IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
7 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Champions League 2018-19, 1/2 final, leg 1: FC Barcelona - Liverpool FC, 01.05.2019, 22:00 BG
runthewalk
коментар Apr 28 2019, 06:42 PM
Коментар #1

Резерва в Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 2,569
Регистриран: 24-November 08
Град: варна
Потребител No.: 2,179
Любими футболисти: Messi , Neymar , Iniesta , Alba

VS

01.05.2019 - 1/2 FINAL 1ST LEG EMOTICON.gif EMOTICON.gif EMOTICON.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Svetlin_Barcelon...
коментар Apr 28 2019, 06:50 PM
Коментар #2

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,627
Регистриран: 19-August 09
Град: Враца
Потребител No.: 5,303

Мача на сезона, а и не само, най-важния от 2015 за мен. Няма какво да се лъжем провал в ШЛ ще е равно на провален сезон, независимо от почти сигурния домашен дубъл.

--------------------

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011,2015

+Quote Post
runthewalk
коментар Apr 28 2019, 06:56 PM
Коментар #3

Резерва в Barça

Така е , аз искам да сме на върха на Европа не само в Испания.

Години наред блъскаме с най-трудните отбори в света двата отбора от Мадрид , сега един Ливърпул ако ни спре , тогава кой трябва да бием за да спечелим тая ШЛ.

Този коментар е бил редактиран от runthewalk на Apr 28 2019, 06:56 PM

+Quote Post
effective
коментар Apr 28 2019, 10:53 PM
Коментар #4

Barça "C"
**

Коментари: 312
Регистриран: 17-September 18
Потребител No.: 29,146

От гледна точка на това, че отпаднаха силните ще е срам да не спечелим срещу тях - та тия ПСЖ и Наполи ги би.

+Quote Post
Svetlin_Barcelon...
коментар Apr 30 2019, 06:43 AM
Коментар #5

Бъдеща звезда на Barça

Ама във форума на Лузерите има такива паляци, който си мислят че играят с някой от дърварските си отбори в Англия. То като ги погледнеш, Арсенал, Челси, са мега зле, Юнайтед със 20% усилия си ги думнахме с 3:0, Тотнъм ги бихме с 4:2 в Лондон и после им пуснахме аванта, и те до голяма степен зареди нас и дебилността на Интер са тука. На тях единствените има 2 трудни мача бяха със Сити, където загубиха и направиха равен. Ние играхме, къде по-трудни мачове, Реал и в това си състояние, без проблеми ще бие сите английски отбори. За самия мач, на всички постове сме по-добри от тях, Суарес като нищо може да избухне с 2-3 гола, както никой не очаква, Лео също го очаквам да гръмне 2-3 смъртоносни удара. А тоя Ван Дайк, какво го хвалят се едно е Малдини, никой не го е разминавал от 1 година, ми то Лео ако играе в тая дърводелска Лига, ще вкара 100 гола.

--------------------

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011,2015

+Quote Post
luck0
коментар Apr 30 2019, 09:47 AM
Коментар #6

Титуляр в Barça "В"

Коментари: 1,279
Регистриран: 29-January 14
Потребител No.: 28,968

И аз обичам да хвърлям по едно око на чуждите форуми преди сблъсъци с отборите им в ШЛ. И всъщност във форума на Ливърпул (българския) са преди всичко оптимисти за мача си с нас. Отлично осъзнават, че най-силното им оръжие е пресата и че не сме онзи отбор от 2009-2012 или 2014/15. Само че наред с адекватните оценки на ситуацията, има и доста поизхвърлили се, казвайки неща от сорта на "не виждам барЦелоната какви аргументи има, че да си мисли, че може да ни отстрани", "тези ги бием още там, после довършваме на Анфийлд", "гледах им мача с Леванте и не съм особено впечатлен" (нищо, че този мач няма да има нищо общо с играта ни в сряда), "те в тази умряла лига дори не си пускат титулярите, страх ги тресе яко от нас - затова" (нищо, че сме сигурни шампиони от 10 кръга насам и няма причина да играем нон стоп с титуляри) и т.н.

Реално в тези сблъсъци всичко може да се случи, но това, което масово се говори и от журналисти и от фенове на ливърите, че и от други фенове (както казах, обичам да гледам чужди форуми при наш сблъсък със съответния отбор и във форума на юнайтед също преобладават мненията, че ливърите "за нещастие" ще ни прегазят като валяк) - че Ливърпул ще ни съсипят с пресата си, срещу такива отбори не сме играли и т.н. - не мисля, че това ще е сценарият на мачовете. Миналата година пресата на Ливърпул беше доста по-интензивна и агресивна като цяло, поради което и вкарваха толкова голове в ШЛ. Срещу Реал обаче на финала нямаше и помен от тази преса (оставяме настрана факта, че им се контузи най-добрият играч). Тази година играят една идея (поне) по-предпазливо с мисъл към защитата и не се втурват толкова яростно с всички играчи да пресират. Показател за това е и че в много мачове от първенството бият с по 1-2 на 0. В ШЛ едвам се класираха за 1/8 (вярно, в група с Наполи и ПСЖ, но все пак трябваше доста по-сигурно да се класират - нашата група също не беше от най-леките, но и за миг не изглеждаше, че има дори частичка шанс да изпуснем 1-вото място), където направиха 0:0 на Анфийлд срещу много слаб Байерн в криза, а в реванша се възползваха от грешка на Нойер за 1:0, след това вкараха 2 гола с глава - всеки, който е фен на Байерн казва, че Ковач не е имал идея как да подходи в този мач и дори не са опитали баварците да натиснат - не са били ливърите заради някаква свръх класа или мощната си преса. На 1/4 с Порто португалците, въпреки че са видимо в пъти по-малко класният отбор, имаха шансове в двата мача да отбележат 10 гола. Казвам го без преувеличение, защото гледах и двата мача. Импотентните им нападатели обаче вкараха 1 гол за двата мача, а Ливърпул от своя страна се възползва от грешките на слабия си противник. В ПЛ са били 2 пъти Тотнъм (с по 1 гол разлика, а втората им победа дойде супер късметлийски), Евертън (с нелеп гол в последната секунда на добавеното време), Юнайтед, Челси и Арсенал - нищо кой знае колко стряскащо. Така че да се изтъква като аргумент, че ние не сме били играли със сериозни отбори този сезон (3 победи над Реал с общ резултат 9:1, победа над Атлетико, победа над Интер, Тотнъм, Юнайтед х2, Лион, който би Сити - 5:1, Севиля ... във важен мач срещу топ отбор тази кампания нямаме загуба) е нелепо.

В крайна сметка ще видим какво ще се случи на терена, но аз очаквам всички предварителни прогнози за яростна преса на Ливърпул и възползване от нашата "палава защита" (това ми е любимото, как се говори наизуст за "палавата ни защита" от хора, които не са гледали повече от 2 наши мача) да се окажат неоправдани. Очаквам Пул да играе леко прибрано и да се опитва да организира контраатаки, но неуспешни, а ние да вкараме някой друг гол напред след гениално отиграване на Меси. Това за Кампа. Ако влезем на Анфийлд с преднина, там вече Ливърпул ще атакуват яростно и ще се гледа коренно различен мач.

+Quote Post
Noob3R
коментар Apr 30 2019, 01:31 PM
Коментар #7

Резерва в Barça "В"

Коментари: 819
Регистриран: 18-December 07
Потребител No.: 1,428
Любими футболисти: Messi Xavi Iniesta

Според мен сме фаворити само на хартия, защото смв доста по-постоянни и имаме повече успехи последните години и защото имаме Меси...

На практика си мисля, че силите са напълно изравнени и дори е възможно те да са лвк фаворит от към мометна форма.

Хората са вкали 29 гола последнкте си 10 мача, а на нас всички отбори, борещи се за изпадане, успяха да ни вкарат на Камп-а. Не виждам причина Ливърпуул да не могат, а тук ще е доста важно да не допуснем гол, или да вкараме повече.

Четете имсе възмущавате на гръмки коментари в твхният форум, ама като гледам и тук има хора, които си мислят, че в сряда излизаме срещу отбор от нашенската А група....

--------------------
No woman will ever be satisfied, because no man will ever have a chocolate penis that shoots out money.

+Quote Post
Svetlin_Barcelon...
коментар Apr 30 2019, 03:27 PM
Коментар #8

Бъдеща звезда на Barça

Ама и на Клоп, много му знае швабската уста, Ноу Камп не бил храм, а просто голям стадион, а ще види утре вечер дали не е храм, е само зареди такива малоумни изказвания заслужават да ги разгромим. То по тая логика, Анфилд е средно европейско стадионче.

--------------------

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011,2015

+Quote Post
LImITeD_eDiTioN
коментар Apr 30 2019, 05:10 PM
Коментар #9

Резерва в Barça

Коментари: 2,540
Регистриран: 3-December 06
Град: Stara Zagora
Потребител No.: 800
Любими футболисти: Yaya Toure , Iniesta , R10 , Eto'o , Luis Enrique , H.Stoichkov , Neymar

Първия мач ако не тръгне с ранен гол за някой отбор очаквам предпазлива игра и от двата отбора , разбирайте ние да цъкаме , ливера да седят за контра (защото са страшни дървета и не могат да владеят така както ние).

Интересен ми е Робъртсон , който играе главно крило , а не ляв бек , каква ще я свърши срещу Меси.

Имат много силен централен защитник и си мисля , че на Суарез ще му е невъзможно трудно срещу него и ще има повече възможности от периферията.

Дембеле с Ракитич , Артур и Бускетс ще е идеалния състав , а назад да играе Нелсон Семедо поради по-голямата си скорост и голямата скорост на Мане.

Алба със своята бързина би трябвало изцяло да покрива Салах.

Халфовата им линия е буквално от кол и въже , нямат пейка, нямат треньор тактик , а ненормалник и ще ми е по-срамно да отпаднем от този отбор от колкото от Рома.

+Quote Post
runthewalk
коментар Apr 30 2019, 07:15 PM
Коментар #10

Резерва в Barça

А някои хора от тук не са гледали мачовете в тяхното първенство сити на Пеп и пуул на Клоп .
Вторите го карат яваш-яваш , а пресата на сити е брутална не толкова като изпълнение а ми ,че е мн продължителна и наченки за засилване на моменти от едни и същи футболисти.
Ливъра е далеч от това , Салах от 11контри му избиват топчето от краката в 8 случая .
Аз твърдя ,че са мн слаб гост ,един от най-слабите а ние сме най-силния домакин .

Ако се чудите как биха Байерн ,питайте Нойер smile.gif

Според мен Клопо ще търси хубав резултат ,но не както ние си мислим , а ще играе прибрано и при 1-0 за нас! Просто от време на време му спича акото , личи си .

Този коментар е бил редактиран от runthewalk на Apr 30 2019, 07:17 PM

+Quote Post
Svetlin_Barcelon...
коментар Apr 30 2019, 07:19 PM
Коментар #11

Бъдеща звезда на Barça

Ние в защита след нова година сме друг отбор от това, което бяхме в края на миналата година, Пике е като прероден в последните 3-4 месеца, а Ленгле израсна много откакто измести Умтити и тия 30+ гола, където имаме в Примера едно 20 сигурно са ни вкарани преди Коледа, дотука с това, колко ни е палава защитата. А да не говорим че в ШЛ, за 4 мача елиминации имаме 1 допуснат гол срещу Лион, който беше нередовен, но това е друг въпрос.

--------------------

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011,2015

+Quote Post
effective
коментар Apr 30 2019, 08:27 PM
Коментар #12

Barça "C"
**

Коментари: 312
Регистриран: 17-September 18
Потребител No.: 29,146

Абе трябва да сме пределно концентрирани и най-вече да не играем защитно в случай че вкараме, а да продължим. На Камп Ноу сме длъжни да вземем резултат. Минимум 1-0 или ако вкарат гол победа да е с 2 гола разлика. Всичко друго ще усложни работата до крайна степен предвид формата ни като гост. Ливърпул за съжаление в момента са в най-добрата си форма от сезона, а не от онази с мачовете с ПСЖ/Наполи. Тогава бяха отчайващи гости и можеха да си тръгнат с 3-0 от Кампа. Сега ме притесняват пропуските на Суарес и Коутиньо, а Меси в този мач със сигурност няма да може да се чува много защото когато и да поеме топката 3ма ще тичат към него яростно с цел да не му дават време за мисъл - шут/подаване и тн. Тук трябва задължително да има помощ от Суарес и най-после да спре да я стреля тая топка във вратаря. Суарес последните години опърдява кочана яко в ШЛ и когато и да излезе срещу вратаря пропуска.

+Quote Post
Мишо
коментар Apr 30 2019, 09:36 PM
Коментар #13

Голмайстор на Barça

Коментари: 3,967
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

Според мен всичко различно от атакуващ футбол с минимална мисъл за защитата (е, все пак трябва и за това да мислим, не може цял мач да се юркаме в предни позиции) би било изключително рисковано. Не бием ли Ливърпул с поне 2 гола разлика и по възможност без да ни вкарат гол си усложняваме неимоверно много задачата преди реванша. Тръгнем ли да играем прекалено предпазливо и изчаквайки грешка на противника е много вероятно да завършим едно малоумно 0:0, или да бием минимално 1:0, което не са лоши резултати, но по никакъв начин няма да поставят под кой знае какво напрежение Ливърпул преди реванша. Бием ли ги с 2:0, тогава на реванша ще са длъжни да се отворят много, а да играеш прекалено открито срещу Барселона не е най-умното нещо, което можеш да направиш.

На първо място трябва да направим така, че Ливърпул да се чудят как да ни спрат, а не ние едва ли не да се приспособяваме към добрата им преса и скоростта, която имат в нападение. Ние, ако допуснем Ливърпул (особено пък с играчите, с които разполагат в средата на терена) да ни смачка с преса, то това ще говори много лошо за нас, особено на фона на факта, че се водим нещо като специалисти на пресата, осъществявана от халфовете. Вярно, трябва да помислим как да им неутрализираме нападението, но според мен ще е напълно достатъчно да не се изнася защитата ни прекалено напред, за да се отварят пространства за контраатаки. Ливърпул със сигурност ще играе защитно и предпазливо, защото тръгнат ли да играят отворено на наш терен ще ядат много бой и на практика реваншът ще е протоколен.

Очаквам да ги бием с 2:0, но няма да откажа и по-убедителна победа, макар че сериозно се съмнявам, че Валверде няма да инструктира футболистите да бранят резултата, ако поведем с 2 гола. Надявам се или на победа с поне 2 чисти гола, или ако ни вкарат гол да сме им вкарали поне 3 повече, за да влезем като фаворити и със спокойствие на реванша, където Ливърпул да трябва да гони Михаля. Хич не е непостижима задача и се надявам Меси и компания да го докажат. smile.gif

+Quote Post
Svetlin_Barcelon...
коментар Apr 30 2019, 09:55 PM
Коментар #14

Бъдеща звезда на Barça

Нашите да гледат днешния мач, играем ли като Аякс, ония сами ще си говорят, а финал в Мадрид между нас и амстердамци ще е оргазъм за всеки футболен фен.

--------------------

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011,2015

+Quote Post
6464
коментар May 1 2019, 11:14 AM
Коментар #15

Титуляр в Barça

Коментари: 3,015
Регистриран: 12-September 10
Потребител No.: 12,473

С малко закъснение, честита титла.

Предстоят двата мача на истината за сезона.

С цялото ми уважение към Аякс и Тотнъм, но който се класира от нашият полуфинал, той ще вдигне ушатата.

Вътрешното ми чувство ме кара да си мисля, че ще се класираме за финал. Има фактори в наша полза....като това, че си решихме титлата в Примера и че Ливърпул има тежко гостуване с Нюкасъл между двата мача с нас, който трябва да спечелят задължително, което ще ни даде физическо предимство в реванша на Анфийлд.

Програма максимум довечера ще бъде да не допускаме гол и при възможност да вкараме поне 2 гола.

P. S. на моменти наистина се щипя, за да разбера дали не сънувам.....Валверде крачи към требъл....просто е абсурдно.

+Quote Post

7 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 21st October 2019 - 09:18 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria