IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
25 страници V  « < 23 24 25  
Reply to this topicStart new topic
> Дискусии около състава на отбора, схемата на игра, тактика и т.н., Вашите виждания за състава и схемата на игра на Барса
Железчев
коментар Dec 22 2014, 11:42 AM
Коментар #361

Бъдеща звезда на Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 1,466
Регистриран: 31-December 09
Град: Варна
Потребител No.: 6,462

Незнам дали забелязвате, но с всеки изминал мач нашите се изолират от Суарез, главно нападателите и особено Меси. Не му подават, освен когато няма на кого. Струва ми се, че Меси вижда конкуренция в него, а той самия не се бори да измести аржентинеца. Много добре се видя това в последния мач, когато Суарез вкара, а Меси изобщо не се зарадва. И в предните мачове го забелязах. Какво мислите по въпроса ?

--------------------
"You have to understand that Barcelona is a nation without a state, and Barça is its army." Sir Bobby Robson ! ! !
Go to the top of the page

+Quote Post
MMorfov
коментар Dec 22 2014, 03:13 PM
Коментар #362

Barça "C"
**

Коментари: 360
Регистриран: 16-October 10
Град: Бургас
Потребител No.: 14,246

Простете, че ще върна лентата малко назад.

Ходът на Лучо да започнем мача с ПСЖ с трима защитници се прие с противоречиви коментари. От една страна, браво, че имаше смелостта за такава голяма промяна във важен мач, но от друга - защо - именно в такъв мач използва тактика, която видимо не беше доотренирана и предизвика смут, много свободни пространства и опасности пред вратата ни.
Аз по-скоро защитавам мнението, че планът на треньора беше много рисков и по-скоро неуспешен (въпреки победата). При друг съперник и късмет с обратен знак сигурно още щяхме да преживяваме евентуалната загуба.

Питам се защо, в случай, че Лучо иска да разчита на подобни ходове в ключовите мачове, подобни тактики не се обиграват поне отчасти в наглед по-леките двубои. Дали и това не би било инструмент да се повиши мотивацията на някои от по-старите?! Някъде четох, че футболистите поздравили Лучо за смелата и атакуваща схема.
Така можем хем да сме малко по-подготвени и обиграни, хем да се опитаме да избягаме от тази сънливост и ленивост, която се наблюдава през големи периоди в една не малка част от мачовете ни.

+Quote Post
I_Love_Barca
коментар Dec 23 2014, 07:14 PM
Коментар #363

Резерва в Barça "В"

Коментари: 722
Регистриран: 22-March 14
Потребител No.: 28,983
Любими футболисти: Rivaldo

Схемата с 3-ма центални била била мн по успешна,ако заедно с 3-та централни играят 2-ма атакуващи халф-бекове,като Алба и Алвеш,или максимално Алба и Педро вдясно заради високото си КПД,Педрито може да действа силно и в защита,но Неймар да трябва да играе като халф-бек беше меко казано нелепо решение и не случайно Матйио незнаеше какво да прави срещу Лукас Моура,на които бяха оставяни по 40-50 метра свободни пространства,защото Неймар не е човекът,който да го гони назад,а Матйио беше ляв централен защитник и с тези пространств пред себе си Моура беше като риба във вода.

Този коментар е бил редактиран от I_Love_Barca на Dec 23 2014, 07:14 PM

+Quote Post
V.KONDEV
коментар Jul 16 2016, 08:43 PM
Коментар #364

Резерва в Barça "В"

Коментари: 680
Регистриран: 10-September 13
Град: Сливен
Потребител No.: 28,946
Любими футболисти: Petit Bergkamp Overmars Rivaldo Marquez Zanetti Messi

Някой знае ли защо след като официалния сайт на отбора бе обновен, вече при отваряне на коя да е статия, когато се пусне клипчето прикачено към нея, то тръгва само като звук, но с черен екран?

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар May 11 2017, 02:59 PM
Коментар #365

Титуляр в Barça

Група: Admin
Коментари: 3,399
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Така виждам състава за новия сезон без да броим евентуалните нови попълнения и напускащите:

Тер Щеген/Силесен

Алба/Дин; Пике/Юмтити/Масчерано/Марлон; Видал/нов десен бек/Сержи Роберто

Бускетс/Сампер/Масчерано

Иниеста/Ракитич/Гомеш/Денис Суарес/Рафиня/Сержи Роберто/Аленя

Неймар/Туран/Денис Суарес/Рафиня Луис Суарес/Алкасер Меси/Рафиня

Матийо и Вермален задължително трябва да бъдат продадени. За Мунир и Тейо не съм сигурен дали трябва да се задържат в отбора.

Ако всички слухове за напускащи играчи се оправдаят (Масчерано, Видал, Гомеш, Рафиня, Туран), ще видим такъв зор за купуване на нови играчи, че не ми се мисли. Ще трябва да купим 2 нови десни бека (освен ако не мъчим пак Сержи Роберто на този пост), централен защитник, поне един вътрешен халф и поне един атакуващ играч/крило. Ако вземем добър вътрешен халф, който да внесе повече скорост и фантазия в средата на терена и добър десен бек, който да се конкурира с Видал ще е много добре. За халфа, обаче, не знам дали ще успеем да вземем наистина класен такъв. Верати и Тиаго изглеждат като утопия и за тях евентуални разговори ще могат да започнат сигурно от около 80млн евро confused0086.gif Преди уж имахме интерес към Коке и клаузата му беше 60млн евро (ако не бъркам), но не съм сигурен дали той е добра опция за нас. Остава вариант да се търси някой млади и талантлив играч за по-малко пари, но в момента не се сещам за такъв.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
V.KONDEV
коментар Oct 27 2017, 08:57 AM
Коментар #366

Резерва в Barça "В"

Коментари: 680
Регистриран: 10-September 13
Град: Сливен
Потребител No.: 28,946
Любими футболисти: Petit Bergkamp Overmars Rivaldo Marquez Zanetti Messi

След близо 15 изиграни мача си пролича на кой и колко разчита Валверде. И се чудя защо не се дават шансове на Вермален и Арда. Как да ги купи някой, като те не играят и могат да ги продадат само на базата на имената им и на стара слава и спомени за игра и качества. А не е и като да нямаме нужда, най-малкото заради ротациите. Те са достатъчно класни играчи и както и други наши резерви ми се струва, че трябва да играят повече. Имам чувството, че все едно те са слаби играчи или юноши и се поема риск ако те играят в даден мач, а те какви мачове са-срещу слаби отбори от ПД и ШЛ. Все пак не говорим да излязат неподготвени и в слаба форма срещу РМ и прочие. Това са играчи с голям опит и класа, бивши звезди на отборите си и сред най-добрите на постовете си в миналото. А в момента реално ние играем с 3 ЦЗ, като даже Масче не играе достатъчно. А имаше време когато бяхме с 5 ЦЗ. Арда пък може да е полезен при това променяне на схемата по време на мач и преминаването в 4-4-2 или друга разновидност, а и е харесван от останалите и би се разбирал на терена с тях.

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Nov 17 2017, 10:08 AM
Коментар #367

Титуляр в Barça

Група: Admin
Коментари: 3,399
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Вчера си инсталирах Football Manager 2018 и естествено започнах да играя с Барса. Направиха ми впечатление някои договори на играчи (продължителност, заплата, откупна клауза), за които бях виждал различна информация. Не знам откъде Sega са взели информацията и дали е 100% истина. Ако не забравя, довечера ще ви пусна информация за договорите на играчите от първия отбор.

П.П. според FM 2018, Меси има договор до 2021 година със седмична заплата от 775к евро.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
_Dexter_
коментар Nov 17 2017, 11:50 AM
Коментар #368

Модератор

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 7,864
Потребител No.: 5

Цитат(ALEX_CARDO @ Nov 17 2017, 10:08 AM) *
П.П. според FM 2018, Меси има договор до 2021 година със седмична заплата от 775к евро.

Ако е с данъка - бруто... горе долу толкова се получава.

+Quote Post

25 страници V  « < 23 24 25
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 11th December 2017 - 09:28 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria