IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила

Reply to this topicStart new topic
> Ернесто Валверде, Новият треньор на "Барселона"
Rosen
коментар May 30 2017, 01:14 AM
Коментар #1

Титуляр в Barça "В"

Група: Admin
Коментари: 945
Регистриран: 25-June 07
Град: Козлодуй
Потребител No.: 1,174
Любими футболисти: Rivaldo

Ернесто Валверде очаквано беше обявен за новия старши треньор на "Барселона".

Роден на 9 февруари 1964 във Виандар де ла Вера, Екстрамадура,
но израснал във Витория, Баска автономна област.
Прякорът му е на баски език - Txingurri (в превод мравка).

53-годишният испанец заменя на поста Луис Енрике, който се оттегли по свое желание
след три сезона и девет спечелени трофея начело на каталунците.

Досегашният наставник на "Атлетик" (Билбао) беше считан за фаворит №1 за поста,
още откакто през март Енрике обяви, че си тръгва след края на сезона. След като Валвердер се раздели
с баските преди пет дни, назначението му в "Барселона" беше само въпрос на време.

"Ернесто има качествата, опита и познанията за този пост. Той обича футбола и практикува правилния
стил за този клуб", заяви президентът на "Барселона" Хосеп Мария Бартомеу при обявяването на новия треньор.

Договорът на Валверде е за две години. "Той притежава висока работна етика, голяма страст
към футбола и интерес в работата с най-новите технологии", каза още Бартомеу.

Също като Енрике, и Валверде е бивш играч на "Барселона". Той има два сезона с екипа на блаугранас
между 1988 и 1990 г., в които печели Купата на Краля и Купата на Носителите на Купи.
Под ръководството на Йохан Кройф, той има изиграни 29 мача, в които е вкарал 10 гола.

Бившият нападател остави много добри впечатления по време на втория си период като треньор на "Атлетик".
За четири сезона той класира баските четири пъти в топ 7 и изведе тима до Суперкупата на Испания,
финал за Купата на краля и четвъртфинал в Лига Европа.

Валверде има и два периода като старши треньор на "Олимпиакос", с който печели общо пет трофея.
През 2007 г. достига до финала в Купата на УЕФА с "Еспаньол", а освен това е бил треньор на "Валенсия" и "Виляреал".

Нека му пожелаем много успехи и много късмет като треньор на любимия отбор.
Go to the top of the page

+Quote Post
Visca_el_Barca18...
коментар May 30 2017, 07:51 AM
Коментар #2

Barça "C"
**

Група: Barca Fans
Коментари: 506
Регистриран: 19-February 10
Град: Русе
Потребител No.: 7,191
Любими футболисти: Barca team

Пожелавам му успех и много смелост... ще му е нужна.
Допада ми начина на игра на отборите които е водил до момента и определено е по-добрия вариант от Унсуе така , че съм обнадежден .

+Quote Post
Vankata_10
коментар May 30 2017, 08:04 AM
Коментар #3

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,485
Регистриран: 8-April 11
Град: Sofia
Потребител No.: 28,506
Любими футболисти: ronaldinho,messi

Пожелавам му успех и дано опровергае скептиците.

+Quote Post
KeyStone
коментар May 30 2017, 09:03 AM
Коментар #4

Лидер на Barça

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 5,950
Регистриран: 4-March 08
Град: Париж/Пловдив
Потребител No.: 1,510
Любими футболисти: Leo Messi

Пожелавам успех на Ернесто, защото негов успех значи и успехи за Барселона, което е най-важното.

За никой в този форум не е тайна, че аз съм най-големият му критик и го смятам за посредствен треньор, който като биография и успехи се доближава много повече до Тата Мартино отколкото до Пеп и Лучо. Смятам, че Билбао има прекрасни футболисти, с които отборът трябваше да бъде по напред в класирането, а не да чака помощ (в този случай от нас), за да се класира в Европа.

Най-важното, което трябва да разбере, че треньор на Барселона е най-тежката работа в професионалния футбол, тук напрежението е огромно и никой няма да му даде време. Никой няма да го чака. Очаква го ударно начало и още там трябва да е на ниво, защото не го чака нищо добро в противен случай.

--------------------
БАРСЕЛОНА-ТОВА Е НАЧИН ДА СЕ РАДВАШ НА ЖИВОТА

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/20...es/00155339.jpg

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар May 30 2017, 09:46 AM
Коментар #5

Титуляр в Barça

Коментари: 3,399
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Пожелавам успех на Валверде! Надявам се бързо да се задейства с трансферите, да махне ненужните му играчи и да вземе тези, които смята че ще са му от полза, за да можем да направим една нормална и добра предсезонна подготовка.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
alex89_m
коментар May 30 2017, 04:00 PM
Коментар #6

В "Ла Масия"
*

Коментари: 171
Регистриран: 15-February 11
Потребител No.: 28,403
Любими футболисти: Xavi, Iniesta

Интересна и обнадеждаваща статия за новия ни треньор!

ТУК

--------------------
There is a myth that says you can't win by playing beautiful!

+Quote Post
Мишо
коментар May 30 2017, 10:15 PM
Коментар #7

Голмайстор на Barça

Коментари: 3,539
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

Пожелавам му успех! Не бих казал, че е треньорът-мечта в моите очи, но каквото-такова. Кредит на доверие мисля да му дам, но той трябва да е подготвен, че мнозинството от феновете на Барселона ще искат от него моментални успехи, така че да не се учудва, ако се случи да загуби Суперкупата на Испания и веднага поискат оставката му - тук е така, претенциите на нашите фенове са меко казано огромни.

Има една непосредствена задача пред себе си, която не търпи отлагане - да вземе максимумът от още 2-3 силни години, които остават на Меси, Бускетс, Пике, а и не само. Има и още една задача, която търпи известно отлагане, но ако остане за целия срок от договора си (2+1 години) ще трябва също да изпълни - почти пълно обновление на отбора, което да стане без сътресения, вероятно без особено много пари (най-вече заради стадиона), и може би най-важното - без това обновление да ни пречи да печелим постоянно трофеи.

Да, звучи като много трудна задача, но това е Барселона, а тук изискванията, особено в последните вече над 10 години са такива. Ако се справи с това ще е прекрасно, ако ли пък не, тогава кой-откъде е.

Още веднъж - успех на Валверде! Дано да ни даде множество незабравими моменти и силни емоции начело на любимия клуб. smile.gif

+Quote Post
Rosen
коментар May 31 2017, 01:44 AM
Коментар #8

Титуляр в Barça "В"

Коментари: 945
Регистриран: 25-June 07
Град: Козлодуй
Потребител No.: 1,174

Цитат(alex89_m @ May 30 2017, 05:00 PM) *
Интересна и обнадеждаваща статия за новия ни треньор!

ТУК

Ето и превод на статията:

В деня в който Ернесто Валверде напусна Олимпиакос, приключвайки успешно,
макар и краткия си престой там през 2012, Пеп Гуардиола бил попитан какво мисли за напускането му.
„Гърция загуби страхотен треньор, но ние получихме обратно един страхотен фотограф.”
Работата на Валверде със сигурност е оставила впечатление в Атина,
закачена по стените на центъра за съвременно изкуство Илеана Тунта, и показана
в шкафовете с трофеи на стадион Гиоргиос Караискаскис, Пиреа.
Според приятеля му от Испания Мичел Гонзалез, който го сменил като треньор 9 месеца по-късно,
Валверде там бил „божество”
Божество не е дума, с която той би се съгласил, казва един бивш играч. Той избягва комплиментите
и предпочита да се съсредоточи и да бъде с играчите си, но със сигурност е различен. Човекът,
който изведе Олимпиакос до 3 шампионски титли и две купи на Гърция, заведе Атлетик Билбао
до първия им трофей от 31 години, днес става треньор на Барселона, започнал да учи в училището
по Фотография на Каталуня, когато пристигнал да играе за Еспаньол през 1986. През 2012, той публикувал
колекция от черно-бели фотографии, които баският поет и писател Бернардо Атчага описва като „едновременно
деликатни и сурови, все едно са направени от две различни ръце”. Парите от продажбите отидоха за социални проекти в Атина.

Атчага е приятел на Валверде. Историята ни разказва Мигел Пардеза, бивш играч на Мадрид с докторска степен и литературни заложби.
Валверде е също близък със сценариста Давид Труеба и с народния баски певец Рупер Ордорика.
Брат му Микел е аниматор. Баща му емигрирал от Екстрамадура в Баската автономна област.
Работел в завод за автомобилни гуми, и стачкувал в градчето Виктория 6 месеца през 60-те години.
Сурови и тежки дни по времето на диктатурата. Жена му Моника е биолог.

Валверде е фен на английската рок група Стоун Роузес (Каменни Рози). Оприличил завръщането си
в Атлетик на Кръстника част Втора. Продължение, което всъщност е много добро. Валверде също като жена
си е учил биология в университета, но само за една година, докато бил на 20 години в отборът Сестао Ривър.
Той беше нападател, висок 1,60м, който мислеше да стане фотограф, веднага след като спре с футбола и планираше
да посвети време на фотографията. Винаги беше пленен от работата на снимащите около страничната линия на игрищата.
Но, той каза: „Футболът попива в мозъка ми”, и стана треньор. Сега е треньор на Барселона.

Винаги е имало вероятност да стане такъв. Хавиер Клементе му измисли прякора Тчигури (Мравката).
Валверде е играл за Еспаньол 2 години, след това за Барселона, преди да премине в Атлетик. В Барселона, за краткия си престой,
той работи под ръководството на Йохан Кройф. Според Валверде, Кройф е имал огромно влияние върху всички играчи.
През 1994, 8 години преди дори да започне да тренира Б отбора на Атлетик, Кройф написал за него: Беше интелигентен и винаги
показваше интерес да учи нови неща. Ще бъде един от най-обещаващите треньори.

Това не е първото обаждане от Барселона, нито е единствения отбор, който го търси. Две лета по-рано го искат от Реал Мадрид.
Той беше първият им избор, преди Рафа Бенитез.

Валверде отказал, нещо което казва много за него. Когато Гуардиола напуснал Барселона, направил две
препоръки за свой заместници: Валверде и асистента си Тито Виланова. Барселона избраха Виланова, търсейки приемственост,
но много скоро пратиха още два пъти оферти. Следващата година, Барселона дискренто му споменаха за работата,
защото търсеха възможни решения за деликатен проблем, свързан с влошаващото се здраве на Виланова. Виланова искал да продължи,
Барселона уважиха това негово решение и Валверде се съгласи да се върне в Атлетик. Докато докторите препоръчат на Виланова
да не продължава, беше твърде късно. Валверде беше обещал и държеше на обещанието си.

Тата Мартино пое поста в Камп Ноу, но си тръгна година по-късно. Отново Барселона предложиха работата на Валверде,
и отново той отказа да напусне. Когато дойдоха от Мадрид, отговорът беше същия. Барселона подписаха с Луис Енрике,
но казаха на Валверде, че ще се върнат. Промяната на спортния им директор не промени това тяхно намерение, договорът
му изтичаше, беше осигурил участие в евротурнирите за 4 пореден сезон, и той и Атлетик се съгласиха, че е дошло времето
да си тръгне, без взаимни обвинения или съжаление за нещо.

Бившият полузащитник на Атлетик, Шави Гонзалез казва: Всичко се нареди. Той излиза през предната врата, по правилния начин.
Всички му желаят най-доброто, и се надяват един ден да се върне обратно. В Атлетик има два периода – преди и след Валверде.

Гонзалез е играл при Валверде при първия му престой на Сан Мамес и говори с много любов към него. Трудно се намира някой
който да не го прави. „Той е добра компания, щедър и открит, често забавен и всеобщо уважаван, издигащ се над боклука,
който заобикаля играта тук. В Барса с стяхната политика и преса, безмилостната критика и съперничество с Мадрид,
това негово качество ще бъде тествано.” Бившият играч добавя: „Той не иска да е звезда и не се интересува от противопоставяния.”

„Аз съм като всеки друг треньор, ако е в тяхното поле е дузпа, ако е в нашето не е”, казва Валверде. Все пак, малцина ще си признаят
толкова открито грешно взето решение, нещо което той прави доста често. Той настоява, че не е редно да се критикуват съдиите.
Много малко треньори се справят с подобни неща толкова лесно, толкова естествено, вместо да са гневни и ядосани.

И по-важното е, че малко хора могат да докоснат играчите, така както той го прави. „Най-голямата му сила е управлението на съблекалнята”,
казва полузащитникът от Манчестър Юнайтед, Андер Ерера. В този смисъл, той е топ треньор: честен, директен, искрен.
Не е лесно да се направи така, че и титуляри и резерви да се „борят до смърт” за треньора си.

Гонзалез казва: „Той е много добър психологично и емоционално, добър мотиватор е. Знае кога да натисне, и кога да отпусне.
Всички треньори имат идеи, значки, модели, но накрая това отношение, този диалог и обратна връзка с играчите, са жизненоважни. Това е тайната му.”

Валверде признава, че съблекалнята на Атлетик е лесна – сравнително скромна, почти еднородна група от 25 човека,
идващи от един и същи регион с еднакви идеи и цели. Гонзалез, не смята, че той ще се мъчи в Барселона, или, че ще му липсва необходимата власт.
Нито небезизвестното „въображение”, нито политическият привкус, нито пресата или напрежението ще му повлиаят сериозно.
Когато той напусна Билбао, на прощалната си вечеря пред 200 човека, той настоя, че иска да отиде някъде, където е трудно.
Предизвикателството му отива, и той няма да избяга от него.

Един пример е как се справи при една ситуация, когато извади Фран Йесте и Асиер дел Орно извън отбора за лоша дисциплина.
Колкото до напрежението, то и в Гърция беше голямо. Даже и повече, защото беше по средата на криза. Олимпиакос бяха задължени
да спечелят първенството и Валверде видя страст и протести от първо лице, проблеми с трибуните, сблъсъци по улиците и хора от
екипа му, живеещи в блокове с постоянни спирания на електричеството. Някой, който го познава, ще се изсмее: „Напрежение ли?
На него не му пука. Ако трябва да закотви Неймар на пейката, той ще го направи.”

Гонзалез потвърждава: „Тчигури знае какво е да имаш съблекалня пълна със звезди и може да си помислите: Какво ли ще каже на Меси?
Но той ще знае какво, той е готов.”
Ако трябва да се развика, той ще го направи. Много хора не са го виждали какъв е в действителност, но зад затворените врати е точно такъв.
Той ще изкара играч за доброто на отбора, пред всички, дори и да е звезда. Той знае как да се налага. Спокоен е в трудните моменти
и не се оставя еуфорията да му влияе в добрите такива. Той е гений в този аспект. Той е спокоен, когато другите губят връзката, нещо,
което играчите приветстват. Чигури има този спокоен образ, и това е той, той е личност.

Също така, той е много убедителен. След първият си мач начело на Атлетик, при една загуба от отбора на Барселона, воден от Франк Рийкард,
Валверде настоява, че няма да направи нещо в което не вярва. Когато беше в Еспаньол, Кройф казва за него: „Истинско удоволствие е да
гледаш играта на Еспаньол. Щастлив съм, че там има хора като Ернесто, които играят по този начин и искат хората да се наслаждават,
защото футболът е точно да носи наслада.” Един приятел го нарича „Синът на Кройф”, казва кондиционният треньор Хосе Антонио Позанко,
който е израснал в Ла Масия и по-късно е работел за Рийкард.
Шави Ернандез, най-решителния защитник на Барселонската ценност, казва през 2007: „Отборите на Валверде играят добър футбол,
те обичат да задържат топката, не просто да си я подритват.”

Но докато тези връзка има значение в Каталуня, това не означава непременно, че Валверде е философ. Светлината е важна,
головете са по-важни. „При снимките и при футбола се търси баланс”, казва Валверде, на откриването на една изложба в Атина.
„И двете зависят от нещата, които са ти предоставени”, добавя той.

Има разнообразие в системата и методите му. Знае как да тренира, знае как да е забавен, знае много за топката, и техническата работа.
Не се повтаря и играчите точно това обичат – че всеки ден е различно. Не е прекалено обсебен от дребни тактически детайли, защото идеите,
философията са толкова дълбоко вкоренени в Атлетик и Барселона, казва Гонзалез. Освен това, има много прилики между двата клуба.
Много от идеите му, които са работели в Атлетик, ще се впишат добре и в Барселона.

„Една от силните му страни, е че се адаптира”, казва Ерера. В Билбао, с Раул Гарсия и Ариц Адуриз, двама страхотни играчи във въздуха,
той играеше по начин, целящ да докара топката до тях възможно най-бързо в голяма част от случаите. Сигурен съм, че в Барселона ще
се адаптира за да напасне играта към уменията на играчите. В днешно време, управлението на съблекалнята е най-важното нещо и
Ернесто е страхотен в този аспект. Всички знаем какво е предизвикателството в Барселона, и то е да се печели всеки мач.
Сигурен съм, че той ще успее да се справи.

+Quote Post
_Dexter_
коментар May 31 2017, 07:56 AM
Коментар #9

Модератор

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 7,864
Потребител No.: 5

Хубав материал. Ако това е вярно, ще има доста кредит на доверие

+Quote Post
I_Love_Barca
коментар May 31 2017, 11:04 PM
Коментар #10

Резерва в Barça "В"

Коментари: 722
Регистриран: 22-March 14
Потребител No.: 28,983

Новият треньор на Барселона Ернесто Валверде увери, че иска да превърне каталунците в още по-голяма футболна сила, отколкото са те в момента.

"За мен е привилегия да бъда тук. Чувствам се късметлия, след като клубът се сети за мен и ми предложи работата. Развълнуван съм, започвайки нов етап от своята кариера", бяха първите думи на специалиста, който ще бъде представен официално утре.

"Това е огромно предизвикателство, но моето намерение е да направя Барселона още по-велик, отколкото е този клуб в момента. Искам нещата да се получат и хората да се радват на играта ни. Искам феновете да видят отдаден отбор."

"Желанието ми е нашите привърженици да се наслаждават на любимия си отбор така, както го правеха през последните години. Да се гордеят с Барса."

"Мина много време, откакто бях тук като играч. сега съм по-стар, в напълно различно време. Сега съм по-осъзнат и съм наясно какво значи тази крачка. Като играч на Барса бях доста млад. Но сега отново съм тук", каза още специалистът.

Прочети още на: http://www.gol.bg/barcelona/2017-05-31/don...lik-otbor-video

+Quote Post
I_Love_Barca
коментар Jun 1 2017, 12:18 AM
Коментар #11

Резерва в Barça "В"

Коментари: 722
Регистриран: 22-March 14
Потребител No.: 28,983

Johan Cruyff on Ernesto Valverde back in 2012: "He's one of the most outstanding and promising coaches in Spanish football."

+Quote Post
Visca_el_Barca18...
коментар Jun 6 2017, 09:32 PM
Коментар #12

Barça "C"
**

Коментари: 506
Регистриран: 19-February 10
Град: Русе
Потребител No.: 7,191
Любими футболисти: Barca team

Ако се вярва на слуховете за евентуални нови попълнения то си мисля , че Валверде ще въведе любимото си 4-2-3-1 при нас. Което за мен значи че Бускетс ще "изгори" или поне ще играе много по-малко. Определено ще е нещо ново за нас и би било интересно. Ако предположим , че купим десен бек, крило и халф то състава ще изглежда по следния начин :
На вратата е ясно. В защита също. Двойката халфове ще са Ракитич и Сержи Роберто да кажем( или някой от новите попълнения тук не мога да сложа някакво име) , но трябва да са хора които организират играта в дълбоина и вършат много черна работа. Бускетс е леко бавен за този пост,но може и да ме опровергае и да свърши работа. Пред двойката вътрешни халфове е Меси , в ляво Ней , а в дясно друго ново попълнение(Дембеле, Ди Мария, Коутиньо няма значение) . Напред е ясно. Би било интересно поне за мен да видя такава подредба при Валверде и ако всички участват активно в дефанзивната част от играта може и да има успех схемата. Естествено следват и няколко въпроса.
1- Ще може ли Бускетс да покрива малко по - голяма зона от досегашната му .
2- Иниеста кой точно ще ротира,защото ако е някой от вътрешните халфове не сме добре .
3- Ако продадем Арда и някой измежду Неймар и другото крило се контузи кой точно ще играе защото аз се сещам само за компромисни варианти,въпреки , че с тази тактика май ще има повечко минути за Рафиня.
Само да вметна не казвам че така трябва да играем просто май натам вървят нещата и за мен би било интересно да видя отбора как изглежда по този начин.

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Dec 6 2017, 10:54 PM
Коментар #13

Титуляр в Barça

Коментари: 3,399
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Ernesto Valverde is the first manager in Barça's history to lose none of his first 6 UCL games with the team.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 11th December 2017 - 09:35 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria