Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Link: Знаменитият мач на Уембли 92'
F.C. Barcelona Forum > F.C. Barcelona > История
FCB
Това е мачът, в който след 2 неуспешни опита в историята си, каталунският отбор най-после успява да завоюва най-високото европейско отличие.

Годината е 1992, градът е Лондон, стадионът е "Уембли".

Файлът (запис от испанската TVE) включва абсолютно всичко - от излизането на играчите на терена, до празненствата им след това.
Размер на файла - 1.37 GB

Link: FC Barcelona - Sampdoria

Съставите:

Барселона:

1. Субисарета
2. Муньос
3. Ферер
4. Куман
5. Хуан Карлос
6. Бакеро
7. Салинас
8. Стоичков
9. Лаудруп
10. Гуардиола
11. Еусебио

Сампдория:

1. Палиука
2. Манини
3. Катанец
4. Пари
5. Виерховод
6. Ланна
7. Ломбардо
8. Серезо
9. Виали
10. Манчини
11. Бонети

user posted image
Anims Tito
нещо не мога да го сваля...пробвам с десния клавиш, после save target as и почва за двадесетина секунди , след което дава че е записан и спира tongue.gif
Иначе мача още го помня - велика работа dry.gif
FCB
Често се случва така при Internet Explorer.. качи си Firefox например, с него би трябвало да стане, или пък някаква програма за сваляне като Flash Get. wink.gif
Anims Tito
е Flash get имам, ама на компа вкъщи , а сега съм офиса, а и тука нет-а ми е по-бърз и не е на трафик. Нищо ще се оправя. Мерси 10х все пак smile.gif s_barcelona.gif
Zoltar
благодаря много excl.gif гледал съм го няколко пъти преди доста време на касета сега с удоволствие ще си го припомня wink.gif s_barcelona.gif s_barcelona.gif
Guest
bLAGODARIA ZA MA4A
lvs
МОЛЯ ВИ КАЧЕТЕ ГО НА ДРУГО МЯСТО, ЧЕ OT ТУК МНОГО БАВНО СВАЛЯМ
Anims Tito
ами аз го свалях 3 дни ( и то с Флашгет sad.gif ), макар че нет-а в офиса ми е БТК АДСЛ 2048 К. Обясниха ми, че когато сваляш от дата-та имало проблем с нет-овете на БТК и затова ставало толкова бавно dry.gif ...но вече е на компа и мача си е супер...сега ше си го метна и на едно DVD и ще си го зяпам у дома dry.gif
bEsTFCB
Благодарим smile.gif
BoixosNois
Жалко че съм на ограничен трафик sad.gif Много искамд а го имам този мач sad.gif
Anims Tito
аз го свалих...мога да ти го драсна на един диск или дори на DVD. Вчера си свалих една програмка от download.bg - filmmachine - и си направих веднага едно DVD с финала от тази година dry.gif Като имам време ще направя и на този мач...та мога и на теб да ти метна едно, а може и само файла да запиша, както кажеш... s_barcelona.gif
BoixosNois
QUOTE(nasbar @ Jul 26 2006, 03:51 PM)
аз го свалих...мога да ти го драсна на един диск или дори на DVD. Вчера си свалих една програмка от download.bg - filmmachine - и си направих веднага едно DVD с финала от тази година  dry.gif Като имам време ще направя и на този мач...та мога и на теб да ти метна едно, а може и само файла да запиша, както кажеш... s_barcelona.gif
*

Нямам DVD в момента ако можеш да го запишеш на CD ще съм ти много благодарен smile.gif
Anims Tito
последно, за да не флуудим ( иначе може на ЛС ) разбира се dry.gif ...на CD дай идея как да стане щото файла е 1.3 гигабайта dry.gif
lvs
Sreji go s programata Virtual dub .Az taka napravix i sega e na dva diska
Mora_Da_JleTq
Евала мноо мерси smile.gif Целия мач никога не съм го гледал - само 20 минутни репортажчета... Мноо мерси :Р
BaNaNa_DJO
То и аз съм на ограничен и ... . Нищо може от някой авер, който е на неограничен да си го истегля.
bladex3d
Историята на ШЛ: 1992 - Барса най-сетне успя, Куман разстреля Сампдория

УЕФА въвежда промени в структурата на турнира, като след втори кръг останлите 8 тима не играят 1/4-финали, а се събират в две групи по 4 отбора, победителите от които се срещат на финала. Това е последният сезон, в който напреварата се нарича КЕШ. От есента на 1992 година вече официално е сформирана Шампионската лига. Английските отбори вече са изтърпели наказанието си и се завръщат в най-престижния клубен турнир. Шампионът Цървена звезда достига без никакви проблеми до груповата фаза. “Звездашите” попадат в сравнително по-леката група, където са още тимовете на Сампдория, Андерлехт и Панатинайкос. Възловият мач е между Звезда и Самп, като поради политически причини срещата трябва да се състои в София, а не в Белград. Италианците достигат до категоричен успех с 3:1 и детронират европейския клубен първенец. В другата група испанският шампион Барселона няма особени проблеми в компанията на Спарта (Прага), Бенфика и Динамо (Киев) и също се класира за финала в Лондон. Йохан Кройф вече е сформирал своя “Дрийм тийм”, който обаче бере доста ядове във втория кръг на турнира. Тогава Барса играе с германския Кайзерслаутерн, като след 2:0 на “Ноу Камп” нещата изглеждат сигурни. “Лаутерите” обаче изиграват фантастичен ответен мач и повеждат с 3:0. В 90-ата минута Хосе Мария Бакеро с глава прави 1:3 и класира Барселона за груповата фаза. Така на финала един срещу друг се изправят Сампдория и Барселона.

Дорианците имат отличен тим, който е достоен съперник на испанския гранд. Атаката на тима, водена от “близнаците” Виали и Манчини, е страховита, като защитата на Барса полага неистови усилия за да я спре. “Дрийм тимът” на Кройф пък разчита на нападателното дуо Хулио Салинас – Христо Стоичков, които са подпомагани от ювелирните пасове на Михаел Лаудруп. Зрителите на “Уембли” виждат един голям мач. Виали е близо до гол за Сампдория, но техниченият му удар се търкулва до гредата и излиза в аут. От другата страна Стоичков завършва отлично една атака от дясно на каталунците, но изстрелът му среща десния страничен стълб. Нещата бавно, но сигурно, отиват към развръзка, когато в 112-ата минута е назначен фаул на 20-ина метра от отлично пазещия Палиука. Бакеро и Стоичков си подават и спират топката за Роналд Куман, който с мощен удар не оставя шанс на вратаря на Самп, въпреки отчаяния му плонж – 1:0 за Барселона. Това е гол с цената на КЕШ. Барса най-сетне става европейски клубен шампион. След финала каталунците ще признаят, че са отработили на тренировката изпълнението на фаула, реализиран от Куман. Йохан Кройф достига върха и на треньорската професия, след като 20 години преди това го покорява и като футболист.

20 май 1992 година, Лондон, стадион “Уембли”, 70 000 зрители

Барселона – Сампдория 1:0
1:0 Куман (112)

Барселона: Субисарета (к), Нандо, Куман, Ферер, Морено, Бакеро, Лаудруп, Гуардиола (113 – Алесанко), Еузебио, Салинас (65 – Гойкоечея), Стоичков.

Сампдория: Палиука, Манини, Лана, Виерховод, Пари, Ломбардо, Серезо, Катанец, Бонети (74 – Инверници), Виали (101 – Бузо), Манчини (к).

Съдия: Аарон Шмидхубер (Германия)

Пътят на Барселона до титлата:

Първи кръг:
Барселона – Ханза Рощок 3:0, 0:1

Втори кръг:
Барселона – Кайзерслаутерн 2:0, 1:3

Група 2:
Барселона – Спарта (Прага) 3:2, 0:1
Барселона – Бенфика 0:0, 2:1
Барселона – Динамо (Киев) 2:0, 3:0

Финал:
Барселона – Сампдория 1:0

Железчев
iNfRaSoNiC
Мога да го кача на торент тракера, ако има желаещи smile.gif
Rosen
Давай смело wink.gif
Barcelona94
Барселона чака английски национал през зимата

Европейският клубен шампион Барселона ще опита да подсили защитата си през зимния трансферен прозорец. Каталунците готвят оферта от 5 милиона паунда за бранителя на Болтън Гари Кейхил, който вкара първия гол за Англия срещу България в евроквалификацията на стадион „Васил Левски”, завършил с категоричното 3:0 за островитяните.

25-годишният Кейхил ще бъде свободен агент през следващото лято, а повечето футболни специалисти очакват той да напусне „Рийбок” през януари. Само така клубът на Мартин Петров ще може да вземе някаква сума за напускането му.

Английският национал беше спряган за трансфер в Тотнъм, Манчестър Сити и Арсенал през лятото, но нито един от тези отбори не пожела да плати исканите 17 милиона паунда за усулугите му.

Според последните слухове и Пеп Гуардиола е нашрек за защитника, след като е разбрал, че Арсен Венгер има изключително добро мнение за Кейхил. Притесненията на младия наставник на „блаугранас” през този сезон са свързани изцяло с отбранителната линия. Атаката е страховита, но в двата поредни мача срещу Реал Сосиедад в Примера и Милан в Шампионската лига се видя, че пред Виктор Владес на моменти цари хаос.

Друго главоболие за Гуардиола са постоянните контузии на капитана Карлес Пуйол. Пълното му възстановяване е почти факт, но треньорът иска да намери час по-скоро негов заместник, за да не страда в бъдеще. Засега аржентинецът Хавиер Масчерано играе в непривичната за него позиция на централен бранител, но по принцип е дефанзивен полузащитник.

В Испания твърдят, че Гуардиола се е допитал и до Сеск Фабрегас за уменията на Кейхил, а халфът на Барса е дал изключително висока оценка за играта на футболиста на Болтън.
Capitan_Tarzan_Puyol
Първо постът е за темата - "Жълти новини".
Второ - не виждам как английски играч защитник ще се адаптира в Ла Лига...колкото Уудгейт го направи, толкова и този Кейхил ще може...
OGGY
Пикаещото момче в Брюксел стана от Барса

Прословутото пикаещо момче в Брюксел беше облечено с екип на Барселона миналия петък. Една от големите забележителности сложи синьо-червен екип на "Kappa" от първия щастлив за каталунците финал за Купата на европейските шампиони.

На 20 май 1992 година Христо Стоичков и компания вдигат така желания трофей на митичния "Уембли" в Лондон. 22 години по-късно фенове на "лос кулес" решиха и пикаещото момче да празнува годишнината.

http://cl.sportal.bg/news/Pikaeshtoto-momc...Barsa.7604.html (има снимка)
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.