IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

17 страници V  « < 15 16 17  
Closed TopicStart new topic
> ФЕН-КЛУБ НА ЛЮБИМИЯ ОТБОР, Дайте да се хванем и да направим опит! Срамота е!
OGGY
коментар Oct 21 2009, 09:50 PM
Коментар #241

Голмайстор на Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 4,266
Регистриран: 23-March 06
Град: София
Потребител No.: 296

Ама вие сериозно ли...може да прозвучи малко грубо,но стига сте обсъждали явни неща!

Банката-какво има да и се обсъжда,който се наеме да отвори сметка,той преценява,да обсъждаме кой как ще си върши работата ли искате! Нормално е да се натовари човек,който си има малко понятие и ще намери нормален избор!Естествено,че по-малките банки са по-изгодни в случайте(ДСК и Райфайзен). Естествено зависи и кой клон ще си посещава човека,че има малоумнии навсякъде! Но ние да не прехвърляме милиони,за да гледаме какви лихви и депозити! Он-лайн банкиране,ами ако има желание,ок,ама какви 2 часа,какви 5 лева,човек като си прави платежното си пише имената и егн-то и няма да има грешка,като допълва текст,за членство... и варианта за банкова сметка е последен,поради 2 причини:
1. Вие не знам как я мислите тази работа,но четейки изглежда ще се кандидатства във ФБР! Общо взето комуникацията ще става на ръка,поне в началото(и не си го измислям,а виждам как работят другите такива фенклубове).Сметката може да е екстра и за удобство на някой,или за да се събират парите на едно място накрая,но примерно в няколкото големи града има по човек,на който може да се възложи задачата да отговаря на желаещите от съответното място и да се вижда с тях! За членство от 5-10 лева да се ходи до банки,смешно,а и много недоверчиви ще има-един вид,даваш му картата и тогава ти заплаща!Знам ли какви варианти,но в началото ще е малко по улично и елементарно,вие искате да отворим врати като една изградена система.А това няма как да стане.
2. Не е за пренебрегване,че банките не предлагат сметка,която да се контролира от няколко лица,поне за физически такива,ние като се водим ЮЛ с нестопанска цел,не съм наясно как процедират,но може да се окаже,че сметката ще се притежава от едно лице.Нямам никакви съмнения,но все пак,ако всички операии зависят от един...?

Колкото до самото кандидатстване,какви са тези глупости,една карта да си я предаваме през месец?!!!и какво 3ти апарат ли да си взема като ми дойде месеца! smile.gif
Какво ви пречи да си дадете мобилните и който когато може си го вдига!Защо трябва да е само на касиера или на някой определен.Ако някого иска тази функция и да се отдаде на нея,ок,но иначе какво ми дреме,че някой ще ми звъне,ще му вдигна и обясня какво е нужно за минута-две и ако има желание,да го направи,да се видя с него или да предвижа неговото членство до натоварения с регистрацията и поръчките на карти!
Дори тези неща ще са съгласувани и ще могат да ги правят няколко човека,който ще си подържат тесен контакт,естествено!

Онлайн регистрацията е страхотна,предполагам има хора,които могат да го направят,но не е нужно мигновенно да се е задействало всичко. На определн период ще се обработва информацията.
Идея си нямаме какъв поток ще дойде!може да е нужен човек само за всички,може и няколко да се поизпотят понякога!
Както каза Xixo,справката се прави в Ексел и всичко е тип-топ. Този ексел файл ще бъде достъпен за 5мата натоварени или колкото се реши и грешки няма как да стават. За картите,преиздаването е част от плана,естествено,но сега е рано за това.Нека всичко заработи!Така придобиват колекционерска стойност и повече мания wink.gif. А членството е до края на сезона/календарната година (това ще се реши,аз съм за сезона) и всеки си прави сметка,ако остава един месец,дали да се регистрира или да изчака!Тази политика е въведена отдавна и ние няма да откриваме топлата вода!Иначе да е година от момента на плащане,ще доведе до много повече административна работа и следене...ако някой се наеме,ок!Но пак мисля е неудобен вариант!С това отпада въпроса до кога е валидна и да трябва да се изписва!

Номера на картата и аз съм съгласен да е 0001,това е варианта(щом имате предубеждения към ЕГН-то).
Сега да споделя и информацията ми за самите пластики!
Говорил съм с едно студио,вариантите са че ако искаме да е релефна и от пластмаса,излиза много скъпо и с направа на матрица,но има вариант,ако е без релеф(разбира се с дизайна и надпидите които решим),да се направи от аналогичен материал и тогава с епропуска момента с направата на матрица,а бройката излиза стотинки! wink.gif
Могат също да съдействат с дизайна,но се заплаща,така че ми казаха,готов ли си с дизайн донеси и ще направим.
Предлагам ви,който има готов такъв да ми праща на майла ([email protected]),аз ще им занеса да направят варианти или нещо и на събранието ще ги донеса!сам ще поема тези мостри,да не започне дискусия за парите!Аз също имам идея за дизайн,но съм зле с програмите,ще видя какво да направя...

Този коментар е бил редактиран от OGGY на Oct 21 2009, 09:55 PM
Go to the top of the page

+Quote Post
FCB4Life
коментар Oct 21 2009, 10:14 PM
Коментар #242

Резерва в Barça

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 2,651
Регистриран: 10-June 09
Потребител No.: 4,734
Любими футболисти: Pep Guardiola, Andrés Iniesta, Xavi, Lionel Messi, Rivaldo, Gerard Piqué

Трябва да се опитаме да направим нещата максимално прости. В тази връзка, възможно най-елементарния вариант е членският внос да се плаща за календарна година. Хората имат свобода да се присъединяват, когато пожелаят, обаче моментът на присъединяване не би трябвало да оказва влияние върху размера на членския внос. Поне на теория, той би трябвало да е твърд.
Можем да направим отстъпки за включилите се през последното тримесечие на годината. Не върви да вземем максималния членски внос за 1,2 или 3 месеца. Нека за членовете, постъпили през октомври, ноември или декември, членският внос за съответната година да бъде 50% от нормалния. А ако някой постъпи съвсем в края на годината, може да започне да плаща членски внос направо от следващата. Как ви се струва подобна идея?

За картите - ако направим плащането на членския внос за календарна година, ще е доста лесно. Просто в първите месеци на всяка година ще ги преиздаваме - който е платил, получава нова карта и готово. Новодошлите, независимо от момента на присъединяване, ще получават карта, валидна до края на съответната годината. Разбира се, това не пречи да направим таблици и пак да следим как стоят нещата. smile.gif

Този коментар е бил редактиран от FCB4Life на Oct 21 2009, 10:41 PM

--------------------
El Barça no es un club de fútbol, es un sentimiento.

+Quote Post
lvs
коментар Oct 21 2009, 10:17 PM
Коментар #243

В "Ла Масия"
*

Коментари: 121
Регистриран: 19-March 06
Град: Перник
Потребител No.: 284
Любими футболисти: Hristo Stoichkov

Предлагам като правим карти да ги направим по европейски колкото и да ни струва.За парите нека всеки даде колкото може защото не всички ще могат да отделят по 50 лв.Телефона ми е 0888379903 а скайпа liusi.v.s Ще очаквам обаждания ако искате да обсъдим някой въпроси.Фен съм на Барса от 1990 г. и вече 19 години очаквам този момент.

+Quote Post
OGGY
коментар Oct 21 2009, 10:43 PM
Коментар #244

Голмайстор на Barça

А не може ли да първите карти да са по-евтини(което не значи,че няма да са европейски,практиката показва,че много големи международни фирми се спират на този вариант),пък ако след година всичко работи по план и и дори сме набрали 1000 члена smile.gif,ахахах,такава бройка би оравдала поръчката на релефните smile.gif пластики! Като за евтиния вариант не говоря картонен или ламинирани листа,или кой знае какво,а много добро качество! И все пак,нека поне го видим,наистина може да е напълно достатъчно! wink.gif

а за намаляване на членския внос,това в нормални условия е прекрасна идея,но ако мизата се върти около 10 лева,каквито са мойте предполжения и предложения,за какви отстъпки,безмислено и смешно е.Но все пак това ще е част от дискусията и гласуването...

Този коментар е бил редактиран от OGGY на Oct 21 2009, 10:44 PM

+Quote Post
FCB4Life
коментар Oct 21 2009, 10:46 PM
Коментар #245

Резерва в Barça

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 2,651
Регистриран: 10-June 09
Потребител No.: 4,734
Любими футболисти: Pep Guardiola, Andrés Iniesta, Xavi, Lionel Messi, Rivaldo, Gerard Piqué

Те дори някои банки се отказаха от релефните карти, защото са им скъпи, пък кои сме ние, че да си позволяваме лукс? Поне в началото не мисля, че трябва да залитаме. Едни обикновени карти са предостатъчни.

За членския внос - може би няма да е лошо да започнем дискусия за размера му. Моето лично предложение е: 15 лв. за непълнолетни и 30 лв. за пълнолетни. Как го виждате вие? 10 лв. ми се струва твърде малко.

Този коментар е бил редактиран от FCB4Life на Oct 21 2009, 10:49 PM

--------------------
El Barça no es un club de fútbol, es un sentimiento.

+Quote Post
xixo
коментар Oct 21 2009, 10:53 PM
Коментар #246

Модератор

Група: Admin
Коментари: 5,171
Регистриран: 8-March 06
Град: Hate city Sofia
Потребител No.: 261
Любими футболисти: Luis Enrique, Xavi, Vinnie Jones

Аз също смятам, че за начало релефна карта не е оправдано да имаме, а и след като ще сменяме всяка година нека видим поне как ще потръгне работата... smile.gif

За членския внос попринцип подкрепям да е около 25-30 лева, но трябва да определим точно какво ще получават членовете, защото ако е само една карта и правото да са горди членове на фен-клуба, то тогава спокойно може да е и 15 лева за всички...

--------------------

+Quote Post
OGGY
коментар Oct 21 2009, 10:58 PM
Коментар #247

Голмайстор на Barça

Точно затова предлагам 10 лева!Аз не виждам какво толкова ще даде този фенклуб в замяна,поне в началото,ако след време се договори нещо или има изисквания,за да станем официален такъв на Барса,ще направим необходимото...но в момента получават една карта,с което вътрешното удолетворение,наприемер тениска на фенклуба и/или диск с моменти на клуба!това е макс 10лв,дори на печалба си отиваме...но да кажем да се събира някакъв фонд.Пак изхождам от таксите на друг клуб,а именно Челси..

+Quote Post
MartiG
коментар Oct 22 2009, 01:11 AM
Коментар #248

В "Ла Масия"
*

Коментари: 152
Регистриран: 4-October 08
Потребител No.: 1,747

OGGY не знам кое му е явното на всичко, ако ти мислиш, че си наясно и си готов да поемеш цялата организация не знам защо въобще обсъждаме нещата. Като гледам си достатъчно амбициран така че и без това се самономинира за УС, давай да те избираме за Президент/ Предсетел/ Император и там каквото още трябва и да не пишеме излишно. Може да прозвучи грубо, ама поне като пишеш нещо се замисли малко какво точно пишеш... Не знам как може да си представиш, че една съвременна организация може да действа без банкова сметка и ще събира капитала си на ръка в няколко човека от страната, от това по-голям повод за недоверие Здраве Му Кажи doh.gif Нали трябва да има някакъв официален отчет на средствата. Всеки член трябва да има достъп до извлечение за приходите/разходите на фен клуба. Ти как предлагаш да му бъдат предоставени, ако се плаща всичко на ръка. Като казах 2 часа висене в банката, имах предвид, че ако някой ти каже, че ще прати парите за членство по банков път (естествено ще пращаме картите на хората в страната по куриер, няма да ги караме да пътуват до София, за да си ги получат - и от тук следва, че членството НЕ МОЖЕ да е само 5-10 лв на година, защото ще сме на загуба - сеш' се - 20-30 лв е далеч по-нормална сума), ти всеки ден ли ще ходиш да проверяваш дали ги е пратил, вместо да погледнеш за 2 секунди в интернет... Защото той може да каже, ОК ще хода да ги прата, ама нещо да стане и да не отиде... Ако някой от някое отдалечено селце/градче реши да стане член на ФЕн КЛуба, какво ще му кажеш... "Ела до София/ Варна/ Пловдив да ни платиш, защото си нямаме банкова сметка!" Как може да правиме картата на някой преди да си е платил doh.gif какво значи, все едно ще кандиатстваме във ФБР - нали трябва да оправим всичко отначало, за да си улесним по-нататъчната дейност, а не пак да обсъждаме и да се събираме, след като се окаже, че трябва да се добави някаква нова дреболия, която сме пренебрегнали в началото. Предложението за "обща карта" за телефона не е глупост само защото ти смяташ така, прояви малко уважение към идеите на другите... Не всеки иска личния му номер да е публично достъпен... Не може всичко, което ти предложиш да е перфектно, а това което другите предложат ти да го зачертваш просто ей така и да го определяш за глупост. Още не сме започнали, а вече се насаждат натроения за властомания, направо ми се уби цялото желание. Абе въобще, не знам какво повече да кажа, толкова се изнервих, че едва ли ще заспя скоро.

Сори, ама не се сдържах, нямам никакви амбиции да съм "минимум в УС", а и ако трябва да "работя" с подобни хора предпочитам да съм си съвсем прост член на фенклуба.

И за да няма повече безсмислени спорове предлагам следното: Да изберем членовете на УС и те от там нататък да си се разберат по между си за всички детайли. Така е най-логично... а и ще се спре със споровете, които напрактика може да се окажат безсмислени, ако хората в УС са на друго мнение по въпросите

Давайте там номинации в другата тема, направете анкета в която да може да се дават по 5 отговора (ако е възможно подобно нещо, ако не всеки ще пуска неговите номинации в пост и петимата с най-много гласове печелят) от посочените и готово.

Този коментар е бил редактиран от MartiG на Oct 22 2009, 02:43 AM

--------------------
.

+Quote Post
Capitan_Tarzan_Puyol
коментар Oct 22 2009, 01:50 AM
Коментар #249

Guests

В Русе ще има ли структура ? Има ли хора въобще от Русе, с които мога да се свържа ?

+Quote Post
MartiG
коментар Oct 22 2009, 02:08 AM
Коментар #250

В "Ла Масия"
*

Коментари: 152
Регистриран: 4-October 08
Потребител No.: 1,747

Цитат(Capitan_Tarzan_Puyol @ Oct 22 2009, 02:57 AM) *
В Русе ще има ли структура ? Има ли хора въобще от Русе, с които мога да се свържа ?

Варна много ли ти е далеч, че там има със сигурност, но в Русе не знам... Все пак, утре ще пишат и други може да се намери някой от форума там, но със сигурност не си само ти фен на Барса от Русе, когато започнем рекламиране на фенклуба ще изникнат още, бъди сигурен smile.gif

--------------------
.

+Quote Post
Anims Tito
коментар Oct 22 2009, 07:24 AM
Коментар #251

Администратор

Група: Admin
Коментари: 10,202
Регистриран: 22-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 233

MartiG не се пали толкова лесно, а OGGY наистина да е малко по-толерантен към идеите на другите. Тази тема не е за да се караем, а за да се анхвърлят идеи за дискусии за Учредителното Събрание и материал за размисъл и то най-вече от други потребители.
Като цяло си прав, че започнаха да се разводняват нещата, но пък, от друга страна, някаква идея и основа за действие на Събранието, трябва да има предварително.
Аз затова и исках да я затворя, щото тя си изигра ролята. Но, пък и другите бяха прави, че я оставихме, защото се родиха някои добри идеи.
Моето мнение по въпросите от последните няколко поста :
    * членски внос не по-малко от 25-30 лв. за календарна година и да речем 10 лв. за последното тримесечие. Отстъпка може да има за включване до 1.02 да речем, и то неголяма и незадължителна. Фенклубът се самоиздържа на този етап от членски внос, така че това с 10-те лева е просто смешно.
    * картата , която се издава да е с пореден номер, но на нея да си пише срока, както е на всички банкови карти
    в същото време номера да е уникален и еднакъв през годините, т.е за 2010 сме 250 члена примерно, следващата година всеки член, който е подновил членството си, получава същия номер карта, но с нов срок, а новите членове карти с номера започващи от последния за предната година.
    картите да се издават, да речем, през февруари, поне след първата вълна от записали се, за да е ясно колко са, а и да няма "напразно издадени" карти. Естествено, всичко това, предполага точно водене на членския състав и следене. Като цяло една таблица стига, но с повечко графи smile.gif
    * банкова сметка - задължително, клубът на практика ще е ЮЛ, така че иначе е смешно. С банковата сметка, ще се разпореждат тези, които определим в Устава, но не е проблем с една сметка да работят няколко души - примерно УС или Председателя , Секретаря и Касиера да речем. Отттам нататък, пари може да се примета и в брой, но трябва точно водене на касата и средствата в банката и постоянното им преливане, с приоритет банковата сметка, а в касата да има някаква минимално небоходима наличносто. Но, това са си неща, от правомощията и начина на ръководене на УС. Без банкова сметка, обаче, не може.
    * картите не е задължително да са релефни, но трябва да са достатъчно добро качество, за да не ставаме смешни. И то от самото начало. Какво означава "след като ни официализрат" ? Нови карти ли правим през март, да речем ? Нали гоним някаква цел и работим за нея от самото начало. Да направим картончета от кадастрон тогава за по-евтино ? Или от карирани листи, че още по-малко струва ?

--------------------
02.05.2009 Real Madrid - FC Barcelona 2 : 6

29.11.2010 FC Barcelona - Real Madrid 5 : 0

Visca Barca, Visca Catalunya !

What would be better than the treble ? Another treble ! :)

+Quote Post
OGGY
коментар Oct 22 2009, 07:34 AM
Коментар #252

Голмайстор на Barça

Marty G,ти нещо си се объркал сериозно,така че поспи спокойно!
Не отричам банковата сметка,напротив,дори е необходимост,но ако се придържаме към реалността и към аналогичните вече създадени клубове,не трябва да изключваме и плащането на ръка!КАзвам го от опит и лични впечатления как работят...Иначе с времето ще се изчистят тези неща,и аз самия се надявам,че в един прекрасен момент ще бъде гладко и съвсем официално.Никаде не съм казал нищо против банковите сметки и онлайна,само че да има и 2ри елементарен вариант.
Цялото това ограничение на телефонни номера или каде да се публикува,това имам предвид,че е сложно.Човек иска да стане член,например, влиза в google, пише фенклуб.... и влиза в сайта,намира съответния телефон(ако са повече е по-добре,естествено),звъни и получава необходимата информация-струва едиколко си,парите се превеждат по сметка,или ако сте от 3те големи града,може да се свържете с този номер..... плащайки си,има срок от 10 дни,за да получите картата си(с тениската или артикула,който сме решили).и не карам никой,който иска да си пази телефона,да си го дава.
Така си го представям,онлайн формата замества цялата тази устна уговорка,което е супер и иновативно,стига да може да бъде направено от някой.
Условията ще бъдат и публикувани успоредно до контактите,но изхождайки от опит,по-голям процент би предпочел просто да набере номера,отколкото да чете.
Въпросната карта,която ще се предава,не я отричам,и който иска да си я предава,но на мен ми се струва безмислено,това НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ НЕ ЗАЧИТАМ МНЕНИЕТО НА ДРУГИ!!!А само по себе си,колкото хора,толкова мнения,и да,трябва да има власт(ако се изразяваме така),в няколко човека,защото така се върши работа,а не дискутирайки постоянно нещо.Пример-самия ти,задвижвайки нещата за това нещо,тук можеше да се дискутира още година.
За сумата относно членство,съм споделил мойте виждания,при 10 лева хората ще ги прежалят дори и нищо да не излезне или да не получи,но при 30,вече има замисляне!Но както казах,ще си се гласуват предложенията.Може условието да е едно без пошенските разходи,иначе да са за сметка на получателя,ако се използват куриерски или аналгични услуги.
И последно,не зная къде ги видя тези властомании в мойте постове,аз съм споделил как функционират вече създадени,естествено че може да изгалдим или подобрим нещо,но няма да е коренно различно.А нормално да искам да мога да правя нещо,което значи членството в УС.

+Quote Post

17 страници V  « < 15 16 17
Closed TopicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 20th November 2019 - 11:41 PM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria