IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
3 страници V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Champions League 2017-18: FC Barcelona - FC Juventus, 12.09.2017, 21:45 BG
Vankata_10
коментар Sep 13 2017, 08:24 AM
Коментар #31

Бъдеща звезда на Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 1,427
Регистриран: 8-April 11
Град: Sofia
Потребител No.: 28,506
Любими футболисти: ronaldinho,messi

Позитиви:

1-Алба и Ракитич са ,като нови попъления спрямо миналия сезон.

2-Меси близо до противниковата врата винаги е по-добре,отколко Меси на центъра.ВИНАГИ.

3-Да е жив и здрав Венгер.Семедо е истинско удоволствие да се наблюдава.Тотален играч.

4-Играем като отбор.Задружно и сплотено.Второто полувреме играта на моменти напомняше най-добрите години на Гуардиола.

5-Пресата се завърна с пълна сила.

Негативи:

1-Позицията и играта на Суарес.Ще дойде момент,когато Лео няма да решава всеки мач.Според мен Суарес и физически не е добре.Беше рискуван още в мачовете на национала и от тогава играе без грам почивка.

2-Дембеле не е готов физически и психически за такива мачове.Трябва внимателно да се интегрира и да не се пришпорва,защото все пак е още дете.

3-Титулярите са ясни,но имам съмнения,че като започнат ротациите нещата няма да са розови.Особено в защита разликата между основните и периферните играчи е брутална.
Go to the top of the page

+Quote Post
Barcelona_
коментар Sep 13 2017, 08:56 AM
Коментар #32

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,070
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

Хубаво е, че се връщаме към по-отборната игра. Добри неща се видяха.
Но отново сме много зависими от Меси. Явно няма какво да се прави.
Остава да му се радваме докато можем а после прехода ще е по-тежък.

--------------------

+Quote Post
luck0
коментар Sep 13 2017, 11:09 AM
Коментар #33

Резерва в Barça "В"

Коментари: 774
Регистриран: 29-January 14
Потребител No.: 28,968

Добър мач и добър резултат. Като цяло започваме лека полека да напипваме ритъма. Проблемът обаче е, че сме точно толкова Меси зависими, колкото 2013 ако не и повече (защото тогава все пак имахме Иниеста и залязващ, но все още фигура в отбора Шави). Ако този човек по някаква причина не преподпише и не се сложи официално край на сагата с подновяването на договора му, просто не знам какво ще се случи с отбора след януари.

Дембеле и за мен трябва да се налага малко по малко. Да напипа ритъма, да се приспособи. Това пускане като титуляр срещу Юве, след като голяма част от август не е тренирал, за да се осъществи трансфера, а в Барселона също няма кой знае колко тренировки зад гърба си... ами не е правилно според мен. Да му се дава лека-полека време - идната седмица да запише 50-60 минути. По-другата пък цял мач и така. Освен всичко е и на 20 години, та мисля, че този сезон като цяло няма да ни е кой знае колко полезен. За справка - първия сезон Неймар беше абсолютен пълнеж, втория вече всички видяхме какво се случи след като натрупа игрова практика в Европа и като цяло опит. Неймар дойде на 21 години, Дембеле е на 20 ... Най-рано от догодина си мисля, че можем да очакваме да ни решава мачовете.

Семедо мисля, тук няма две мнения. Всички сме съгласни, че е супер покупка и би било просто не грехота, ами не знам какво да не се пуска в игра, за да се гледа Сержи на бека.
Друг, който искам да отлича е Тер Щеген. И той се превръща в един от най-добрите вратари в света. И тук не говорим чисто за спасявания и изваждане на ситуации. Влиянието му за отбора, когато се оказва дълбока преса в нашата половина е фундаментално. Със завидно спокойствие борави с топката с крака на метри от вратата си, докато му връхлитат противникови нападатели. И докато миналата и по-миналата година така допуснахме някой друг гол след негови грешки, то от края на 2016 та и цялата 2017, аз лично не си спомням негова грешка да е довела до гол.
Юмтити е другият от който съм много доволен. Стабилен, има физическо присъствие, а на моменти и безкомпромисен. Добре борави с топката и изнася. И тук направихме топ удар миналата година.

+Quote Post
Barcelona_
коментар Sep 13 2017, 12:10 PM
Коментар #34

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,070
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

Аз също искам да отлича изключителната стабилност на Тер Щеген. В началото на мача когато Юве ни превъзхождаха(поне от към положения) се намесваше решително и стабилно.
Аз също съм на мнение, че не трябва да се бърза с Дембеле.

Новата схема ми допада, трябва ни нещо ново с което да изненадваме противниците. Бяха ни хванали цаката дори с извънземното трио. Трябва да сме гъвкави, очаквам с течение на времето да видя Дембеле и на лявото крило.

--------------------

+Quote Post
Soni
коментар Sep 13 2017, 12:37 PM
Коментар #35

Титуляр в Barça "В"

Коментари: 1,257
Регистриран: 18-September 10
Град: Асеновград
Потребител No.: 12,727
Любими футболисти: Messi,Xavi,Iniesta.Ronaldinho,Villa

Липса на качествени ротации и адаптацията на Дембеле това са основните проблеми за сега . И то първият е доста сериозен .

+Quote Post
Железчев
коментар Sep 13 2017, 01:01 PM
Коментар #36

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,427
Регистриран: 31-December 09
Град: Варна
Потребител No.: 6,462

Що-годе добър анализ. EMOTICON.gif

--------------------
"You have to understand that Barcelona is a nation without a state, and Barça is its army." Sir Bobby Robson ! ! !

+Quote Post
runthewalk
коментар Sep 13 2017, 06:18 PM
Коментар #37

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,910
Регистриран: 24-November 08
Град: варна
Потребител No.: 2,179
Любими футболисти: Messi , Neymar , Iniesta , Alba

Дайте да поговорим за предстоящият референдум за независимост на Каталуния , за Меси незнам но не е ясно какво ще се случи с отбора въобще.
Странно , Лапорта е основен фактор за провеждане на този референдум като общински съветник , и никъде не се споменават негативите от това отделяне
от Испания .

Аз съм сигурен , че засега мнозинството против са една маса фенове които не знаят какво ще е бъдещето на клуба след една такава автономия.

+Quote Post
Mihuba
коментар Sep 13 2017, 07:18 PM
Коментар #38

Резерва в Barça

Коментари: 2,544
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Много оффтопик ще стане, но максимално накратко:

Темата е много над футбола във връзка с този референдум. Барселона просто се използва като жокер (заради своята светона популярност) от кръговете хора, които имат сепаратистки наклонности.

Първо, въпреки че вече има насрочена дата, този референдум сам по себе си е незаконен. Правителството ще направи всичко възможно да го спре и/или да не го зачете за легитимен. Според последната поправка (или версия може би) на Испанската конституция от 1978г , ясно се казва, че същата изключва възможността за каквато и да е сегрегация, на който и да е автономен район, като рабира се на същия не му се пречи по никакъв начин на автономията. Самата конституция пък е гласувана също на референдум, бидейки приета с 88.54% от имащите право на глас испанци, включително над 90% от самото каталунско население са казали "ДА". Т.е ако само дотук спрем (изхождайки от конституцията), познайте какви два логични изхода има? Сетихте се веднага нали?

1) поправка на конституцията, последвана вече от легален референдум, който, ако мине, ще трябва да бъде зачетен и съответната област има право след 48ч. официално да се обяви независима (познайте колко лесно ще се навият в Мадрид) ....или

2) гражданска война или какъвто и да било конфликт в по-лека или по-тежка форма.

Мадрид ще направи всичко възможно да тушира тези сепаратистки мераци и не защото Реал и Барса са вечни съперници в спорта или Меси и Роналдо се гонят по ЗТ, или защото просто правителството са гадни копелета и мразят каталунците и искат да страдат, а по една съвсем логична и прозаична причина:

ако подобно нещо стане факт, то това ще отключи ефекта на доминото, не само в Испания, но и в Европа, а към момента има (в сег.време) никак немалко огнища на сепаратистки настроения и само се чака да пламне искрата. Даже няма смисъл да връщаме лентата години назад и да си припомняме двете кървави войни, които Русия води с Чечня, как Англия си имаше проблеми с ИРА, касапницата в бивша Югославия, която продължи до началото на новия век и т.н и т.н Истината е, че не може на група хора да и скимне да си правят държава и някой току-така да им даде кард-бланш. То това да не е да си поръчаш пица?!

Ако Каталуния се отдели, след два месеца ще искат баските а си правят референдум, догодина ще надигнат глава и галисийците..че то от Испания какво ще остане? Един четириъгълнк м/у Сарагоса-Мадрид-Саламанка-Валядолид навярно. А какво правим с Catalogne Nord и района на Перпинян във Франция? Те там също са каталунци (само че френски). Те към кого ще се join-нат? А нали има каталуноговорящо население в Comunidad Valenciana и на Балеарските о-ви? И тях ли ще ги пускаме? Те към Испания ли остават или по културно-езикова линия минават към новата държава? Ами баските във Югозападна Франция? Ами, ако Бавария (която подобно на Каталуния също е най-богатата икономически област) иска да се отдели от Германия? А Белгия? Нея на Валония и Фландрия ли ще я цепим?

Отделно пък, че самото население на Каталуния ПРЕИМУЩЕСТВЕНО не желае сегрегация. Нека Мишо да каже, понеже май бая поживя в Испания, но аз съм чувал и чел, че тези сепаратистки настроения основно се лансират от бизнесмени, олигарси и т.н, както и лявонастроени политици, които на първо място са против правителството и монархията като цяло. Да сте гледали или чели населението да излиза на протест по улиците на Барселона и да крещи за независимост?

Този коментар е бил редактиран от Mihuba на Sep 13 2017, 07:21 PM

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
Мишо
коментар Sep 13 2017, 07:57 PM
Коментар #39

Голмайстор на Barça

Коментари: 3,507
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

Дълга тема е каталунският сепаратизъм. На някой му е изключително изгодно да мъти водата с тази тема, но конкретно в сегашната ситуация не вярвам референдумът да мине. Но фактът, че правят такива референдуми буквално на всеки 1-2 години означава, че ако на този "някой" му е изгодно, то ако не догодина, най-късно 2019 г. пак ще имаме нов референдум. Пък знае ли човек, накрая може и да мине, и тъкмо ще е интересно какво точно ще се случи, защото веднага ще лъснат задниците на тези, които палят сепаратисткия огън. Така или иначе, отцепи ли се Каталуния, то ФК Барселона може не на 100, а на 10000000000000% да се сбогува с Примера Дивисион, а изобщо няма да се учудя ако и от ШЛ ни извадят, така че дали Каталуния ще спечели или не от една хипотетична независимост е дълга тема, по която надали някой от нас е чак толкова информиран и/или компетентен, но това, че ФК Барселона ще загуби много от тази независимост е вън от всякакво съмнение. wink.gif

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Sep 13 2017, 09:47 PM
Коментар #40

Титуляр в Barça

Група: Admin
Коментари: 3,318
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Yesterday, Barca players ran 25 kilometers more than they did in the 0-0 draw against Juventus (2nd leg CL QF) in April last season. [Mundo Deportivo]

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
Schnapps
коментар Sep 14 2017, 04:56 AM
Коментар #41

Модератор

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 4,270
Регистриран: 15-December 05
Град: Стара Загора
Потребител No.: 114

Цитат(ALEX_CARDO @ Sep 13 2017, 10:47 PM) *
Yesterday, Barca players ran 25 kilometers more than they did in the 0-0 draw against Juventus (2nd leg CL QF) in April last season. [Mundo Deportivo]

Разковничето girl_witch.gif

--------------------

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 23rd September 2017 - 12:34 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria