка с някой от ръководството...
Жалко че прави такива грешки и все в неподходящи моменти. Иначе нищо против него не бих имал, един играч в повече никога не е излишен, но поведението на терена му е под всякаква критика!

За "айс мен" немомга да кажа толкова лоши неща. Ако сметнем че Жули, Санти напуснат и при напускането на Савиола, Гуди има място в отбора. Все ще му се намери позиция на която да играе, както знаем може да играе на повече от 1-на позиция на терена. Друг е въпроса дали той иска да играе като резерва. Но не исключвам варианта, ако някой клуб плати добра пара за него да го продадат.

Тиаго Мота... hmm.gif Не смятам че ще ни върши работа при тва положение с тези играчи. Не смятам и че ще иска да играе като резерва, като дълбокла резерва. Ако Маркес играе по често като дефанзивен халф отколкото като защитник, появата на Мота на терена изглежда да не кажа невъзможна. За 5-7 млн. евро може и да го разкарат!

Белети, харесвам го и се надявам да го оставят в отбора. Ще ни свърши работа все някаде. Дори и като резерва, можем да си позволим да играе за нас. Жалко само че има проблеми с контузий. Тези контузий... незнам, може да са решаваща стъпка относно неговото бъдеще.
Anims Tito
Аз предлагам състава за догодина да бъде : Валдес, Милито, Абидал, Дзамброта, Белети, Силвиньо, Пуйол, Тюрам, Маркес, Деко, Иниеста, Туре, Едмилсон, Шави, Роналдиньо, Меси, Ето'о, Анри, Боян и Дос Сантос...Дотука са 20 човека...от там нататък юноши и играчи от отбора, който играе в трета дивизия...А и Жоркера - на мястото на десния бек wink.gif или като резервен вратар...Ако случайно има контузени или наказани да викат хора от публиката...или най-добре от форумите wink.gif

п.п. А, сега по темата...един за "хранене" по-малко...Жюли е обявил, че преминава в Рона...

п.п.2 извън темата @ Nasio :
Лекувам се бе...даже току-що идвам от сеанс...там обаче психиатъра ми каза, че Габри е добър футболист, който израсна в Барса и си даде приноса, докато беше в отбора...дали да му вярвам, а wacko.gif
Nasio
Гуди трябва и ще остане в Барселона. Колкото за онова недоразумение с футбола .... ОЛЕГЕР, ах колко много и той израсна нека да се махне като Габри....
Dilqna
оо и аз мисля, че Гудьо остава, няма как да го махнат, абсурд, само някви клюки за Ето'о пак четох mad.gif :

Милан ще отправи официална оферта към нападателя на Барселона, Самуел Ето'о, информира днес вестник "Марка". Според изданието още тази седмица "росонерите" ще изпратят в Барселона човек с предложение към тъмнокожия футболист.
Камерунският нападател е първи в трансферния списък на тима от Милано, а пристигането на Тиери Анри в Барселона може да се окаже решаващо за бъдещето на Ето'о.

В лицето на Роналдиньо, Лионел Меси, Тиери Анри и Самуел Ето'о, старши треньорът на "синьо-червените" Франк Рийкард има на разположение четирима атакуващи футболисти от световна класа.

Информациите в испанската преса обаче пращат Ето'о в Милан, защото щял да бъде излишен при наличието на другите три супер звезди.

Миналия месец обаче самият Ето'о обяви, че няма никакво намерение да напуска каталунския клуб. "Уморих се да повтарям. Имам договор с Барселона и смятам да го изпълня", каза тогава камерунецът.

аве тия от Марка са големи калмуци бе хаха само тъпоумни слухове пускат, а Милан вече тотално ги намразих с непрестанния им ламтеж за НАШИТЕ футболисти, ае да взимат там Божинов например и толкова хаха wink.gif
OGGY
да и аз го прочетох това,ама то си витае във въздуха от доста време! Ето'о трябва да остане с нас!
а за милан ако не Божинов,могат да вземат дрогба!
Dilqna
аааааа не не, Дрогба го исках за нас аз хаха как бе, да си стои в 4елси, много силни 6е станат Милан бе ейй, все пак догодина трябва ние да спечелим тая проклета Шампионска Лигааааа wink.gif
bEsTFCB

Не Олегер има доживотен договор.Мисля че е интимен приятел с Лапорта..... haha.gif haha.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.