IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

Forum Rules Правила
3 страници V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> La Liga 2017-18, Round 19: Real Sociedad - FC Barcelona, 14.01.18, 21:45 BG
I_Love_Barca
коментар Jan 15 2018, 05:42 AM
Коментар #31

Резерва в Barça "В"

Група: Barca Fans
Коментари: 760
Регистриран: 22-March 14
Потребител No.: 28,983
Любими футболисти: Rivaldo

Андре Гомеш на мястото на Иниеста се усети... Тъкмо направи 1,2 прилични мача и сега отново старата песен... взирах се и трудно му намирах правилно отиграване. Да не става и дума да се нагърби и да изнесе мача или да вади кестените от огъня. 1то полувреме Реал са имали 51 % владене на топката.. Не знам какво точно прави Валверде с този отбор, но щом побеждаваме с подобна халфова линия с Паулиньо и Андре Гомеш външн халфове, то значи прави нещата правилно. Формата на Суарез е потресаваща. По спомени карам , но мисля че в последните 10 мача не е пропускал да се разпише. От паузата за националните отбори, в която той си остана в Барселона и си направи подготовка. Оттогава си заигра и в 2ка като пълноправен партньор на Меси напред, а не на лявото крило при старото 4 3 3. И двамата са на върха на вълната и идеално им приляга тази схема 4 4 2 Започвам да се чудя защо дадохме 150 и 160 млн. за 2ма външни халфове, щом побеждаваме и с Андре и Паулиньо на тези позиции. Между другото напоследък всяка пресконференция питат Валверде за Гомеш и той постоянно казва, че е супер играч, който той никога н е подлагал на съмнение. Изглежда не само, че няма да бъде продаден, ами и както се вижда ще бъде налаган все по често.

Ето и какво е казал след мача, на английски. Най важното, е последното изречение, което обяснява и невероятният ни полусезон дотук, а именно че играем като отбор и това е към което се стреми Ернесто.
Valverde: "Real Sociedad played extremely well. They were the dominant team in the first half."

"We didn't understand the game well in the first half; we were making mistakes. We made sure to fix these mistakes in the second half."

"After the Supercopa disaster, we did not expect to go 29 games unbeaten. The beginning was difficult, but we are gradually improving."

"Sociedad has a good team, they play beautiful football and they're great at pressing. Barça have not won here in 10 years, but the curse has ended today."

"Roberto's great power of being able to drive forward helped us a lot."

"Gomes is a great player with strength and tactical ability. We needed a good performance from him and he played a good game."

"It's now time to consider the next challenge... the Cup game against Espanyol."

"The best part of today was believing in yourselves that you will make a comeback and we did just that."

"Making it 2-1 before half-time gave us the feeling that we could make a comeback. La Real's first goal caused us many difficulties."

"Arda? This is football and the coach decides who plays. He has trained well and he's a good player, but there are many other great players here. It was difficult to make space for him. We wish him luck."

"Is the league won? Everyone can think what they want, but in order to win the league, you need to win points. We do not make projections beyond the next game."

"Our goal is to make teams believe that we are a difficult team to beat."

"We are playing as a team. That's been the most essential part ever since the start of the league. We want to keep improving."

Go to the top of the page

+Quote Post
Barcelona_
коментар Jan 15 2018, 09:40 AM
Коментар #32

Голмайстор на Barça

Коментари: 4,200
Регистриран: 7-December 08
Потребител No.: 2,394

Истина е това. Без Неймар сме по-балансиран отбор и откакто ни напусна на никого не е липсвал.
Валверде направи така, че може да пусне състав като вчерашния и на скамейката да го чакат играчи като Дембеле, Иниеста и Коутиньо ако е здрав. Когато видях състава не се стреснах толкова, защото Иниеста и Дембеле можеха да влязат за да вадят кестените. Е не се и наложи.

--------------------

+Quote Post
wesley
коментар Jan 15 2018, 09:58 AM
Коментар #33

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,751
Регистриран: 9-April 10
Град: Стара Загора/София
Потребител No.: 7,935
Любими футболисти: Van der Sar, Bergcamp, Overmars

Много, много сериозна стъпка към титлата. Погледнато в детайли тази победата има изключителна стойност по 3 прости причини: Първо- правим сефтето срещу Сосиедад като гост. 10г. е твърде дълъг период, в който бяха създали нещо като комплекс. Второ: за първи път от много време съумяваме да обърнем резултата от 2:0 до 2:4. Подобни обрати са символ на дух, желание, борбеност, колектив и възможности.Трето: затвърждава се добрата форма на Луис Суарес, а това е жизненоважно за успехите на отбора.
Когато преди няколко месеца Валверде започна да налага схемата 4-4-2 бях доста скептичен. Приказките за философията на отбора, за нагласата на футболистите, сред които в най- голяма степен Меси, създаваха у мен усещането за надвисващ треньорски провал. Самият Валверде споменава в коментара си след мача, че след загубите от Реал нещата са изглеждали доста плачевни. Е, 1/2 от сезона е зад гърба ни и нямаме загуба, при съотношение 16-0-3. Единствено равенството със Селта може да бъде отчетено като негатив. По- важното е, че вече има реална алтернатива на утвърдената тактическа постройка 4-3-3. През годините Пеп прави опити да създаде план "Б", подобно нещо се опита и Луис Енрике, но и двата опита не се увенчаха с особен успех, ако трябва да сме честни.
Разбира се, няма нужда от прибързани фанфари и фойерверки. Вероятно наближава моментът, в който ще загубим и ще се изправим пред трудни за решаване ситуации, когато и късметът няма да е с нас. За мен лично подобна опасност съществува още в двубоите с Челски, които традиционно са повече от тегав противник.

+Quote Post
Mihuba
коментар Jan 15 2018, 10:20 AM
Коментар #34

Титуляр в Barça

Коментари: 2,738
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Цитат(Barcelona_ @ Jan 15 2018, 09:40 AM) *
...не се стреснах толкова, защото Иниеста и Дембеле можеха да влязат за да вадят кестените. Е не се и наложи.

Дембеле специално не е дорасъл още, че да вади кестените. Тази контузия много го върна назад и като цяло до края на сезона ще се обиграва според мен, вече догодина ще се види какво-що.

На мен единственото ми притеснение е, че това е тип играч, който вирее добре в свободни пространства, където може да използва скоростта си, както беше в Борусия, но имайки предвид, че традиционно срещу нас се играе затворено, а ние сме отбор, който обича да държи топката, то не знам как ще бъде Дембеле срещу окопан противник, без пространства. Все пак нека направи няколко мача пълни 90 минути и ще видим как е.

Този коментар е бил редактиран от Mihuba на Jan 15 2018, 10:20 AM

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
Barcelona_
коментар Jan 15 2018, 10:24 AM
Коментар #35

Голмайстор на Barça

О, Дембеле играе доста добре и в затворени пространства. Пусни си изявите му с/у Селта на Кампа и ще видиш как играе спокойно м/у двама трима и си цъка, минава и като цяло задържа топката. Играе със завидно спокойствие и не губи лесно топката. Това е играч който умее да играе 1в1 и тепърва ще се развива. Да, на свободни пространства направо ги разцепва, но това важи за почти всеки бърз играч.

--------------------

+Quote Post
Mihuba
коментар Jan 15 2018, 10:34 AM
Коментар #36

Титуляр в Barça

Коментари: 2,738
Регистриран: 13-March 11
Потребител No.: 28,446
Любими футболисти: Xavi, Iniesta, Cesc, Messi, Sneijder

Не искам да бъда някакъв свръх претенциозен, но не желая да бързам с някакви изводи от мач срещу предал се опонент при 4-0 резултат. Нека видим как ще се справи срещу Челси, когато във врата му дишат Канте и Маркос Алонсо, а не Джони Кастро. smile.gif

Все пак аз към момчето нямам очаквания за този сезон, както вече казах. Едно, че е много млад, друго, че е в нов отбор, където игра два мача и се контузи, а сега има само 2-3 появи след дълго лекуване на травма и трето, че тези пари със сигурност му тежат.

--------------------
¿Es una moto? Noooo....es Nelson Semedo.

+Quote Post
Vankata_10
коментар Jan 15 2018, 11:36 AM
Коментар #37

Бъдеща звезда на Barça

Коментари: 1,523
Регистриран: 8-April 11
Град: Sofia
Потребител No.: 28,506
Любими футболисти: ronaldinho,messi

Много сладка победа с оглед развитието на мача и история.Не знам аз ли съм прекалено критичен и винаги търся негативите или и други хора са така,но някои неща определено много ме дразнят.

1-Паулиньо и Гомес са много слаби с топка в крака.Технически са като ботове , пас напред за тях не съществува и докато бразилецът оправдава до някъде присъствието си на терена с изключителните си включвания от задна позиция,то аз лично не виждам с какво Гомес е полезен изобщо.Валверде му гласувал доверие заради желанието на португалеца.Наел си бил диетолог,извънредно тренирал и всячески се мъчел да свикне с играта на отбора.Лошото обаче е ,че някои неща дори и с цялото желание на света не се получават.

2-В такива мачове,когато ни пресират високо ,а Бускетс и Ракитич играят под нивото си се вижда реално колко е слаб в защита Роберто.И в мача с Реал първото го направиха крив и вчера малко да натиснат в зоната му и се получава опасност.Не може да се отрече ,че Сержи е феноменален с топка в крака и играта в атака тоя сезон му се получава чудесно,но аз лично искам Валверде да пробва Семедо бек и Роберто пред него.Мисля си ,че ще се допълват чудесно.

Положителните неща също трябва да се кажат,а те последно време са доста.

-Страхотен Вермаелен за пореден път.По-добрият от двамата централни със сигурност.Пике една първа топка неможа да вземе на техния нападател.

-Суарес толко го плюхме,ама последно време напипва зверски ритъм в играта си.Дори да оставим настрана головете му,то цялостно играта му се подобри многократно.Надявам се да избухне още повече в ШЛ.

-Играем като отбор и в атака и в защита.Такова раздаване ни липсваше последния сезон при Енрике.Разбира се в един мач могат да се случат много неща,но към момента много трудно някой би ни победил убедително,за разлика от миналата година ,когато ни пребиваха всякакви отбори.

-Валверде никога не съм го харесал.Продължава да прави на моменти странни ходове,но когато си близо 30 мача без загуба и с оглед изходната му позиция начело на клуба мога само да му кажа - Браво.

+Quote Post
KeyStone
коментар Jan 15 2018, 11:38 AM
Коментар #38

Лидер на Barça

Група: Barcelona-Bulgaria.Team
Коментари: 5,985
Регистриран: 4-March 08
Град: Париж/Пловдив
Потребител No.: 1,510
Любими футболисти: Leo Messi

Прекрасно е, че най-после победихме на "Аноета", и то след такъв обрат. Но силно се надявам, че треньорското ръководство си е взело поуки от грешките, които допусна. С подобно поведение на халфовата линия или направо с подобна линия, срещу класен съперник нещата ще изглеждат много грозни. Мисля, че Валверде се предовери на ротациите си и пускането на Паулиньо и Гомеш като външни халфове дойде too much и по никакъв начин не сработи. Знам, че погледите на всички са вперени в португалеца, но, за да бъдем честни, в пъти по-зле игра двойката Ракитич-Бускетс. И двамата бяха потресаващи. И, ако за Серхио това е рядкост, то хърватинът продължава да е отчайващ, но за сметка на това е неизменен титуляр (3-ти по минути след Меси и Тер Щеген). Което е неразбираемо. Както написах на полувремето- първите 45 минути много ми приличаха на клането в Париж, когато Енрике беше пуснал подобна халфова линия и тогава катарците направо ни разнищиха. Изобщо Валверде трябва да избягва да пуска полузащитници, чиято креативност, сумарно, е -75982352978, и са толкова еднотипни...

П.С. Напълно подкрепям горното мнение за Роберто, но трябва да отчетем, че вчера Паулиньо трябваше да му помага. А бразилецът не става за външен халф и това си пролича. Както и при Гомеш. Първото полувреме Реал С ни правеха луди по крилата. И не разбирам защо Валверде пробва двойката Дин-Алба на единия фланг, но тотално отказва да го прави на другия?

--------------------
БАРСЕЛОНА-ТОВА Е НАЧИН ДА СЕ РАДВАШ НА ЖИВОТА

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/20...es/00155339.jpg

+Quote Post
xixo
коментар Jan 15 2018, 12:33 PM
Коментар #39

Модератор

Група: Admin
Коментари: 4,573
Регистриран: 8-March 06
Град: Hate city Sofia
Потребител No.: 261
Любими футболисти: Luis Enrique, Xavi, Vinnie Jones

В интерес на истината Андре Гомеш стартира силно и определено показа борбеност И добра игра с топка в краката, като се опитваше да играе като плеймейкър, но не получаваше подкрепа от никой, а после се скри - дали заради другите, дали се притесни. Но гледайте първите 10-15 минути и вижте как имаше моменти в които имах чувство, че единствено Гомеш иска да играе и да атакува.

--------------------

+Quote Post
luck0
коментар Jan 15 2018, 12:41 PM
Коментар #40

Резерва в Barça "В"

Коментари: 874
Регистриран: 29-January 14
Потребител No.: 28,968

Гомеш не е Шави или Иниеста, но може и да е полезен. Там ни е грешката - в очакванията към него. В една бъдеща халфова линия със Сержи Роберто и Коутиньо, Гомеш спокойно може да е ротационен играч с по-дефанзивни функции, както и да се пуска в някои мачове за пивече стабилност. Има стабилно физическо присъствие и не издъхва на 60тата минута за разлика от Ракитич. Сигурен съм и че като се снеме напрежението от него като то ще е върху новите покупки - Коу и Дембеле и играта му ще се подобри. Нека не се отписва толкова скоро, според мен въпреки не дотам убедителната му игра показва качества.

Има го и другия вариант. Валверде е казал "нужно ни е добро предоставяне от Андре", което може и да се тълкува като "имаме нужда от добро представяне, за да му вземем 10-15 милиона повече".

+Quote Post
Barcelona_
коментар Jan 15 2018, 01:07 PM
Коментар #41

Голмайстор на Barça

Гомес трябва да бъде продаден докато все още е конвертируем. Ювентус и Юнайтед го искат, там би паснал по-добре с дърварските си изпълнения. Ако го задържим и следващия сезон после ще трябва да го подаряваме като Туран, защото всички ще са го забравили. Все още недоумявам как и защо Енрике ни напълни с халфове които не стават за нашия стил - Гомес, Туран и Ракитич ако щеш + Паулиньо. Бразилеца засега върши някаква работа по подобие на първия сезон на Ракитич, но на всички ни е ясно че не е нашия тип халф.

Аз лично се дразня когато Гомес получава минути а Денис седи на пейката. Това момче и той няма бъдеще в Барселона, но поради други причини от гореспоменатите дървета. Само да не изпуснем и Роберто, че тогава резила ще е пълен.

П.П Наскоро Шави се изказа, че на Барселона й трябват играчи подходящи за стила.

Този коментар е бил редактиран от Barcelona_ на Jan 15 2018, 01:08 PM

--------------------

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Олекотена версия Час: 20th January 2018 - 01:23 PM

> Forum Information:

Copyright: © www.barcelona-bulgaria.com 2005 - 2014. Всички права запазени.
Author: Екип на Barcelona-Bulgaria