IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
10 страници V  « < 8 9 10  
Reply to this topicStart new topic
> БОКС., всичко за бокса - тук.
Shane
коментар Oct 28 2018, 09:51 PM
Коментар #136

Barça "C"
**

Група: Barca Fans
Коментари: 544
Регистриран: 22-December 05
Потребител No.: 134

За съжаление арсенала от удари на Кубрат е само два - ляв прав, десно кроше - клинч. Доста скучен и мъчен за гледане.
Няма как да искаш да побеждаваш топ боксьорите по този начин и това трябва да е ясно.

Как виждате нашия срещу нокаут машини със супер тежки удари, като Дионтей или Джошуа. Абсурд.

П.С - не го знам Джошуа дали зоба или не, но той заслужено е номер 1 и нека не се лъжем - машина е. Има всичко плюс възраст, за да мачка близките години всичко къде що мърда.
Точно затова искам мач срещу Дионтей, защото оня е единствения, който може да му го бие. Лично мнение, въпреки че се съмнявам.

--------------------
Messi is pure speed and agility. Ronaldinho is pure magic.
Go to the top of the page

+Quote Post
_Dexter_
коментар Nov 12 2018, 11:41 PM
Коментар #137

Модератор

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 8,157
Регистриран: 23-November 05
Потребител No.: 5

В момента ми е любопитно казуса Усик. Гледам го три мача подред. Да прекрасен боксьор е, изк талантлов, но все ми се струва, че му липсва нещо за да заема всеобщото мнение, че е дъ бест ин дъ бест!!! И какво смятате за Уайлдър vs Фюри!

+Quote Post
Schnapps
коментар Nov 13 2018, 08:40 AM
Коментар #138

Модератор

Коментари: 4,308
Регистриран: 15-December 05
Град: Стара Загора
Потребител No.: 114

И аз така за Усик,макар че ако ги умори повечето,след 8я може да си играе с тях както си иска - Особено Уайт,Милър и т.н

--------------------

+Quote Post
Vankata_10
коментар Nov 13 2018, 10:04 AM
Коментар #139

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,874
Регистриран: 8-April 11
Град: Sofia
Потребител No.: 28,506
Любими футболисти: ronaldinho,messi

Усик е супер машина,но ми направи впечатление,че в мача с Белю за 8 рунда имаха 2 или 3 клинча.При тежките много трудно ще пази дистанция,а в близък бой нещата могат да приключат за секунди.

+Quote Post
Mihuba
коментар Nov 16 2018, 12:04 AM
Коментар #140

Титуляр в Barça

Коментари: 3,346
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Този пичага Усик ми е много странен казус. Не знам кога друг път някой в горните категории е държал всички мейджър колани при само 16 мача на кръст в профи кариерата си, при възраст от почти 32 години. Не знам кои са му промоутъри, ама явно са много добри. За справка, Дионтей на възраст от 33 години ще играе с Тайсън Фюри мач номер 41 в кариерата си, а са му трябвали цели 33 мача, за да вземе основен колан (WBC).

Moже и да има нещо вярно, че Еди Спърм за момента го е страх да хвърли златната си кокошна Ей Джей в подобен мач и ще го dodge-ват до последно, с идеята да се поамортизира с годините, тъй като Джошуа е 3-4 години по-млад от него.

Чудно ми е само, ако Уайлдър успее да победи обаче Фюри след две седмици (давам 60-40% за него) какви врътки и задължителни защити ще измисли Еди за да продължи да избягва бронзовия бомбардировач, защото натискът на медии и цялата боксова общественост ще стане вече наистина неимоверно голям за обединяващ мач между двамата. А и след като Джошуа последователно премина през Кличко, Паркър и Поветкин просто няма друго по-сериозно стъпало пред него, освен Дионтей.

А за тези от вас, които са пропуснали: на 22.12 ще има реванш между Дерек Чисора и Дилиън Уайт. Гарантиран brain damage, ако съдим по първия им мач и сериозната неприязън помежду им. icon_smileLOL.gif

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
_Dexter_
коментар Dec 2 2018, 07:56 AM
Коментар #141

Модератор

Стана интересен мач. Жалко, че не върза Нокаута в последния рунд. Фюри продължава да е все така отблъскващ и дразнещо със супер странния си и грозен стил. Клинч, главата ниско долу, залягане... Не е. Моят стил това. Повече атака, по-малко дефенс. Така трябва да е бокса

+Quote Post
Svetlin_Barcelon...
коментар Dec 2 2018, 08:25 AM
Коментар #142

Титуляр в Barça "В"

Коментари: 1,164
Регистриран: 19-August 09
Град: Враца
Потребител No.: 5,303

Скъпо платен цирк, това от години не е спорт. Истинският бокс е на Олимпийските игри, не че толкова разбирам от бокс, но от тия двамата, ако ги хване някой аматьор, където играят по-често, а не 2-3 скъпо платени цирка в годината, ще ги отупа като нищо. Да се надяваме че футбола в скоро време няма да заприлича на това, защото и той е тръгнал натам.

--------------------

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011,2015

+Quote Post
Barcelona_
коментар Dec 2 2018, 12:58 PM
Коментар #143

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,653
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

Това на Фюри е абсолютен боксов талант. Направи да изглеждат жалки и безпомощни двама от най-добрите боксьори в последните години и то само с тактика. Повечето специалисти смятат, че победата трябваше да е за него. Но аз също си мисля, че има малко театър в цялата работа. Водеше по точки отвсякъде преди втория нокдаун а след него стана много лесно и рязко. Явно искаха това равенство за да изкарат още някои милиони в реванш.

Този коментар е бил редактиран от Barcelona_ на Dec 2 2018, 12:58 PM

--------------------

+Quote Post
_Dexter_
коментар Dec 2 2018, 01:26 PM
Коментар #144

Модератор

Театър не се прави така. Първият даун беше лек, но втория със сигурност не беше нагласен. Бъди сигурен, че нямаше да станат много боксьори след такива два удара. Няма как да дадат победа по точки след два Нокдауна... Колкото и да е водил. Да, талант е... Но обичам мощ и агресивност. Уайлдър прегоря, но успя да нанесе по тожките удари. Кръв, белези, дауни

+Quote Post
LImITeD_eDiTioN
коментар Dec 2 2018, 06:45 PM
Коментар #145

Резерва в Barça

Коментари: 2,374
Регистриран: 3-December 06
Град: Stara Zagora
Потребител No.: 800
Любими футболисти: Yaya Toure , Iniesta , R10 , Eto'o , Luis Enrique , H.Stoichkov , Neymar

Цитат(_Dexter_ @ Dec 2 2018, 01:26 PM) *
Театър не се прави така. Първият даун беше лек, но втория със сигурност не беше нагласен. Бъди сигурен, че нямаше да станат много боксьори след такива два удара. Няма как да дадат победа по точки след два Нокдауна... Колкото и да е водил. Да, талант е... Но обичам мощ и агресивност. Уайлдър прегоря, но успя да нанесе по тожките удари. Кръв, белези, дауни

+1 ако имаше някаква нагласеност нямаше да има никакви нокдауни , ОСОБЕНО ПЪК в 12тия рунд където ако беше друг срещу Уайлдър можеше и да не стане.

Този досадно скучен мач изкара на яве факта , че Фюри има много талант , но не се обработва по никакъв начин.

Деонтей има много .... мачове с идиоти. Няма голям арсенал от удари , няма никаква защита и определено Фюри доминираше емоциите и психиката на Деонтей си беше по - слабата в този мач , както се и видя. Цял мач го търсеше с ляв в тялото и така и не разбра , че Фюри постоянно се гмурва и не опита нито веднъж да го засече така...само в 12тия рунд му се получи (най накрая) и го свали.

Повече шанс срещу АJ има Фюри заради по-разнообразната си игра. Но се вижда каква е разликата между Деонтей и Джошуа - разлика в дефенс , голямо разнообразие на удари в полза на Джошуа , силен ляв на Джошуа , който Уайлдър няма.
Очертава се AJ да бъде Меси в бокса за следващите години, тъй като няма друг подобен талант за момента , изключвайки Усик , но не сме го видяли още в хевиуейт.

Нито Паркър както се видя , нито Уайлдър , нито нашия , нито пък особено Джарел Милър , който е адски дебилен боксьор , нямат техническия талант на Джошуа.
Единствено имам някакви съмнения , че Дилиън Уайт може да направи нещо срещу Джошуа , тъй като е много корав и определено много издържлив и опасен , а и както той каза в последното си интервю се развива.

И не , Джошуа не е на стероиди , тъй като не е от 2-3 години на тази форма. На 18 години е бил 196см, 100 кг в чиста мускулатура.За храната му се грижат няколко човека и не яде пилешко или конско като наще фитнесджийчета Лазар Ангеловци и подобни. Това е ген 1 на милион.

+Quote Post
luck0
коментар Dec 2 2018, 10:53 PM
Коментар #146

Титуляр в Barça "В"

Коментари: 1,229
Регистриран: 29-January 14
Потребител No.: 28,968

Цитат(LImITeD_eDiTioN @ Dec 2 2018, 06:45 PM) *
И не , Джошуа не е на стероиди , тъй като не е от 2-3 години на тази форма. На 18 години е бил 196см, 100 кг в чиста мускулатура.За храната му се грижат няколко човека и не яде пилешко или конско като наще фитнесджийчета Лазар Ангеловци и подобни. Това е ген 1 на милион.

За останалите неща съм съгласен, но това да кажеш, че профи боксьор в тежка категория и в най-големия елит, където се въртят стотици милиони и милиарди долари, не е на някакъв вид допинг (разликата между препарат, който взема Фил Хийт например и Лазар Ангелов от една страна и този, който взема АДж и Юсейн Болт от друга, е от тук до небето - едните вземат конски дози стероиди с цел единствено помпане на мускулатурата, другите гонят спортни резултати и допингът им е необходим по други съображения), е доста несериозно. Всички (подчертавам - всички) спортисти на това ниво са на допинг. Въпросът е, че не е това, което кварталната батка във фитнеса ще ти даде, за да порасне бицагата. Със съвременните фармацевтични компании и напредъка в тази сфера обаче, е невъзможно да се улови допинга, когато се прави от професионалисти на такова ниво и всичко им е изпипано. Затова всички излизат чисти като дъждовни капки при пробите. Но бъди сигурен, че не само АДж е на химия (образно казано), а не както ти смяташ, само ген (ебахти гена - 2метра 115 кг на около 8% мазнини ...), но и Тайсън Фюри, и Кубрат, и Серхио Рамос, че и Меси и Бускетс ако щеш дори.

п.п. И аз мисля, че не е много основателно след 2 нокдауна да искаш да ти дадат победа по точки (той Фюри и не претендира особено де, спомена го няколко пъти, но каза и че няма да се оплаква и да реве за това). Особено, след като единият беше доста тежък и буквално 2 секунди те деляха от загуба, особено след като ти самият не си нанесъл особено тежки удари...

Този коментар е бил редактиран от luck0 на Dec 2 2018, 10:56 PM

+Quote Post
Mihuba
коментар Dec 3 2018, 12:49 AM
Коментар #147

Титуляр в Barça

Коментари: 3,346
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Този Фюри, като набор от умения, е много добър боксьор. 116 кила мъж, над два метра, а се движи като мидълуейт. Респект, за което. Обаче е тотално скучен за гледане. Да, стилът му е отвратителен за преодоляване и се съмнявам, че и Джошуа ще може да го бие. Не на последно място, беше почти три години извън ринга, трябваше да се бори с алкохол, наркотици, депресия, да свали над 50 килограма и тази година успя да направи само два лесни мача. Т.е Фюри е много далеч от формата си, в която детронира Кличко през 2015-а година, а мачът с/у Уайлдър, който взе, си беше много опасен отвсякъде.

Относно резултата, имам няколко неща да кажа.

Първо, струва ми се, че се върви по схемата с първия мач м/у Канело и Головкин миналата година, когато присъдиха много смешно равенство, за да има реванш и да паднат още милиони. Предполагам, че по-големите от вас помнят колко грозно ограбиха Люис срещу Холифийлд през 1999-а година, само и само да има втори мач 6 месеца по-късно. Тук чак за такива мащаби не можем да говорим, но ако някой не е гледал мача внимателно, със сигурност ще има един неприятен вкус в устата, че човекът, който два пъти праща опонента си на земята, в крайна сметка не може да спечели мача.

Второ, ако гледаме правилника до запетаята, може би Фюри вкара повече като брой удари, просто защото е типът боксьор, който ексклузивно играе с джаба си, а там лесно се акумулират попадения, но в същия момент нито веднъж не разклати опонента си за цяла вечер, а за сметка на това инкасира два нокдауна.

На трето място, особено като се говори за тежка категория, този, който излиза в ролята на претендент, трябва категорично и отчетливо да може да надиграе и/или нокаутира защитаващия поясите, а не да подскача по ринга, да клинчи, гмурка и да цъка с левия прав.

А относно Джошуа, ето какво писах преди две седмици по-назад в темата:

Цитат
Чудно ми е само, ако Уайлдър успее да победи обаче Фюри след две седмици (давам 60-40% за него) какви врътки и задължителни защити ще измисли Еди за да продължи да избягва бронзовия бомбардировач, защото натискът на медии и цялата боксова общественост ще стане вече наистина неимоверно голям за обединяващ мач между двамата. А и след като Джошуа последователно премина през Кличко, Паркър и Поветкин просто няма друго по-сериозно стъпало пред него, освен Дионтей.

В крайна сметка, Уайлдър не успя да спечели и към момента нещата отиват на реванш, но за мен е очевидно, че Еди Хърн не желае да хвърля златната си кокошка срещу Дионтей и козовете са в неговите ръце, защото Уайлдър е няколко години по-стар и вече оттук-нататък той ще е този, който ще става по-стар, бавен и всичко останало, функция на възрастта. Джошуа според мен няма да се навие и на мач срещу Фюри в близко бъдеще и според мен много се е зарадвал на равенството снощи, защото в близката година няма да го натискат и питат за мач ни с единия, ни с другия.

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
LImITeD_eDiTioN
коментар Dec 3 2018, 06:15 PM
Коментар #148

Резерва в Barça

Коментари: 2,374
Регистриран: 3-December 06
Град: Stara Zagora
Потребител No.: 800
Любими футболисти: Yaya Toure , Iniesta , R10 , Eto'o , Luis Enrique , H.Stoichkov , Neymar

Цитат(luck0 @ Dec 2 2018, 10:53 PM) *
За останалите неща съм съгласен, но това да кажеш, че профи боксьор в тежка категория и в най-големия елит, където се въртят стотици милиони и милиарди долари, не е на някакъв вид допинг (разликата между препарат, който взема Фил Хийт например и Лазар Ангелов от една страна и този, който взема АДж и Юсейн Болт от друга, е от тук до небето - едните вземат конски дози стероиди с цел единствено помпане на мускулатурата, другите гонят спортни резултати и допингът им е необходим по други съображения), е доста несериозно. Всички (подчертавам - всички) спортисти на това ниво са на допинг. Въпросът е, че не е това, което кварталната батка във фитнеса ще ти даде, за да порасне бицагата. Със съвременните фармацевтични компании и напредъка в тази сфера обаче, е невъзможно да се улови допинга, когато се прави от професионалисти на такова ниво и всичко им е изпипано. Затова всички излизат чисти като дъждовни капки при пробите. Но бъди сигурен, че не само АДж е на химия (образно казано), а не както ти смяташ, само ген (ебахти гена - 2метра 115 кг на около 8% мазнини ...), но и Тайсън Фюри, и Кубрат, и Серхио Рамос, че и Меси и Бускетс ако щеш дори.

п.п. И аз мисля, че не е много основателно след 2 нокдауна да искаш да ти дадат победа по точки (той Фюри и не претендира особено де, спомена го няколко пъти, но каза и че няма да се оплаква и да реве за това). Особено, след като единият беше доста тежък и буквално 2 секунди те деляха от загуба, особено след като ти самият не си нанесъл особено тежки удари...

Препарати , медицински и немедицински такива , да. НО не и забранени от антидопинг комисиите. Само за пример ти давам , че в подготвителен период , който е около 8-10 седмици преди мача , боксьорът е длъжен да предостави приблизителен график на антидопинг комисията къде се намира в светлата част на деня , за да може , ако решат да го направят , да му се прави внезапен тест. Има препарати,които се чистят до часове от тялото и със сигурност се прибягва до такива , но разбира се , че не са анаболните стероиди за билдърите.

+Quote Post
_Dexter_
коментар Dec 3 2018, 06:54 PM
Коментар #149

Модератор

Аз не гледам бокс заради това просто да нанасят точни удари и да бягаш. Боксьори Като Анаболния и Психото търсят край На мача преди самият край. Такива боксьори обичам!!!

Фюри след мача

+Quote Post

10 страници V  « < 8 9 10
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 15th December 2018 - 06:14 PM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria