Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Изобилие от нови битки очакват Барса
F.C. Barcelona Forum > F.C. Barcelona > Разни
FCB
Новите крале на Европа ги очакват още повече трофеи за печелене, и още повече битки за провеждане. Заедно с голямата тройка - Примера Дивисион, Шампионската лига и Купата на Краля, Барса ще се бори за Суперкупите на Европа и Испания, както и за победа в Световното клубно първенство, което ще се проведе в Япония през месец Декември.

user posted image

За Франк Рийкард кариерата му като треньор на Барселона се развива невероятно. Вицешампион на Испания още през първия си сезон, начело на клуба, шампионска титла през втората, а през третата невероятен дубъл - втора поредна шампионска титла, и дълго бленуваната победа в Шампионската лига. Сега, на прага на четвъртия му сезон при каталунците, него го очакват дори повече купи, които очакват да бъдат спечелени. Купи, които да затвърдя международният престиж и слава на Барселона, като един от най-великите отбори в света.

Първа стъпка - Монако

user posted image

Суперкупата на Европа - трофея, който съпоставя един срещу друг носителите на двата големи трофея на клубно ниво в Европа - Шампионската лига, и Купата на УЕФА. На 25 август, в Монако, един срещу друг ще се изправят два отбора от една и съща държава - Барселона, и Севиля. Това ще бъде и първата официална битка на клубно ниво в Европа, което ще открие сезона.

Каталунско дерби за Суперкупата на Испания

Тук в два мача на разменено гостуване, един срещу друг ще се изправят шампиона, и носителя на купата на Испания. Този път, това са двата каталунски врага - Барселона, и Еспаньол. Все още не са уточнени датите, на които ще бъдат изиграни двата мача, но със сигурност феновете ги очаква две здрави дербита. Барселона е и настоящият носител на трофея, след като през миналия сезон сломи в два мача Бетис (Севиля).

Световно Клубно Първенство

user posted image

Стигаме и до най-екзотичната надпревара, в която Барса ще се впусне през следващата година. Това е турнира, който официално наследи известната досега като "междуконтинентална" купа - Toyota Cup. Този път обаче, освен шампионите на Европа и Южна Америка, за отличието ще се борят първенците на още 4 футболни федерации - Океания, Африка, Азия и Конкакаф.
Тук за Барса има допълнителен стимул за победа в турнира - досега отбора никога не е бил провъзгласян за официален шампион на планетата. През 1992 г., след като спечели Купата на Европейските Шампиони, отбора загуби от бразилския Сао Пауло финала за Междуконтиненталната купа.
Засега единствените отбори, които са си осигурили участие за надпреварата в края на годината, са шампионите на зона Европа и зона Конкакаф - Барселона, и мексиканския "Америка". Но най-трудния съперник за Барса най-вероятно ще бъде представителя на Южна Америка - континента, където и в момента се намира трофея, спечелен през миналата година от Сао Пауло. Там за Купа Либертадорес се борят отбори като Чивас от Мексико, Лига Депортива от Еквадор, бразилските Интернасионал и Сао Пауло, аржентинските Ривър Плейт, Велес и Естудиантес, и парагвайския Либертад.

Има и още един трофей, макар и повече символичен, отколкото официален. Освен за Суперкупата на Испания, Барса ще спори с Еспаньол и за Купата на Каталуния. Засега дати не са предвидени, но това ще е трудно за постигане, с оглед на натоварената програма на каталунците. Тях освен мачовете за Суперкупите на Европа и Испания, ги очакват турнета в Мексико и САЩ, както и традиционния мач за трофея Гампер.

Успех, Барса!
Martessi
Човек,като види тази програма за следващия сезон разбира защо трябва да има поне 20 равностойни или поне развностойни играчи wink.gif
Tunio
Този отбор ще е най-дбрия поне в следващите 5 години още !
bEsTFCB
Не се знае до кога ще им издържат силите
Fanàtico_de_Barça
Така е.С този стил,който играчите на Барса показват трябва наистина да имаш много сили и да се предпазваш от неприятни контузии.Но ако така всяка година взимаме по 2-3 добри играчи може да издържим много,а не като балета да купи най-скъпите и в същото време най-разлигавени играчи и да не може да спечели нищо трета година подред.А и от школата на Барса ако продължават да излизат млади таланти като Иниеста и Родри със сигурност ще ни очаква едно много добро бъдеще. s_barcelona.gif
Adr1an0
За тези титли имаме голям шанс. Севиля и Еспаниол неса непреудолими камоли за Барса
Schnapps
Аз лично съм доволен вече rolleyes.gif
Дори и да не спечелим догодина нишо (пепел ми на устата) няма да правя трагедий.Тъка желаната от мен,а и от вас шампионска лига падна най-после s_barcelona.gif , а и да си призная,някак си я очаквах тази година тази купа и не изпитвах такава радост unsure.gif

Най-сладкото нещо за мен беше пробуждането на клуба през първият сезон на Рийкард-просто неочаквано от никой.Тази серия тогава ме караше да настръхвам всеки мач(незабравимо преживяване) s_barcelona.gif
Tunio
QUOTE(Schnapps @ May 25 2006, 05:45 PM)
Аз лично съм доволен вече  rolleyes.gif
Дори и да не спечелим догодина нишо (пепел ми на устата) няма да правя трагедий.Тъка желаната от мен,а и от вас шампионска лига падна най-после s_barcelona.gif , а и да си призная,някак си я очаквах тази година тази купа и не изпитвах такава радост unsure.gif

Най-сладкото нещо за мен беше пробуждането на клуба през първият сезон на Рийкард-просто неочаквано от никой.Тази серия тогава ме караше да настръхвам всеки мач(незабравимо преживяване)  s_barcelona.gif
*

Да имаш право. Мечтата ми беше да видя как Барселона вдига купата на европейските шампиони ( Шампионска лига )
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.