IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
4 страници V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> La Liga 2017-18, Round 33: Celta Vigo - FC Barcelona, 17.04.18, 22:00 BG
KeyStone
коментар Apr 17 2018, 10:57 PM
Коментар #46

Лидер на Barça

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 6,070
Регистриран: 4-March 08
Град: Париж/Пловдив
Потребител No.: 1,510
Любими футболисти: Leo Messi

Този мач показа, че съвесем спокойно можехме да играем в немалко предходни двубои с подобен състав. Мачове срещу Лас Палмас, Леганес, Ейбар, Хетафе и прочие отбори съвсем спокойно можеха да бъдат взети и с резервите. Което потвърждава за пореден път страхотната глупост, която надроби ЕВ този сезон.

И още един доста отчайващ факт: за първи път от 16 години започваме без юноша в отбора. 16 години. Това отново говори достатъчно само по себе си.

А Лео всячески се опитва да показа недоволствието си спрямо Валверде. За мен аржентинецът няма да играе нищо до края на сезона, с изключение на мачовете в събота и срещу Реал...

--------------------
БАРСЕЛОНА-ТОВА Е НАЧИН ДА СЕ РАДВАШ НА ЖИВОТА

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/20...es/00155339.jpg
Go to the top of the page

+Quote Post
runthewalk
коментар Apr 17 2018, 10:58 PM
Коментар #47

Резерва в Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 2,224
Регистриран: 24-November 08
Град: варна
Потребител No.: 2,179
Любими футболисти: Messi , Neymar , Iniesta , Alba

Ние сме победителите от този мач , гола им е отбелязан с ръка.

Лео не играе така защото все още е неразположен от загубата в рим , ние не сме хванати от гората и виждаме че желанието му за игра падна два или три пъти.

Много ми хареса състава .

+Quote Post
KeyStone
коментар Apr 17 2018, 11:00 PM
Коментар #48

Лидер на Barça

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 6,070
Регистриран: 4-March 08
Град: Париж/Пловдив
Потребител No.: 1,510
Любими футболисти: Leo Messi

И още нещо за Лео-медиите в Аржентина излязоха, преди ден, с новината, че Меси играе с болки от известно време насам. Валверде го отрече на пресконференцията вчера, но не мисля, че вече някой вярва на треньора ни.

--------------------
БАРСЕЛОНА-ТОВА Е НАЧИН ДА СЕ РАДВАШ НА ЖИВОТА

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/20...es/00155339.jpg

+Quote Post
runthewalk
коментар Apr 17 2018, 11:03 PM
Коментар #49

Резерва в Barça

Коментари: 2,224
Регистриран: 24-November 08
Град: варна
Потребител No.: 2,179
Любими футболисти: Messi , Neymar , Iniesta , Alba

В Патагония всичко е точно и без фалшиви новини laught22.gif

Този коментар е бил редактиран от runthewalk на Apr 17 2018, 11:05 PM

+Quote Post
6464
коментар Apr 17 2018, 11:24 PM
Коментар #50

Титуляр в Barça

Коментари: 2,854
Регистриран: 12-September 10
Потребител No.: 12,473

Валверде започва да ме докарва до ступор на моменти. Наистина този човек се е ошашкал много сериозно и няма никаква реална трезвена преценка за ситуацията.

За чий вади Коу и Дембеле.......?!?!!?

За какво вкарва Меси при почти приключил мач.... ?!?!?! Както някой написа по-нагоре, като влезма аржентинеца наред с играчите на Селта и нашите се парализираха, като го видяха на терена.

Елементрани грешки.

P.S. стартовият състав беше Ок, но след дъжд-качулка. Подобен състав трябваше да започне да пуска още в началото на месец Март.

+Quote Post
Mihuba
коментар Вчера, 00:11
Коментар #51

Титуляр в Barça

Коментари: 2,938
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Не успях да хвана мача и гледах само хайлайтс. Как се представи Йери Мина? Видях, че при 1-1 беше най-последният от всички, които не успяха да се намесят.

Относно червения на Роберто - от една страна не може да бъде винен, защото спасява гол или хайде, чиста голова възможност. От друга страна обаче няма как да се знае, понеже хем нападателят може да се засуети/спъне, хем вратарят може да извади положението, а в конкретния случай (което май Сержи просто не успя да види) Вермаелен мисля се беше изсилил и имаше шанс да успее и той да окаже влияние, преди Йаго да успее да стреля. Като цяло, аз съм на мнение, че в подобни ситуации е винаги по-добре да получиш гол, но да имаш възможността да го върнеш и реагираш в пълен състав, а не да обричаш колегите ти да се гърчат в намален. Това важи особено за по-големи мачове, между по-равностойни отбор. Аз, ако съм футболист, подобно решение не бих взел, освен ако не е 85-а минута поне.

P.S Интересно при този титулярен състав, който Валверде беше извадил, ако под рамката бе Силесен, кой щеше да носи капитанската лента? icon_smileLOL.gif

Този коментар е бил редактиран от Mihuba на Вчера, 00:11

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
barca_shampion95
коментар Вчера, 07:24
Коментар #52

Резерва в Barça "В"

Коментари: 862
Регистриран: 19-August 09
Град: Враца
Потребител No.: 5,303

Гледах репортаж от мача, еми Селта като класа са горе-долу на нивото на Рома, и съм 100% сигурен че с тази формация нямаше да паднем с 0:3

--------------------

BARCAFOREVER
1992,2006,2009,2011,2015

+Quote Post
Rosen
коментар Вчера, 08:03
Коментар #53

Титуляр в Barça "В"

Група: Admin
Коментари: 968
Регистриран: 25-June 07
Град: Козлодуй
Потребител No.: 1,174
Любими футболисти: Rivaldo

Цитат(Mihuba @ Apr 18 2018, 01:11 AM) *
P.S Интересно при този титулярен състав, който Валверде беше извадил, ако под рамката бе Силесен, кой щеше да носи капитанската лента? icon_smileLOL.gif

Ако се гледа кой е от най-много години в отбора без прекъсване - Видал,
а ако се гледа кой е дошъл най-рано в отбора - Вермален, макар той миналия сезон е бил под наем в Рома
(и пак си мисля, че си се води наш футболист дори и под наем).

+Quote Post
xixo
коментар Вчера, 09:26
Коментар #54

Модератор

Коментари: 4,709
Регистриран: 8-March 06
Град: Hate city Sofia
Потребител No.: 261
Любими футболисти: Luis Enrique, Xavi, Vinnie Jones

Аз съм адско доволен от показаното от "низвергнатите" снощи - първото полувреме играхме адски добре, макар и да допускахме грешки, то видяхме един отбор, който се движи много, пресира и играе на скорост и с вариативност в атака.

За мен проблемите в играта настъпиха след смяната и влизането на Меси и Роберто - влизането на Меси имаше много странен ефект и върху двата отбора. Селта веднага се втурнаха да го пазят него и да го неутрализират, което позволи на другите играчи да получат повече свобода и пространство, като това доведе и до втория ни гол - много добра комбинация между Семеди и Демебеле, защото Селта се беше съсредоточила върху Лео.
Негативното е, че влизането на Лео се отрази и на нашия отбор - веднага спряха с движението и започнаха да го търсят него задължително, изгубиха инициативата, която имаха преди това. В първото полувреме Коутиньо, Денис и Гомеш задържаха топката, играеха едно на едно и се нагърбваха с развитието на атаката. После влезе Меси и му дават топката, дори и на 3 метра от тях и спират, за да чакат какво ще измисли той.

Проблема е, че тези играчи имат качества, но нямат самочувствие. Нередовната им игра и липсата на практика изобщо не им помага, като за това вината е на Валверде. В тези момчета има желание, има качества, но ги е страх да не сбъркат и да им се накара Меси или някой друг от супертитулярите.

Индивидуални впечатления:

1. Тер Щеген - звяр е това момче и ме изкефи да го видя с лентата. Игра добре, извади ни в няколко сериозни ситуации.

2. Мина - добър трансфер. Момчето игра много прилично, но му трябва още практика и климатизация. Допусна грешки, но като цяло е стабилен. Хареса ми, че играе със спокойствие, има добра физика и ръст, скоростта му е на ниво, както и техниката и задържането на топката. Смятам, че не трябва да бъде даван под наем, а да се държи в отбора и да му се дават все повече шансове.

3. Вермален - опитен играч, много добра игра с глава и скорост. За жалост и при него си личи, че липсва игрова практика и вече поостарява, а склонността му към контузии го прави по-скоро ротационен играч. Мисля, че е редно да продължи да е в отбора като ротационен играч, но да се дава приоритет на Мина.

4. Семедо - изигра добър мач снощи, бърз е и е остър в атака, има качества и трябва да се поработи с него в тактическо отношение, на няколко пъти бе изтеглен прекалено напред и оголваше десния фланг, което поставяше Мина в трудни ситуации.

5. Дин - добра резерва, не е на нивото на Алба и няма да бъде. Малко е припрян, но това може да е и от споменатата липса на самочувствие и игрова практика. Снощи изигра приличен мач, но имаше повече брак, отколкото би ми харесало.

Общо за защитата - снощи Селта имаха доста положения, като в повечето случаи проблема беше по-скоро от липсата на практика и сработка. Тези хора не бяха играли заедно в мач, а поотделно общо имат също прекалено малко мачове по принцип.

6. Андре Гомеш – снощи изигра адски добър мач на позицията на дефанзивен полузащитник. Движеше се много и покриваше голям периметър, пресираше и изнасяше топката, както и се нагърбваше да диктува темпото, да задържа и да организира атаките. Грешката за първия гол пак смятам, че не е изцяло негова, защото и Дембеле можеше да заходи с една крачка, а не да стои на място и да чака. Докато Андре беше на терена отбора играеше спокойно и съсредоточено, а той самия се беше нагърбил и изпълняваше много добре своите функции и заместваше успешно Бускетс. За мен е огромна грешка да се разделим с него, защото има качествата за Барселона и видяхме, че неговата позиция е по-назад и може да е заместника на Серхио – стига да се спрат експериментите с него като външен халф или заместник на Иниеста. В момчето има много футбол и с малко правилна работа може да се превърне във важен за отбора състезател.

7. Денис Суарез – много добро първо полувреме, но второто се скри буквално. Показва техника, желание и движение, но все още има доста брак в играта, което сме отвикнали да виждаме от играч на тези позиция. Второто полувреме, особено след смените просто се покри и не го виждах. Влизането на Меси и Роберто му подейства зле, като спря да се нагърбва с решения, както и да движи топката, както го правеше в синхрон с Коутиньо.

8. Паулиньо – за мен бразилеца изигра един странен мач, като показа и добри, и лоши неща. Движи се, нагърбва се със задържането на топката, удари греда и вкара гол (макар и да го пишат на Алкасер), но има един елемент в играта му, който ме дразни и това е, че играе прекалено напред. Във всеки негов мач се изнася почти като нападател и търси гола, което е прекрасно, но снощи в няколко такива ситуации неговата зона бе празна и това позволи на Селта да организират доста атаки от там, което в комбинация с доста изнесения напред Семедо, доведе до проблеми за Гомеш и Мина. Не знам дали се дължи и на умора, но Паулиньо трябва да бъде по-сигурен в този аспект, защото отварянето на тази дупка ще ни коства много, ако играем с него. Все пак сме го взели за друга роля, а не за голмайстор – да, хубаво е от време на време да вкарва, но не и да е на цената на толкова празни пространства.

9. Коутиньо – изнесе зверски мач. Адски доволен съм от неговия трансфер и очаквам да е доста полезен и ефективен играч в бъдеще. Нямам забележки към играта му, очаквам малко повече сработка с другите играчи и ще ни донесе много радост.

10. Пако Алкасер – показа движение, но не и нещо повече. Снощи очаквах да видя повече от него, като в доста време ми се струваше изолиран от другите, дори и през първото полувреме.

11. Осман Дембеле – вкара важен гол, направи и добра комбинация със Семедо, но като цяло имаше доста брак в играта му. На това момче много му тежи цената – наистина не знам какво да мисля за него и бъдещето му в Барса. Определено има нужда да натрупа самочувствие и да се успокои, защото изкара много тежък сезон с контузиите, но не можем да го чакаме още дълго. Следващия сезон ще му е решаващ за кариерата като цяло. Пак споделям, че при първия гол можеше да направи крачка към топката, а не да остава на място, както и да е по-ориентиран за обстановката около него. След това тръгна колебливо за връщането ѝ, спря се и не използва скоростта си, за да противодейства.
Бих искал да видя от него повече постоянство, спокойствие и игра в защита.

Смени:

1. Лео Меси – влизането му беше грешка. Изкарахме играещия силно Коутиньо, а Меси не беше и на 40% в мача. Статичен и с нетипично много грешки. По-нагоре коментирах и влизането му като влияние върху двата отбора. Снощи за мен излезе само името Меси, но не и играча.

2. Сержи Роберто – влизането му на мястото на Гомеш също за мен е грешка. Андре се справяше доста по-добре на тази позиция, а Сержи бе леко незабележим, докато не се прояви с директния си червен картон. Видях мнения, че подобно решение е оправдано, но за мен беше зверска глупост. Имаше още 20 минути игра, а ние вече бяхме загубили инициативата, контратаката дойде след грешка и оставени много празни пространства от страна на Паулиньо и Семедо, но изгонването му тотално промени развоя на мача. Вече бяхме изпуснали инициативата и вместо да се опитаме да успокоим ситуацията, ние останахме с човек по-малко и то за цели 20 минути. Впоследствие видяхме, че Селта вече имаха повече импулс и пространства и ни натиснаха съвсем.

3. Алеиш Видал – като цяло беше логична смяна, но не помогна много и не вкара сигурност по дясното крило, нито вкара острота отдясно. За мен Видал това лято е редно да си замине.

Валверде – гледах мача с интерес, заради стартовия състав, надявам се че и той е гледал и е видял, че на резервната скамейка е имал качество, което не е съумял да оползотвори през сезона, а е изцедил енергията на основните си играчи, а другите ги е извадил от строя с липсата на игрова практика и гласуване на доверие. Смените му бяха неудачни в случая или поне 50 на 50. Факта е, че потърси промяна при 1-1 и извърши първите две в 60-ата минута, търсейки победата, а влизането на Видал бе теоретически правилно в конкретната ситуация. Донякъде бе предаден и от глупостта на Роберто, но просто не успя да отговори на натиска на Селта. За мен бе по-логично да смени Алкасер, а не Коутиньо, за да продължим да имаме преимущество в средата на терена, а напрактика се озовахме със статичен Меси и изолиран Пако. Подозирам, че смяната на Коутиньо е за да му дозира натоварването и да го използва като титуляр в събота, но досега сме го виждали многократно, че източва силите на играчите си и не му пука за умората им. Изваждането на Гомеш повлия също на играта, макар и да смятам, че може би е било подходящо, ако той е показал несигурност след грешката за първия гол. Все пак смятам, че Роберто трябваше да заеме мястото на Паулиньо, а бразилеца да се изтегли назад. Роберто като дефанзивен не бе подходящ избор и ни се отрази зле.

--------------------

+Quote Post
Barcelona_
коментар Вчера, 10:24
Коментар #55

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,336
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

Видяхте ли какви комбинации прави Денис с Коутиньо? Супер комбинативен играч, със самочувствие и техника да играе 1:1. Задължително трябва да остане и радващото е, че е казал че остава и иска да успее в Барселона.

Гледах разширен репортаж и май Селта са имали повече положения от нас, но играчите им са малко криви. Да, вкарали са ни с ръка, но като цяло равенството може да се определи като справедливо. Тоя Яспас ми е много дразнещ, нещо се зъбеше на Мина при първия им гол. Роберто да беше му бил една балтия поне.

--------------------

+Quote Post
I_Love_Barca
коментар Вчера, 13:35
Коментар #56

Резерва в Barça "В"

Регистриран: 22-March 14
Потребител No.: 28,983

Аз имам да добавя 3 неща от снощи. Сержи направи единственото възможно в случая, за да спаси 100% гол. Няма как да бъде винен, че е предотвратил очевиден гол. 2. Грешката при 1я гол на Селта беше очеизвадно на очевидно НЕКАЧЕСТВЕНИЯ и откровено СЛАБ Гомеш. Даде къс успореден пас в нашата половина, което всеки играещ дори в детските формации футболист, знае че е забранено да се дава в собствената ти половина. След това в продължението на атака беше и предодолян 1 на 1 и Селта ни изравниха минута преди почивката. 3то Коутиньо беше изваден, защото ще играе в събота. Това е пределно ясно.
Валверде вече пределно ясно лъсна що за треньор е. Основната му сила е, че при него отборите са изключително костеливи и трудни за побеждавани. Пмним ние колко трудности имахме всеки път с Билбао. Не случайно направихме и този рекорд от поредни мачове непобедени. Само че в Барселона това не е особено ценено и не отговаря на ценностите на този клуб. Баселона никога не с е естремял;а да не загуби, а се стреми да победи....

Този коментар е бил редактиран от I_Love_Barca на Вчера, 13:36

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Вчера, 16:45
Коментар #57

Голмайстор на Barça

Коментари: 3,613
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Цитат(I_Love_Barca @ Apr 18 2018, 02:35 PM) *
Сержи направи единственото възможно в случая, за да спаси 100% гол. Няма как да бъде винен, че е предотвратил очевиден гол.

Нека голът да е бил почти сигурен, а не 100%-ов, защото знаем че играчи изпускат дори на празна врата. Сержи избра една от двете опции - да извърши фал с цената на червен картон вместо да не прави фал, което вероятно щеше да доведе до гол в нашата врата.

Цитат(I_Love_Barca @ Apr 18 2018, 02:35 PM) *
2. Грешката при 1я гол на Селта беше очеизвадно на очевидно НЕКАЧЕСТВЕНИЯ и откровено СЛАБ Гомеш. Даде къс успореден пас в нашата половина, което всеки играещ дори в детските формации футболист, знае че е забранено да се дава в собствената ти половина. След това в продължението на атака беше и предодолян 1 на 1 и Селта ни изравниха минута преди почивката.

Грешката за 1-я гол на Селта беше на няколко етапа и въобще не е само и единствено на Гомеш:

1) Гомеш дава успореден пас, но в половината на Селта

2) Дембеле не прави никакво движение към топката, а стои и я чака и пасът е пресечен

3) Всички хукват назад, Гомеш е преодолян и следва подаването за гола

4) Вермален не успява да пресече паса. Мина, Дембеле и останалите изпускат голмайстора да излезе пред тях и спокойно да вкара гол.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
I_Love_Barca
коментар Вчера, 17:41
Коментар #58

Резерва в Barça "В"

Регистриран: 22-March 14
Потребител No.: 28,983

Това че Дембеле не тръгва към топката не прави паса Не къс. Паса е успореден, ок в половината на Селта, но нашите са достатъчно изнесени напред и достатъчно неподготвени. Гомеш игра опорен халф и няма право да бърка елемнтарни пасове, защото зад него няма вече халфове, а само защитниците. Да кажем че грешката е 95% на Гомеш и 5 на Дембеле. А после Андре не можа и да поправи грешката си, защто беше преодолян 1 на 1. Вермалене пък най малко е виновен, че Гомеш бърка елементарен пас...

п.с. между другото на опорния халф беше единственото място, където Гомеш най-малко вредеше досега...Сега показа, че и там не му е мястото..

Този коментар е бил редактиран от I_Love_Barca на Вчера, 17:45

+Quote Post
xixo
коментар Вчера, 18:29
Коментар #59

Модератор

Коментари: 4,709
Регистриран: 8-March 06
Град: Hate city Sofia
Потребител No.: 261
Любими футболисти: Luis Enrique, Xavi, Vinnie Jones

Абсолютно не съм съгласен - такива пасове е бъркал всеки един играч на Барса - и Бускетс, и Иниеста, и Шави, и Меси но не съм чувал да са опреквани така настървено. Подобно виктимизиране на даден играч и отричане на добрата му игра, както и преекспониране на единствена грешка, която не е изцяло негова е доста крайно. Особено, че играча не беше дори близо до Дембеле, а пресече топката на скорост - нещо, което и самият Гомеш направи снощи на няколко пъти, но после неговите съотборници не съумяха да реализират.

--------------------

+Quote Post

4 страници V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 19th April 2018 - 11:51 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria