IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
1103 страници V  « < 1101 1102 1103  
Reply to this topicStart new topic
> Жълти новини и клюки
Mihuba
коментар Вчера, 16:13
Коментар #16531

Титуляр в Barça

Група: Barca Fans
Коментари: 2,738
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Цитат(ALEX_CARDO @ Jan 19 2018, 01:31 PM) *
Чак пък да е жив зян... В Серия А има 19 мача (1294 игрови минути или средно по 68 минути на мач) с 14 гола и 3 асистенции. Юве са вкарали 49 гола, т.е Дибала има 35% участие и им е топ голмайстор.

Значи, ако гледаме само голите цифри, по тази логика, аз казвам да вземем направо Кирчо Неподвижния, по известен като Чиро Имобиле, понеже на полусезона статистиката му е брутална: 20 гола + 8 асистенции. Поне беше лидер последно като го проверих преди 10-на дни някъде за топ 5 шампионатите на континента, сега евентуално Неймар може да го е изпреварил след последния мач на ПСЖ и 8-0. Лео беше тогава на трето място.

Дибала направи много силни първи два месеца на кампанията, но грубо от ноември насам е в дупка и играе откровено посредствено, дотам че Алегри редовно в последните мачове почва да го слага на пейката.Понастоящем с много по-голяма тежест в тима от него са Киелини, Манджукич, Пянич и Игуаин.

Не казвам, че няма да пасне или ще се провали в Барса, но въз основа на цената, която биха му поискали, поне на този етап, не ни е нужен. След 1-2 сезона може би, но точно сега, няма смисъл.

Ако правим сравнение по оста Гризман - Дибала, аз изхождам от следната логика:

Много повечето пари, които бихме дали за аржентинеца, отколкото за французина, далеч не съответсвтват на реципрочна разлика в качеството на двамата играчи и приноса, който биха имали за нашия отбор.

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.
Go to the top of the page

+Quote Post
KeyStone
коментар Вчера, 16:44
Коментар #16532

Лидер на Barça

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 5,985
Регистриран: 4-March 08
Град: Париж/Пловдив
Потребител No.: 1,510
Любими футболисти: Leo Messi

Мисля, че трябва да приемем, че това, което виждаме в последните два траснферни прозореца е новата реалност отколкото някакви изключения. Границата е премината и навлизаме в нов етап. Вижте парите, които дадохме за Коутиньо; сумата, която Пуул дадоха за Ван Дайк; парите, които Юнайтед ще дадат за 29-годишен играч със 6-месечен оставащ договор.

Затова, ако оставим личните пристрастия към Гризман и това дали имаме нужда от него, то трябва да сме обективни, че франзуцинът е един от най-добрите на своя пост и че няма по-изгодна сделка по отношение на цена/качество.

--------------------
БАРСЕЛОНА-ТОВА Е НАЧИН ДА СЕ РАДВАШ НА ЖИВОТА

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/20...es/00155339.jpg

+Quote Post
I_Love_Barca
коментар Вчера, 16:53
Коментар #16533

Резерва в Barça "В"

Коментари: 760
Регистриран: 22-March 14
Потребител No.: 28,983
Любими футболисти: Rivaldo

Разбира се, че 100 млн. за Гризман на днешния пазар си е супер сделка отвсякъде. Качествата на Гризман са доказани и при нас играта му би разцъфтяла още повече. Трансферът му по скоро изглежда като много добра възможност на пазара, която нашите не искат да изпуснат. А не толкова, че ни е притрябвал Гризман.

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Вчера, 16:58
Коментар #16534

Титуляр в Barça

Група: Admin
Коментари: 3,484
Регистриран: 23-November 05
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Цитат(Mihuba @ Jan 19 2018, 04:13 PM) *
Значи, ако гледаме само голите цифри, по тази логика, аз казвам да вземем направо Кирчо Неподвижния, по известен като Чиро Имобиле, понеже на полусезона статистиката му е брутална: 20 гола + 8 асистенции. Поне беше лидер последно като го проверих преди 10-на дни някъде за топ 5 шампионатите на континента, сега евентуално Неймар може да го е изпреварил след последния мач на ПСЖ и 8-0. Лео беше тогава на трето място.

Дибала направи много силни първи два месеца на кампанията, но грубо от ноември насам е в дупка и играе откровено посредствено, дотам че Алегри редовно в последните мачове почва да го слага на пейката.Понастоящем с много по-голяма тежест в тима от него са Киелини, Манджукич, Пянич и Игуаин.

Не казвам, че няма да пасне или ще се провали в Барса, но въз основа на цената, която биха му поискали, поне на този етап, не ни е нужен. След 1-2 сезона може би, но точно сега, няма смисъл.

Ако правим сравнение по оста Гризман - Дибала, аз изхождам от следната логика:

Много повечето пари, които бихме дали за аржентинеца, отколкото за французина, далеч не съответсвтват на реципрочна разлика в качеството на двамата играчи и приноса, който биха имали за нашия отбор.

Мисля че бях чел, че Дибала имал някакви проблеми с Алегри, така че може би и оттам идва по-слабото му представяне и това, че е резерва. Ювентус уж искали 175млн. евро за Дибала, защото ние дадохме 105+40млн. евро за Дембеле и 120+40млн. евро за Коутиньо, което пък е следствие от трансфера на Неймар.

И аз мисля, че поне за момента, 100млн. евро за Гризман са много по-добра инвестиция от 175млн. евро за Дибала. Още повече, че позицията на аржентинецът се покрива с тази на Меси и би било много трудно да му се намери място на терена.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
Железчев
коментар Вчера, 17:11
Коментар #16535

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,495
Регистриран: 31-December 09
Град: Варна
Потребител No.: 6,462

Тъй, тъй... Тя, лисицата казвала, че гроздето било кисело, защото не можела да го стигне, та и вашата работа същата за Дибала, че не ставал за Барса. icon_smileLOL.gif

Този коментар е бил редактиран от Железчев на Вчера, 17:11

--------------------
"You have to understand that Barcelona is a nation without a state, and Barça is its army." Sir Bobby Robson ! ! !

+Quote Post
ALEX_CARDO
коментар Вчера, 17:34
Коментар #16536

Титуляр в Barça

Група: Admin
Коментари: 3,484
Град: Враца-София
Потребител No.: 10

Цитат(Железчев @ Jan 19 2018, 05:11 PM) *
Тъй, тъй... Тя, лисицата казвала, че гроздето било кисело, защото не можела да го стигне, та и вашата работа същата за Дибала, че не ставал за Барса. icon_smileLOL.gif

Хах, мисля че никой не написа, че Дибала не става за Барса, а че към момента цената му би била прекалено висока и/или че ще е трудно да му се намери на място на терена заедно с Меси.

Сега се разрових в нета и по-специално с Whoscored. Дибала играе само като AMR, AMC или FW. Вариантът да играе в компанията на Меси е при схема 4-2-3-1 или 4-4-2 с Меси и Дибала отпред и без Суарес или 4-3-3 без Суарес или със Суарес на лявото крило, като последното ми се струва лош вариант.

--------------------
BARCELONA FOREVER !!!

+Quote Post
Mihuba
коментар Вчера, 20:01
Коментар #16537

Титуляр в Barça

Според calciomercato.it Интер и Барселона са постигнали пълно съгласие за Рафиня и в следващите часове се очаква играчът да пътува за МИлано, за да мине мед.прегледи.

Говори се за наем, с опция за закупуване на играча на стойност 35М + 3 бонус.

За заплата нищо не пише.

Този коментар е бил редактиран от Mihuba на Днес, 02:02

--------------------

+Quote Post
Мишо
коментар Вчера, 22:33
Коментар #16538

Голмайстор на Barça

Коментари: 3,553
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

Тази сделка с Интер може да се окаже доста изгодна за нас. Всъщност, клаузата е опционална, НО, ако Интер се класират за ШЛ тя става задължителна. Тоест, класират ли се Интер за ШЛ, щат не щат ще ни кихнат 35 милиона евро, които може да станат и 38, макар никъде да не намерих информация от какво точно зависят тези 3 милиона, но така или иначе 35 милиона за вечно контузената вечна млада надежда е повече от успешна сделка. Честно казано аз си мислех, че нивото му е дори още по-ниско, така че реално погледнато, класира ли се Интер за ШЛ ще си е уин-уин ситуация и за Барселона, и за Рафиня, а дали ще е така за Интер честно казано не знам, ама не ме и интересува.

След множеството унищожителни критики, които отправих към ръководството през лятото, сега съм длъжен да ги похваля, защото до момента вършат прекрасна работа на трансферния пазар. Докараха ни Мина и Коутиньо, разкараха Туран (вярно, пари за него няма да вземем, но поне няма да му плащаме заплатата, и ако вземе, че се разиграе малко може да го шитнем някъде за 7-8 милиона), сега разкарват с доста прилична сделка Рафиня, Масчерано си тръгва по собствено желание (нещо, което вероятно натъжава всеки фен на Барселона, както и мен, разбира се), Делофеу също се говори, че ще го засилим нанякъде (дано на Наполи им пропадне сделката за онзи от Болоня, че да може да им го притикаме, защото май са не просто най-сериозните, ами май и единствените заинтригувани от Делофеу), каталунската преса днес излиза с информация, че всичко по оста Видал-Севиля е договорено, като остава само ние да се разберем с тях, защото те не са навити на задължителна клауза за откупуване, докато ние не щем и да чуем за просто наем с опция за закупуване.

Неясна е съдбата на Денис Суарес, който е меко казано колеблив в изявите си, като същото важи за Андре Гомеш, Пако Алкасер и Лука Дин, така че при някакви добри оферти може би и от тях ще се освободим. Освен това се подновиха до 2022 г. договорите на Пике и Сержи Роберто с доста по-адекватни откупни клаузи - и при двамата става въпрос за 500 милиона евро.

Реално погледнато остава да се официализира привличането на Гризман и да се поднови договора на Юмтити, и бъдещето изведнъж може да се окаже далеч по-светло и бляскаво, отколкото си го представяхме преди едва 3-4 месеца... icon_smileLOL.gif

+Quote Post
_Dexter_
коментар Вчера, 22:48
Коментар #16539

Модератор

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 7,906
Потребител No.: 5

Всъщност за трите години наем ще получим 10 мил.

+Quote Post
Mihuba
коментар Вчера, 23:34
Коментар #16540

Титуляр в Barça

Цитат(Мишо @ Jan 19 2018, 10:33 PM) *
Делофеу също се говори, че ще го засилим нанякъде (дано на Наполи им пропадне сделката за онзи от Болоня, че да може да им го притикаме, защото май са не просто най-сериозните, ами май и единствените заинтригувани от Делофеу)

Симоне Верди още преди 4-5 дни официално отряза Наполи и реши да си остане в Болоня, ама тъпото е, че не е като да има кой знае какво развитие или сериозен интерес/разговори м/у Наполи, играч и Барселона.

Все пак има още цели 11 дни прозорец, така че да се надяваме, че Сари все пак ще се навие да го вземе. Така и така е единственият, който все още застрашава поредната титла на Юве, а и без друго има супер къс състав, така че....

--------------------

+Quote Post
Мишо
коментар Вчера, 23:59
Коментар #16541

Голмайстор на Barça

Коментари: 3,553
Регистриран: 1-June 09
Потребител No.: 4,657

Никой не застрашава титлата на Ювентус, защото тя на мен поне ми изглежда гарантирана. Също като миналите години - в началото Юве дава малко аванта, ама после... По-скоро трябва да ни интересува Интер да влязат в ШЛ, че от това и ние ще намажем, ама на мен са ми крайно антипатични, така че от все сърце им пожелавам да НЕ СЕ класират за ШЛ. biggrin.gif

П.С.> За Арда Туран няма да вземем пари. Тези 10 милиона всъщност са платени от спонсори на новия му клуб, и ги взема Арда Туран, а не Барселона. Тоест, с тези пари на практика те плащат разликата в заплатата му, която той вземаше в Барселона, и която новия му отбор бяха склонни да му плащат. Виж, може да вземем 300 хиляди евро, ако те станат шампиони, което колкото и смешно да звучи, ама нищо чудно да се окаже единствената реална пара, която ще измъкнем за турчина, ако изобщо и това вземем, де... icon_smileLOL.gif
Е, винаги я има опцията да направи полусезона на живота си и евентуално да го шитнем някъде за 7-8 милиона, но на този етап това звучи прекалено хубаво, за да е истина, особено пък като знаем за какъв мързеливец говорим.

+Quote Post
Mihuba
коментар Днес, 00:46
Коментар #16542

Титуляр в Barça

Mишо,

на Наполи поне 2/3 от мачовете им съм ги гледал до момента, заради играта, която правят и смея да кажа, че единственото, по което отстъпват на Юве , това е късият състав и не толкова качествената скамейка. Не знам какво ще стане след примерно 5-7 кръга, но към момента си имат всички шансове, а пък ако решат да отпишат ЛЕ и се хвърлят само и единствено в първенството и имайки предвид, че отпаднаха от Копа Италия, то са си много сериозен опонент, особено щом Юве ще е ангажиран на три фронта. Един мач на седмица може да се изкарва и с 13-14 човека, стига да няма сериозни травми като тази на Гулам, който смея да кажа, че преди контузията си бе един от най-добрите леви бекове в Европа. Та в тоя ред на мисли, Деулофеу ще им бъде от помощ, ако все пак го вземат, колкото и Сари да не е фен на ротациите. Ще ми се малко да се разчупи статуквото, особено в първенство, където нямам кой знае какви симпатии и антипатии. Гледам, че Челси искат спешно да изкушат с 50 млн Рома за Един Джеко, а от Китай Фабио Канаваро напира за Найнголан и дано ги задържат, за да може и те да са конкурентноспособни.

Относно Интер, там ще се борят с Рома и Лацио за трето и четвърто място и аз съм склонен да им дам лек хендикап, защото не са ангажирани в Европа, за разлика от римските отбори. Интересно ще е. Жалко само, че в последните кръгове и трите отбора изтърваха прекомерно много точки, защото до много скоро топ 5 на Италия бяха само в няколко точки и обещаваше да е доста интересно, но сега Юве и Наполи отвориха 8 точки пред третия.

Относно Арда Туран - дреме ми, че няма да вземем пари. Колко бихме взели в най-добрия случай? 10 милки, макс. С тях и без тях, все тая. Ако обаче не се вясва повече при нас до края на договора си, то ще сме ги избили от заплатата му, така че към момента нека седи далеч от Барселона, пък някакви потенциални къси пари за трансфер ще ги прежалим някак си. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Mihuba
коментар Днес, 02:08
Коментар #16543

Титуляр в Barça

Цитат(Mihuba @ Jan 19 2018, 08:01 PM) *
Според calciomercato.it Интер и Барселона са постигнали пълно съгласие за Рафиня и в следващите часове се очаква играчът да пътува за МИлано, за да мине мед.прегледи.

Говори се за наем, с опция за закупуване на играча на стойност 35М + 3 бонус.

За заплата нищо не пише.

Официално е вече! Рафиня е играч на Интер. Пожелавам му успех и най-вече липса на контузии.

35-те млн. остават, ако Интер се класира за ШЛ догодина, а останалите три ще са най-вероятно въз основа на конкретна бройка изиграни мачове, които да приемем, че няма да направи играчът, но с тях и без тях супер сделка от наша гледна точка.
Надявам се да няма ревове по Рафиня, ако вземе, че се закрепи здравословно и почне да прави добри игри, както се е появила от немалко време някаква носталгия към батко му и желание да си го връщаме. Имаше шанс - даде му се. Жалко, за контузиите, жалко за фрактурата, която Наинголан му причини преди няколко сезона в ШЛ и оттам се почна каръка, но....явно не било писано.

Сега наред са Деулофеу и Видал. icon_smileLOL.gif

--------------------

+Quote Post
Dimo_7
коментар Днес, 11:21
Коментар #16544

Madridista

Коментари: 3,379
Регистриран: 8-April 09
Град: Sofia
Потребител No.: 3,981
Любими футболисти: CR7, Marcelo, S. Ramos

На този етап Гризман ви е много по-изгоден и като цена, и като качество. Колкото и да ме дразни и да го мразя в червата, откъм днешна дата си е класа над аржентинеца. Но не смятам, че Дибала е надценен, просто си има проблеми с тренера, понеже се говори, че бил заявил, че иска трансфер. Според мен ще остане в Торино поне още една година и след това английските "грандове" ще натиснат за него. Бих добавил и нас, но ако са верни слуховете за Азар, Кейн и Икарди... то не мисля, че ще тръгнем и за него.

Аз още лятото ви казах, че сте много много неблагодарно "племе" спрямо ръководството ви, което нищо не можеше да направи, за да задържи Неймар, след като ПСЖ му плати клаузата и нямаше какво да сторят в случая, просто бразилецът не искаше повече да играе за вас и ясно го показа. Докараха ви супер актуално име на пазара, макар и на доста висока цена, с Паулиньо хода им се получи доста добре (нищо, че нито вие, нито който и да било вярваше, че ще се окаже трансферът на сезона), а сега успяха да уредят и Коутиньо, докараха ви и централен защитник, от тук нататък какво ще спечелите зависи само от треньора и играчите ви.

+Quote Post
Vankata_10
коментар Днес, 11:28
Коментар #16545

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,523
Регистриран: 8-April 11
Град: Sofia
Потребител No.: 28,506
Любими футболисти: ronaldinho,messi

It is reported Rafinha’s loan to Inter does not include a compulsory purchase option if they qualify for the Champions League.
Mundo Deportivo claimed Inter would be obliged to pay Barcelona €35m plus €3m in bonuses if they finished in Serie A’s top four, but Sky Sport Italia see no reason to believe this.

Никога,ама никога не вярвайте на Спорт и Мундо.Тия са по-зле и от вестник Шок.

Този коментар е бил редактиран от Vankata_10 на Днес, 11:30

+Quote Post

1103 страници V  « < 1101 1102 1103
Reply to this topicStart new topic
6 потребител(и) четат тази тема (3 гости и 0 скрити)
3 Потребител(и): I_Love_Barca, F.C.Barcelona, ivangenchev

- Олекотена версия Час: 20th January 2018 - 01:24 PM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria