IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

15 страници V  « < 13 14 15  
Reply to this topicStart new topic
> Туре Яя, BEAST MODE ACTIVATED!
Capitan_Tarzan_Puyol
коментар Nov 3 2011, 11:24 PM
Коментар #211

Guests

Жалко, че нямаше как да остане в Барса. Ако беше с 4-5 години по-дърт може би би се съгласил да бъде резерва на Бускетс, но човека иска да се развива и добрите му дни тепърва предстоят. wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
HateFuckinGReal
коментар Dec 25 2013, 09:22 PM
Коментар #212

Бъдеща звезда на Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 1,569
Регистриран: 25-November 09
Град: София
Потребител No.: 6,059

Цитат
Туре: Барселона се страхува от Манчестър Сити и има защо
"Понякога писането на история отнема повече време. Аз съм един щастлив човек, който е на правилното място, защото клубът купи фантастични футболисти. Сигурен съм, че след няколко години Манчестър Сити ще бъде най-добрият клуб в света", коментира Яя Туре.

"В Барселона се страхуват от нас, заради начина, по който виждат, че играем във Висшата лига. Те са доста уплашени", допълва звездата на гражданите.

"Ние играем фантастичен футбол вкарваме голове, страхотни сме атака. Но престои труден мач и за нас. Ние знаем, че ако искаме да победим, ще трябва да покажем максимума от възможностите си", каза още Яя Туре.

Ето такива изказвания ми влизат под кожата. Определено сме много уплашени от титаническата класа на Демикелис и Негредо laugh.gif Добре, че са Агуеро и Силва да вземат някоя друга победа.

--------------------
Той беше прав.

+Quote Post
xixo
коментар Jun 4 2018, 10:36 PM
Коментар #213

Модератор

Група: Admin
Коментари: 4,922
Регистриран: 8-March 06
Град: Hate city Sofia
Потребител No.: 261
Любими футболисти: Luis Enrique, Xavi, Vinnie Jones

Отдавна не е писано в тази тема, но днес видях новината заради която просто вече тотално се убедих, че Яя Туре е един много, ама много глупав човек:

https://www.sportal.bg/news.php?news=728187

Цитат
Яя Туре обвини Гуардиола в расизъм
04 юни 2018 | 19:26 - Обновена
Яя Туре обвини Гуардиола в расизъм
0 0 0 0 19
Африканският полузащитник Яя Туре обвини наставника на Манчестър Сити Пеп Гуардиола в расизъм. Котдивоарецът разказа интересна случка, в която се е почувствал обект на расистки нападки от страна на испанския треньор в интервю за France Football. През последния сезон Туре игра за “гражданите”, но договорът му с клуба изтече.

“Бях втори капитан и Гуардиола ми каза пред всички, че му се струвам демотивиран. Каза ми да отида при клубното ръководство и да разговарям с тях, ако не искам да остана в отбора. Имах чувството, че Пеп иска да развали последния ми сезон в Сити. Започнах да се питам дали цветът на кожата ми не е основна причина за това отношение. И не бях единственият, който се питаше това”, започна Туре.

“Докато е бил в Барселона, някои футболисти в тима също са се чувствали по подобен начин. Може би африканските футболисти не сме третирани така, както другите. Гуардиола се преструва, че няма проблеми с тъмнокожи футболисти. Прекалено интелигентен е, за да го покаже наяве. Никога няма да го признае. В деня, в който поеме отбор с петима африканци, които не са натурализирани, ще им изпратя торта”, завърши полузащитникът.

Толкова скандали завъртя, но все пак трябваше да се покаже като дребна душица и за финал

--------------------

+Quote Post
Mihuba
коментар Jun 5 2018, 06:23 PM
Коментар #214

Титуляр в Barça

Коментари: 3,247
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Това първо, че не е сигурно доколко е вярно или съответно колко е напудрено и преиначено от медията, от която БГ колегите им са преписали за повече кликове.
Второ, Яя Туре, ако за миг се вкараме в обувките му, има всички причини да НЕ харесва Пеп Гуардиола, защото първо Пеп го замрази в Барселона (след много солидни игри, а сетне и продаде), за да наложи Серхио Бускетс. Да, през призмата на времето, този ход е бил печеливш, но тогава Яя беше на 25-26 години, в развета на силите си и отвърден играч и изведнъж, бива изтикан настрани заради някакъв местен младок, който никой не знае дали ще отговори на очакванията.

Трето, след като котдивоарецът отиде в Ман Сити, 6 сезона беше абсолютен звяр и незаменим за сътава си, при това при няколко различни наставника, след което отново съдбата го срещна с Пеп и мястото му немедлено изстина отново, за сметка на други хора. Субективно погледнато, за себе си е прав. Може би така е най-лесно, т.е да кажеш: "ами аз мисля, че тренерът е расист и затова не играя грам", това не казвам, че е мъжко, но пък ако беше казал да речем: "Гуардиола е пълен лайнар, мразя го в червата, защото на два пъти, в два различни отбора се подигра с мен", щеше пак да има недоволни.

Факт е обаче, че въпреки напредналата си вече възраст, Яя можеше да бъде ползван една идея повече, защото мачове бол, Сити играят на 4 фронта и няма как да няма място за всеки, отделно, че имаше доста играчи с контузии, а Туре за този и миналия сезон, на база мачовете, които е играл, излиза , че не второстепенна, ами направо четвъртостепенна роля е имал. Нормално е да е обиден. Аз поне го разбирам и му влизам в положението.

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
V.KONDEV
коментар Jun 5 2018, 10:19 PM
Коментар #215

Резерва в Barça "В"

Коментари: 747
Регистриран: 10-September 13
Град: Сливен
Потребител No.: 28,946
Любими футболисти: Petit Bergkamp Overmars Rivaldo Marquez Zanetti Messi

Туре в Барса бе най-добрият ДХ в света тогава /а и бе в най-добрия отбор в света и това помага/. Но чудовището Бускетс напираше и логичното се случи. Когато Пеп пое Сити, Туре залязваше за големия футбол и издишаше в мачовете. Прави се на интересен пред медиите, агента му още повече, но евала че Пеп не се огъна и каза, че когато се извинят..., тогава ще върне Туре в отбора и след дълъг престой извън отбора, Тури и агента му се огънаха и сведоха глави. След това Пеп го ползваше, логично не като преди и когато играеше Туре, ясно се виждаше какви са му възможностите вече. Даже не се и учудвам, че сега Туре отново започна да приказва. Жалко, защото в Барса имаше друг по-положителен имидж.

+Quote Post
xixo
коментар Jun 8 2018, 02:17 PM
Коментар #216

Модератор

Група: Admin
Коментари: 4,922
Регистриран: 8-March 06
Град: Hate city Sofia
Потребител No.: 261
Любими футболисти: Luis Enrique, Xavi, Vinnie Jones

А аз не оправдавам Туре, защото просто си търси оправдания извън него самия, а в Сити се забърка и в други скандали освен с Пеп. Помните ли цупенето му, че от отбора не са му изпратили торта за РД или там някаква подобна простотия. Туре отиде в отбор, където му се даде много свобода и доверие, но той прекалено много се качи в облаците, а ние най-добре знаем, че Пеп специално не обича да има някой, който да е с подобно отношение - сещате се как с идването си в Барса си заминаха Роналдиньо, Ето'о и Деко, а впоследствие и Златан.

Вторият въпрос, който повдига Туре е много по-интересен, но имам притеснение, че е решил да играе расовата карта, но не си дава сметка, че нито един треньор на голям, европейски отбор няма да се съгласи да има петима африканци в отбора си, но не заради цвета на кожата им, а заради малоумната практика да се провежда на всеки две години и то през януари. Кой е този треньор, който ще е ОК в средата на сезона да се лиши от пет играча за месец?

Доколкото си спомням миналата година африканския еквивалент на УЕФА взе решение първенството да се премести през лятото и това може и да отвори вратата на повече африкански играчи в един и същ отбор, но до момента беше просто самоубийство.

--------------------

+Quote Post
wesley
коментар Jun 10 2018, 01:35 PM
Коментар #217

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,815
Регистриран: 9-April 10
Град: Стара Загора/София
Потребител No.: 7,935
Любими футболисти: Van der Sar, Bergcamp, Overmars

Цитат(xixo @ Jun 8 2018, 02:17 PM) *
А аз не оправдавам Туре, защото просто си търси оправдания извън него самия, а в Сити се забърка и в други скандали освен с Пеп. Помните ли цупенето му, че от отбора не са му изпратили торта за РД или там някаква подобна простотия. Туре отиде в отбор, където му се даде много свобода и доверие, но той прекалено много се качи в облаците, а ние най-добре знаем, че Пеп специално не обича да има някой, който да е с подобно отношение - сещате се как с идването си в Барса си заминаха Роналдиньо, Ето'о и Деко, а впоследствие и Златан.

Вторият въпрос, който повдига Туре е много по-интересен, но имам притеснение, че е решил да играе расовата карта, но не си дава сметка, че нито един треньор на голям, европейски отбор няма да се съгласи да има петима африканци в отбора си, но не заради цвета на кожата им, а заради малоумната практика да се провежда на всеки две години и то през януари. Кой е този треньор, който ще е ОК в средата на сезона да се лиши от пет играча за месец?

Доколкото си спомням миналата година африканския еквивалент на УЕФА взе решение първенството да се премести през лятото и това може и да отвори вратата на повече африкански играчи в един и същ отбор, но до момента беше просто самоубийство.

Направо не мога да си представя в какъв час точно ще се провежда това първенство през лятото... Вероятно към 01/02ч. през нощта на 500 метра под африканския първенец Килиманджаро ще да е
На мен лично статията ми се струва скалъпена. И един въпрос, къде ще ходи Туре?

+Quote Post

15 страници V  « < 13 14 15
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 26th September 2018 - 06:14 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria