IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
13 страници V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> Примера Дивисион сезон 2018/2019, Ла Лига
Barcelona_
коментар Apr 21 2019, 05:46 PM
Коментар #181

Голмайстор на Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 4,863
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

Аз по принцип съм малко романтик и не харесвам такива еднодневки, но всичко зависи от продукцията която съответните отбори предлагат. Севиля е ясно, че никакви ги няма този сезон, но винаги са гаранция за зрелище, Валенсия поддържат едно добро ниво, но все още са в играта в трите турнира и не знам дали ще издържат в борбата за ШЛ.

Честно казано нито един играч на Хетафе не съм чувал, но евалата за резултатите. Не знам какво не им харесвате на стадиона, но със сигурност е едно ниво над тези в А група.

За примера горе с Милан и Аталанта - Ами за мен при този смешен Милан с техните играчи покемони ми е едно и също с кой ще играем. След толкова време в посредствеността Милан е нищо повече от едно име.
Винаги съм се чудел на богаташите които влагат в разни средняци като ПСЖ, Челси, Сити, Лайпциг вместо да вдигнат някой Гранд от пепелта.

Този коментар е бил редактиран от Barcelona_ на Apr 21 2019, 05:53 PM

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Mihuba
коментар Apr 21 2019, 05:50 PM
Коментар #182

Титуляр в Barça

Коментари: 3,461
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Съгласен съм за заряд и всичко останало, но пък от друга страна е хубаво този турнир да се разнообразява периодично именно с такива отбори. Нали е ясно с какъв бюджет разполагат отбори като Хетафе и Аталанта и колко зверска работа трябва да се свърши на всички нива, за да се доберат до ШЛ редом с големите риби? Школа, скаутване, добър мениджър, постоянно ти крадат големите всеки играч, който нашуми и т.н. А и точно отбори от такъв калибър, ако покажат постоянство няколко сезона поред, това значи повече пари и приходи, възможност за пазаруване на по-добри и качествени играчи и колелото се завърта. Всеки е тръгнал отнякъде и е надграждал с времето, включително и ние.

Ето ти пример от този сезон. Франкфурт са на полуфинал в ЛЕ, а в Германия имат всички шансове да хванат четвъртото място, т.е дори и да загубят звездата си Йович, ще одерат кожата на кой да е купувач, което ще им даде възможност да си купят няколко други човека и да заздравят няколко позиции. Това, ако се повтори няколко сезона и отборът вече е на футболната карта.

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
luck0
коментар Apr 21 2019, 10:34 PM
Коментар #183

Титуляр в Barça "В"

Коментари: 1,264
Регистриран: 29-January 14
Потребител No.: 28,968

Мбапе с хеттрик (засега) и вече е само на 3 гола зад Меси в борбата за златната обувка. Не е адекватно френското първенство да има същия коефициент като английското, испанското, та дори и немското ... От оставащите 5 мача Меси надали ще изиграе повече от 3, така че е много вероятно да загуби тази награда, което ще е кофти, но стига да вземем отборните трофеи ще се преживее.

+Quote Post
Barcelona_
коментар Вчера, 09:33
Коментар #184

Голмайстор на Barça

Истината е, че трябва да се направи някаква по-точна оценка на всички шампионати. На базата на конкурентност, ранглиста на отборите в съответния турнир и такива неща. Те сега са ги разделили на коеф. 2 и коеф 1.5 и останалите на коеф 1.

Цитат
The championships of the top five countries in the UEFA club rankings have a factor of 2, the countries ranked from 6th to 22nd place a factor of 1.5. Other countries have a factor of 1.

Ако трябва да съм честен ПЛ заслужава една идея по-висок коефицент дори от Ла Лига. Примерно ПЛ 2.2 и Ла Лига 2 нещо такова. Само вижте колко трудно се вкарва там над 20 гола. В момента няма техен играч в топ 10 на голмайсторите. Иначе сложили на Холандското 1.5 а на франсетата 2...

--------------------

+Quote Post
runthewalk
коментар Вчера, 10:43
Коментар #185

Резерва в Barça

Коментари: 2,444
Регистриран: 24-November 08
Град: варна
Потребител No.: 2,179
Любими футболисти: Messi , Neymar , Iniesta , Alba

Оценката трябва да се базира само на участие в евротурнирите.
След като испанските отбори години наред печелят всички турнири значи да вкараш гол в Ла Лига е по-трудно отколкото в Англия.Аз така мисля.
Меси със сигурност ще вкара още , до края играем все със слабаци .

+Quote Post
Barcelona_
коментар Вчера, 12:17
Коментар #186

Голмайстор на Barça

Това е грешно. Какво общо имат евротурнирите с головете вкарани в първенството срещу Еспаньол, Леганес и т.н?
Много грешно е да се мисли, че защото Реал, Барса и Атлети мачкат всичко живо в Европа е по-лесно да вкараш на Нюкасъл отколкото на Леганес.

--------------------

+Quote Post
runthewalk
коментар Вчера, 13:24
Коментар #187

Резерва в Barça

Коментари: 2,444
Регистриран: 24-November 08
Град: варна
Потребител No.: 2,179
Любими футболисти: Messi , Neymar , Iniesta , Alba

От слабо първенство може ли да извадиш най-добрия отбор от всички въобще от целия континент?

Където е най-силна конкуренцията от там излиза и най-добрия.
Аз мога да ти кажа ,че Еспаньол и Леганес са мн сухи отбори .В Англия е друг тип първенство.

Този коментар е бил редактиран от runthewalk на Вчера, 13:26

+Quote Post
Nasio
коментар Вчера, 14:45
Коментар #188

Модератор

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 968
Регистриран: 24-November 05
Град: Стара Загора
Потребител No.: 22

Относно ПЛ:
Голова разлика Ман Сити - 87:22
Голова разлика Ливърпул - 79:20
Голова разлика Барселона - 83:32

--------------------
Catalunya is our country, CampNou is our home !

+Quote Post
luck0
коментар Вчера, 15:56
Коментар #189

Титуляр в Barça "В"

Коментари: 1,264
Регистриран: 29-January 14
Потребител No.: 28,968

Това, че в Англия се играе силов, физически - дърварски футбол от 90% от отборите (добре че взеха отбори като Сити, Пул, Арсенал и Челси континентални треньори с модерна концепция за играта футбол, че да не са си 100% от отборите така) не означава, че на Саутхямптън се вкарва по-трудно отколкото на Селта примерно, нито че Саутхямптън е по-стойностен отбор от Селта. Пряко доказателство за това е , че не само Барса, Реал и Атлетико доминират. Севиля печели 3 пъти подред ЛЕ, а испанското редовно има 1/2-финалисти и финалисти на този турнир и извън Севиля. Това ако не е атестат, че испанското е най-силното първенство, то не знам кое е. Може би ако гледаме маркетинга, фен базата и парите на двете първенства (като изключим Барса, Реал и Атлетико) англетата ще са пред испанците, но това е различно от това в кое първенство играят по-силните отбори. В добавка, качеството на отборите не трябва и да се бърка с оспорваността на едно първенство. И А група е често оспорвана, но това нищо не значи. Това, че Реал и Барса са няколко обиколки пред всички отбори без Атлетико не означа, че първенството е по-слабо от английското, където няма изявен постоянен отбор да мачка години наред.

+Quote Post

13 страници V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic
4 потребител(и) четат тази тема (4 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 23rd April 2019 - 11:52 AM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria