IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

5 страници V  « < 3 4 5  
Closed TopicStart new topic
> Турция-близка и далечна, Тема за дискутиране 10.02-17.02
Capitan_Tarzan_Puyol
коментар Feb 14 2011, 01:25 AM
Коментар #61

Guests

Тая тема беше излишно да се прави. Фенове на Барса в България има всякакви, както разбира се и български турци като Banana DJO и това, което ни обединява е БАРСА. Затова предлагам темата да се заключи, защото ще предизвика още по-голямо разделение и дрязги. Футболът е създаден да обединява хората от различни националности, както разбира се и любовта към даден клуб - в случая Барса и затова не бива да се допускат подобни караници на етническа основа и политизиране на форума!
Go to the top of the page

+Quote Post
KeyStone
коментар Feb 14 2011, 03:19 AM
Коментар #62

Лидер на Barça

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 6,360
Регистриран: 4-March 08
Град: Париж/Пловдив
Потребител No.: 1,510
Любими футболисти: Leo Messi

Последното нещо,което целеше тази тема е да разединява или да засегне някой от колегите(ако има такива,моля да приемат извиненията ми).Тази тема не е политическа,не е етническа.Темата целеше да създаде дискусия защо турските постижения в културата не се приемата по същия начин по който американските или пък френските например и защо не се интересуваме от културата на южната ни съседка.

Тук не става въпрос за българите в Турция,за турците в България,за политика,за ДПС,за националисти,за "Атака".Трябваше да си говорим за култура,по дяволите!!!

--------------------
БАРСЕЛОНА-ТОВА Е НАЧИН ДА СЕ РАДВАШ НА ЖИВОТА

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/20...es/00155339.jpg

+Quote Post
Anims Tito
коментар Feb 14 2011, 08:01 AM
Коментар #63

Администратор

Група: Admin
Коментари: 10,202
Регистриран: 22-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 233

Аз не мисля, че темата беше излишна, даже напротив.
Още в началото се каза, че дискусията не трябва да е на политическа и етническа плоскост, но явно няма как да се отделят тея неща от съзнанието на масата ( за съжаление ), и второ,
показа се, наистина, че за масата сляпото отрицяние, сляпата омраза, са много по-лесно постижими, отколкото поддържането на нормални човешки отношения и разглеждане на други ценности, пак за съжаление.
В общи линии, се получи тъжен резултата, но реален за България.
Който, всъщност, донесе и неприятния отговор поставен в първия пост.

--------------------
02.05.2009 Real Madrid - FC Barcelona 2 : 6

29.11.2010 FC Barcelona - Real Madrid 5 : 0

Visca Barca, Visca Catalunya !

What would be better than the treble ? Another treble ! :)

+Quote Post
iNfRaSoNiC
коментар Feb 14 2011, 01:22 PM
Коментар #64

Forum Admin

Коментари: 4,550
Регистриран: 24-September 08
Град: София
Потребител No.: 1,729
Любими футболисти: Ronaldinho, Eto'o, Messi

Съжалявам, но мисля, че всеки има право на мнение, а някой със своите постове опитват да наложат собственото си мнение на друг! Не може всички да мислим еднакво. И все пак може би има причина, поради която голяма част от хората изпитват ненавист към турците! Не зависимо на каква основа! Аз лично като християнин не понасям обичаите им свързани с Аалах, но това не значи, че не ги уважавам! Но си мълча и не показвам ненавистта си! Не е логично да се пуска дискусия, а после само да се нападат участващите в нея! ...

+Quote Post
Anims Tito
коментар Feb 14 2011, 02:08 PM
Коментар #65

Администратор

Коментари: 10,202
Регистриран: 22-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 233

Никой не е нападал никой, просто се опитваме да насочим дискусията в по-човешка посока и да убедим хората, че оценката за една държава, културата й, населението й и т.н., би трябвало да е абстрахирана от расови, етнически или политически предразсъдъци.
И, че омразата не може да бъде толкова лесно пораждана.

Естествено, че всеки има право на мнение.

--------------------
02.05.2009 Real Madrid - FC Barcelona 2 : 6

29.11.2010 FC Barcelona - Real Madrid 5 : 0

Visca Barca, Visca Catalunya !

What would be better than the treble ? Another treble ! :)

+Quote Post
R3D_aNd_M37h
коментар Feb 14 2011, 03:26 PM
Коментар #66

Red Devil

Група: Barca Fans
Коментари: 2,189
Регистриран: 12-March 06
Град: Бургас/София
Потребител No.: 270
Любими футболисти: Beckham, Giggs, Kluivert, Overmars, Sneijder, De Gea

Цитат(VILLA FICHADO @ Feb 14 2011, 02:15 PM) *
Никой не е нападал никой, просто се опитваме да насочим дискусията в по-човешка посока и да убедим хората, че оценката за една държава, културата й, населението й и т.н., би трябвало да е абстрахирана от расови, етнически или политически предразсъдъци.
И, че омразата не може да бъде толкова лесно пораждана.

Естествено, че всеки има право на мнение.

Еми трудно ще я насочим в тая посока, при положение, че има 2-3 екземпляра с доста ограничено мислене и точно те държат "да им се чуе думата" в тази тема. То си личи и в чисто футболните теми де, но тук направо е плашещо явно.

--------------------

It is one of football's best-kept secrets.
In 1956 Santiago Bernabeu, patriarchal president of Real Madrid,
begged Matt Busby to take over as manager, telling him:
"Leave Manchester for Madrid and I will give you a paradise."
To which the master of Old Trafford replied: "My heaven is in Manchester."

"A base camp for the last, final assault. Can Manchester United score? - They always score"
"Giggs with a shot... Sheringham!! Name on the trophy!"
"You have to feel. This is their year"
"Is this their moment? ...Beckham, into Sheringham.
AND SOLSKJAER HAS WON IT!! Manchester United have reached the Promised land."

UNITED we can never fall

+Quote Post
iNfRaSoNiC
коментар Feb 14 2011, 03:26 PM
Коментар #67

Forum Admin

Коментари: 4,550
Регистриран: 24-September 08
Град: София
Потребител No.: 1,729
Любими футболисти: Ronaldinho, Eto'o, Messi

Съгласен съм, че омразата е най-лесна! Просто това е нещо, което всеки може да изпитва без да се замисли особено! Реално погледнато аз не изпитвам омраза, а по-скоро ненавист. Смятам, че не трябва да има турски партии, новини или каквото и да било в държавата ни! Това е България, джамии, новини и партии има в Турция и там трябва да се седят и поне от малко уважение в памет и чест на толкова многото избити българи от едно време не трябва да се допускат някой неща... това е моето мнение smile.gif

Инак познавам няколко истински турци! Мога да кажа, че нямат нищо общо с тези, които се мислят за турци, а всъщност са роми...

+Quote Post
Capitan_Tarzan_Puyol
коментар Feb 15 2011, 02:13 AM
Коментар #68

Guests

Един известен журналист беше казал, че "Национализмът е кокаина на Балканите", така че сами си правете сметка за какво става въпрос. За съжаление никога няма да има мир в нашия регион, а и някои други сили имат полза от това Балканите да са врящ котел и постоянно да има войни. Все пак може да се похвалим, че България успя да запази мира в страната си на фона на това, което стана в Югославия, гръцко-турския конфликт около Кипър и др. подобни ексцесии в региона.

+Quote Post
xixo
коментар Feb 17 2011, 11:41 AM
Коментар #69

Модератор

Коментари: 5,162
Регистриран: 8-March 06
Град: Hate city Sofia
Потребител No.: 261
Любими футболисти: Luis Enrique, Xavi, Vinnie Jones

Темата наистина много се извъртя и стигнахме до познатото тупане в гърдите и сляпата омразя, която винаги ме е ужасявала, защото хората (не само българите, а като цяло) имаме навика да съдим за цяла група хора на базата на няколко "гнили ябълки", но се сърдим, ако този принцип е приложен спрямо нас.

Аз нямам проблеми с нито един етнос, раса или религия, докато знам, че човека срещу мен е читав като индивид. В нас са спали турци (момче и момиче), които не съм и виждал преди това, но имаха нужда от подслон за няколко вечери - страхотни хора, а бяха и пънкари - нещо, което би ви накарало да ги изгоните дори и да не са турци. В нас са спали гърци, французи, чехи, поляци, румънци, сърби, руснаци, казахстанци, египтянин, американци и... български турци. И са читави хора, които знам, че ще ми помогнат в случай на нужда, но дори и да кажем, че това се дължи на нашата обща субкултурна принадлежност и интереси, то докато живях във Франция ми помогнаха доста две туркини - едната родена и израснала във Франция, а втората - дошла по същото време като мен.

Затова аз предпочитам да съдя хората като личности, а не просто по даден техен признак - просто е тъпо.

--------------------

+Quote Post

5 страници V  « < 3 4 5
Closed TopicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 22nd October 2019 - 03:22 PM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria